Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiköltöznétek tanyára, ha van...

Kiköltöznétek tanyára, ha van rá lehetőség? A város mellett van közvetlen, erdős részen.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 16:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
71%

Mi hasonló helyen lakunk.

Az én házam köves út mellett van,főút közelében egészen pontosan.Ide nem létszükséglet a kocsi,jó a busz és közel a megálló.Van autóm,de ritkán használom,nagy bevásárláshoz inkább.Télen-nyáron járható a max 200 méter homokos-füves rész.Tanyasoron lakunk,vannak szomszédok,de itt nagyobbak a telkek,jobban eloszlik.

Posta házhoz jár több,mint egy éve,havat télen az önkormányzat intézni(jó,nem 3 centinél,de megcsinálják;nekünk pl. hólapátunk sincs)

Kertben nem termelünk semmit,füves az egész kert,pár bokor és fa van,illetve lassan készül a gyerkőcnek a játszótér.Állatot sem tartunk,kutya-macska,ennyi.Nem értünk hozzá,nem is szeretjük.Mi nem ezért költöztünk ide.

A ház újszerű,vegyes építésű.Ebben az évben lett befejezve.Központi fűtés,automata vízellátó rendszer,automata gépekkel minden lehetséges háztartási eszköz.Internet lehetne vezetékes is,de azt nem használnánk ki,így maradt egyenlőre a mobil(ha valaki esetleg külföldre költözne a családból,akkor persze kellene)

Nekünk nagyon kényelmes itt élni.Régebben nagyobb város külvárosában laktunk,ott is be kellett menni a városba mindenért(8km) itt is a városba járunk bevásárolni,kb 7-8 km itt is.Minden ugyanaz,csak itt 2x akkora házban élhetünk,nagyon jó körülmények között,hitel nélkül és nyugodtabban.Jár mozgóbolt is,nem dolgoznak horror áron,de mivel naponta megyünk a városba (munka,suli stb) így ott szoktunk bevásárolni leginkább.

Betörés meg véleményem szerint bárhol lehet;itt lakunk már lassan 4 éve,csak feltűnt volna,ha mondjuk a garázsból eltűnik valami(amin eleinte ajtó sem volt) Csongrád megye.

2014. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
71%
Ja,utolsó vagyok,pizzát itt is kihozzák :-) nem drágább,mintha a külvárosba vinnék,500 ft,ha többet rendelsz,akkor meg ingyenes.Bár,mi inkább elmegyünk érte,megrendeljük,mire bevásárolunk kész van és lehet hozni.
2014. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
23%

Néhány napra költözzetek oda a tanyára, és akkor el tudjátok dönteni hogy megfelel-e.

Én is éltem tanyasi és városi életet is. Bevallom hogy a tanya sokkal jobban tetszik. Annak valami varázsa van. De számomra csak akkor, ha ott nincs közmű-rabszolgaság. Azaz ha nem csekkek fizetéséből áll az élet. A városi kényelem vonzó, de szerintem megbetegíti a lelket. De tanyán vasegészséges az ember, testileg és lelkileg egyaránt.

2014. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!