Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek elítélendőek az...

Szerintetek elítélendőek az érzelmeim? Mi a véleményetek az élethelyzetemről? (lent kifejtem, hosszú, bocsi)

Figyelt kérdés

Van barátom, 9 hónapja. De 6 hónapja külföldön dolgozik.

Lényegében nem sok időt voltunk együtt fizikailag, de nagyon szeretjük egymást. Közben egyszer tudtunk találkozni 2 hétre. De működött a távkapcsolat is gond nélkül. Kitartó voltam, hűséges vagyok!

Azt hiszem most pedig megváltozott bennem valami...

Emiatt hatalmas lelkiismeretfurdolásom van, mert egy másik srác miatt bizonytalanodtam el.

Nem történt köztünk semmi, csak beszélgetünk 3 hónapja, de olyan érzéseket vált ki belőlem a szavaival már, hogy fizikailag érzem a megremegést, és a szívsajdulást magamban.

Most akkor beleszerettem?

Sajnálnám ha szakítanék a barátommal, ő jó ember, sosem csalna meg, a tenyerén hordozott mindig is.

Fogalmam sincs mit csináljak, de nagyon bánt ez az egész.

Hogyan döntsem el, mit érzek?

22/L



2014. ápr. 3. 02:56
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

Akkor ez a kitartó voltam, hűséges vagyok nem annyira felel meg mégsem.

Miért állsz szóba másokkal, ha van barátod?

Tipikus nő, a korrektség legalapabb fokát is képtelen érvényesíteni önmagával szemben.

Meg ha tudod magadról, hogy ilyen vagy, minek vállalsz be egy olyan kapcsolatot, ahol nem tudtok érintkezni egymással?

Sajnálom a barátodat.

2014. ápr. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A távolság a kis tüzeket kioltja, a nagyokat fellobbantja, mert olyan, mint a szél.
2014. ápr. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen szálj ki ebből a kapcsolatból.Ha igazán szeretted volna nem történt volna ilyesmi.
2014. ápr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is hagyd el, szép dolog kitartani valaki mellett, de ha nem vagyok boldog, akkor mi értelme van?

Távkapcsolat mindig megviseli az embert, volt benne résszem. Soha többé nem mennék bele ilyenbe!

2014. ápr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Az érzelmek elmúlhatnak, akár távkapcsolat, akár nem.

Elítélendőek lehetnek az érzelmek vagy azoknak a hiánya ? Ez a mérvadó kérdés itt és ebben a helyzetben a válasz nem, mert nincs semmilyen ok, amely adott objektív töltetet adjon a dolognak. Csak szubjektivitás van és annak a mércéje – a te egyéni érzelemvilágod az, amelyben kimerül és amelyben értelmet kap ezen párkapcsolat értéke és nincsenek semmilyen egyéb tényezők, melyek köteleznének egyik vagy másik irányba. A szerelem nem olyan, mint a család, amelyhez köt a vér, és nem is olyan, mint a barátság, amelyhez kötnek az elveink – a szerelem csak önmaga által határozható meg és éppen ezért, ha elmúlik, akkor vele együtt elmúlik minden érzelmi elvárás vagy konvenció, egyszerűen azért, mert nincs értelme már fenntartani őket. Ha valaki a szerelem elmúlása után is még mindig igyekszik fenntartani a látszatot, akár sajnálatból, akár egyéb megfontolásból, akkor az a személy elveszítette a lényeget és csak a felszínt táplálja, amely semmit nem ér és ha a partner figyelmes típus, akkor ezt észre is veszi.


Másrészt ( s ez nagyon fontos ) nem azért vagyunk együtt valakivel, mert sajnáljuk elhagyni – ez az egyik legnagyobb értelmetlenség, amellyel csak meghosszabbítasz és megnehezítesz egy olyan dolgot, amely előbb-utóbb úgyis befog következni vagy még rosszabb esetben továbbra is láncol egy olyan viszonyhoz, amelyért küszködni fogsz.


Ebben a helyzetben a korrekt és egyenes megoldás az volna, ha őszintén elmondanád a barátodnak, hogy mit érzel és mit akarsz innentől kezdve. Részedről hiba lenne eltitkolnod előle az igazságot és egy tévképzettel áltatnod őt, valamint az ő részéről is önzőség lenne egy olyan párkapcsolatba kényszerítenie téged, amely nem tesz boldoggá.

2014. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Távkapcsolat, vagy sem, én másra rá se tudok nézni, ha szeretek valakit.
2014. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A távkapcsolat engem kikészített pszichésen. Soha többé nem vállalnék ilyet. Ez nem normális állapot, ha két ember tényleg szereti egymást.
2014. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mikor lesz vége a távkapcsolatnak?
2014. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki 1 év múlva.
2014. ápr. 4. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!