Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nő hogyan védje meg magát...

Egy nő hogyan védje meg magát kulturáltan ilyen helyzetekben pl?

Figyelt kérdés

Nem pont fizikailag, hanem verbálisan. Az más dolog, hogy utána következménye, hogy megverik vagy nem bír uralkodni az idegein...


1. Bevásárlásnál a pénztárnál a seggébe tolják a bevásárlóautót vagy szintén a pénztárnál odébb tolja a mögötte álló a cuccait a szalagról, holott van még ott hely.

2. Majdnem fellökik az utcán úgy közlekednek egyes emberek.

3. Majdnem elütik és még be is szólnak neki, visszaordít, kiröhögik, azoknak is visszaszól akik röhögnek.

4. Munkások, egyéb népek megjegyzéseket tesznek.

5. Átmegy a zebrán és közben bokán rúgják, annyira nem figyelnek.

6. Konditeremben megkérdezi egy csaj, hogy segíthet-e beállítani a futógépet, mert lassan fut, de érezni, hogy gec.iskedésből kérdezi, és még ott mellette kibeszélik a barátnőjével.

7. Futópályán majdnem fellökik és beszólnak, hogy nem itt kéne futtatni a kutyákat, de a kutyák nem is az övé, csak elmennek vele.

8. Foglalja a parkolóhelyet valakinek, aki 10 percen belül ott lenne, erre majdnem elütik és be is szólnak neki.

9. Kalauz átveri a pótjegy összegével.

10. Futópályán a másik irányba is fut körbe, hogy jobb minőségű legyen az edzése, figyel a szembe jövőkre, mégis beszólnak neki, hogy nem így kéne futni.

11. Próbafülkénél huzigálják vagy fél percig a függönyt, beszól és még a leskelődő sértődik meg.

12. Megkérdezik tőle mikor lesz a baba amikor hasig felérő nadrágot vesz fel, hosszú egybe ruhával.

13. Képébe mászik egy idegen a villamoson, hogy tud-e pénzt adni, szinte már lesmárolja.


Visszaordít valaki vagy normálisan próbálja megoldani akkor még ő lesz a hülye nyafogós, problémázós pi.csa. Mégis mindent el kell tűrnie egy egyedülálló nőnek?...


2014. ápr. 12. 19:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

1. Kérem figyeljen jobban!

2. ugyanez

3. Mivel itt már ordított, a továbbiakban nem tehet semmit.

4. Nem reagál.

5. egyes pont

6. Nem reagál.

7. első pont + Nem az én kutyáim!

8. Ha jót akar magának, hallgat. Egyébként meg ne álljon a parkolóhelyen. Nem szokás így foglalni helyet, az úttest nem színház.

9. Kérem, Ön rosszul számolt!

10. Fut egy irányban.

11. Panaszt tesz az alkalmazottaknál.

12. Nevet.

13. Nem tudok.

2014. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, engem is irritál az emberek viselkedése, hogy nem is próbálnak úgy vásárolni, közlekedni, hogy odafigyeljenek a másikra. És annyira lúzernek tudom érezni magam, ha szó nélkül hagyom a bunkóságukat, de ha leállok veszekedni, abból se mindig jövök ki jól.

Abból, amiket írtál, nem hagynám szó nélkül ha rám tolják a bevásárlókocsit, fel akarnak lökni a futópályán, átvernek, és rám törnek a próbafülkében. Ezeknek először normálisan szólnék, de ha keménykednek, a legordenárébb modoromban küldeném őket a búsba. Az utcán, ha látom, hogy nekem jön, megfeszítem a válla, h lepattanjon rólam, egyszer egy bunkó kiscsaj majdnem seggre esett, olyan jót röhögtem. A beszólogatásokat hagyd figyelmen kívül, ha nem tudsz kapásból valami frappánsat válaszolni. Ha a konditeremben beszólnának, másnap már máshová mennék, azt tuti.

Azért parkolóhelyet nem foglalnék, és a futópályán se futnék szembe...

2014. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%

:-D

De jó sztorik!


Szerintem el kellene gondolkodnia azon, hogy miért veszik ennyire semmibe az emberek, és elsőnek azon változtatni...

2014. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%

Úgy általánosságban: nem szabad ennyire felvenni a dolgokat, inkább nevetni kell rajtuk :)

1. Nekem is volt már ilyen, lassan határozottan hátranézek az illetőre. Érteni szokták :)

2.-3. Ilyen nem volt még. Nem kell vele foglalkozni, nem neked szánták, csak biztos idegesek.

4. Ezen mosolyogni szoktam, ha jókat mondanak még örülök is neki :D

5. Hmm, ez azért túlzás.

6. Szerintem képzelődsz és tényleg csak segíteni akart.

7. Akkor miért veled mennek, ha nem a te kutyáid? :S

8. Én is ezt tettem volna, nincs olyan, hogy parkolóhely foglalás!!!!!

9. Számolj fejben és szólj rögtön, ha valaki nem jól ad vissza.

10. Zavaró, ha mindenki egy irányba fut.

11. Ilyen sem volt még velem sohasem.

12. Nekem már át is akarták adni a buszon a helyet, pedig tök vékony vagyok :D és???

13. Csak egy??? Örülj neki!


Az a baj, hogy ezek tök hétköznapi problémák, vagy olyanok, amikben te voltál a hibás, de úgy csinálsz, mintha a világ összeesküdött volna ellened. Nem szabad ennyire komolyan venned magad!

2014. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%

Udvozoljuk a VAROSBAN, holgyem. Picit tulerzekeny vagy meglatasom szerint, vagy eddig valami nagyon mas helyen eltel.


1. 'Legyen szives ne tolja ram a kocsit / arut, koszonom'

2. nem a telefonjat bamulja menet kozben, hanem figyel a szembejovokre.

3. korulnez, mielott lelep a jardarol. akkor is, ha zebra, vagy 'elonye van'.

4. eszre sem veszi

5. ld. 2. pont

6. eszreveszi, hogy nem korulotte forog a vilag es nem mindenki vele akar kitolni

7. 'bocs, nem az en kutyaim'

8. 10 percig foglalni egy parkolohelyet? ugye most viccelsz...

9. szol, hogy nem stimmel a visszajaro. ott, azonnal, nem utolag.

10. a masik iranyban futva nem lesz 'jobb minosegu' az edzese, tehat fut a normalis iranyban.

11. megprobal kulturaltan szolni, nem beszolni.

12. leszokik a terhesruhak hordasarol

13. koldust elhajtja


az eddigiekbol amugy egy frissen, irodavezetonek kinevezett, ontudattol buzgo emancipunci kepe sejlik fel, nyilvan nem veletlen, hogy a sajat bunkosagodra ugyanazt kapod vissza.

2014. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Amikor odébb rakta a cuccaim, csak itthon jutott eszembe, hogy legalább annyit mondhattam volna, hogy örülnék neki ha nem nyúlna a hormiimhoz vagy a saját dolgait pakolja.


Konditeremben a csajnak csak annyit mondtam, hogy köszönöm, nem kell segíteni, de szívem szerint behúztam volna neki egyet amikor utána a barátnőjével még kibeszéltek. Nem tudok máshová menni, nincs más a városban és nem egy tirpák liba miatt fogok felhagyni az edzéseimmel.


Nem akadályozok senkit, tehát úgy futok ahogy edzeni szeretnék.


Próbafülkésnél még én voltam kénytelen elnézést kérni...


Amikor azt hitték, hogy terhes vagyok akkor elsírtam magam, hogy ilyen undorító dagadéknak kell engem nézni... 168cm vagyok és akkor voltam kb 60kg... Szóval inkább csak szívatás volt az is...


Ha lesmárolt volna tuti, hogy nekiesek akkor is ha megöl...


Évekig hagytam magam, de már elegem van...

2014. ápr. 12. 20:02
 7/35 anonim ***** válasza:
82%

Te paranoiás vagy!

Meg kissé túlérzékeny is. Azért elsírtad magad, mert azt hitték, hogy terhes vagy? :S Ha meg terhes leszel és nem adják át a helyet, akkor az lesz a baj :D

2014. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Agresszív is vagy. Tudod, amilyen vagy az emberekkel, általában azt kapod vissza. Ha kedvesebb lennél, veled is kedvesebbek lennének.
2014. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Figyelj, mindig próbáltam kedves lenni, de mindig csak belém rúgtak, ezek után ne várjanak mást... Plusz ez szerintem egészséges reakció ahhoz képest ami engem ért. Minden normális nő megfojtaná ha valami gusztustalan alak megpróbálna valamit...


Sajnos nem vagyok paranoiás, túl sok olyan ember van akit az éltet ha mást lenyomhat, csakhogy érezhesse a fölényét.


Végtelenségig sem lehet kedvesnek lenni.


Amikor valaki majdnem megöl akkor még én legyek vele kedves, hogy még be is szól...

2014. ápr. 12. 20:26
 10/35 anonim ***** válasza:
81%

Hol akartak megölni? :S A próbafülkében vagy a pénztárnál? :)

Vedd észre, hogy te csinálsz ügyet mindenből. Persze az embernek ki kell állnia magáért, ez igaz. De ezek nem azok a helyzetek, amiket leírtál.

2014. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!