Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy képes az emberek többsége...

Hogy képes az emberek többsége úgy leélni az életét, hogy egyáltalán nem informálódik az őt körülvevő világról?

Figyelt kérdés

Annyi érdekes dolog van a világon, mint az élővilág, a fizika, az elektronika, a társadalomtudományok, a pszichológia, a spiritualizmus, az élet nagy kérdései, miért van a világ, miért vagyunk mi itt ... stb. Én nem győzök tanulni és informálódni, annyi minden érdekel és száz élet sem lenne elég, ahhoz hogy mindent magamba szívjak. Mi okozza ezt a mérhetetlenül nagy eltompulást, hogy a társadalom már szinte teljesen érzéketlenné vált a külvilágra?

A statisztikák szerint a magyar ember napi 5 órát tv-zik átlagosan. A legnézettebb műsorok a Való Világ meg az Éjjel-Nappal Budapest féle szennyek. A szórakozóhelyeken az emberek már nem igazán beszélgetnek semmi értelmesről, csak szívják egymás vérét meg panaszkodnak, vagy 3 szavas alpári viccekkel megy el az este. Mindenki panaszkodik az életéről, pedig semmit nem tesz azért hogy jobban megismerje a környezetét és a tudása révén változtatni tudjon. Csak nézem a sok embert, akik a butaságuk révén tönkre teszik a saját és a családjuk életét. Ha jó szándékkal megpróbálok rámutatni a hibáikra, akkor meg csak a sértődés megy és csinálják tovább a problémát maguknak. Mikor fog ez megváltozni? Egyáltalán van olyan erő a társadalomban, ami változást hozhat valaha is?



2014. máj. 2. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

igazad van! megváltozni szerintem nem fog.

általában véve talán ott lehet a gond hogy az embernek a munka is nyűg, de a tanulás is. sok olyan dolgot tanítanak amiknek egy részét biztosan nem fogjuk alkalmazni sehol, így nagyon nem hozzák meg a kedvet.

engem lányként nem érdekel a fizika, borzasztóan unnám ha az atomreaktorról kéne egy cikket is végigolvasnom, egyszerűen nem érdekel. vagy nincs rá időm, vagy nem tudom hol elkezdeni, vagy elolvasom és nem értem meg.. szóval ilyesmi.

2014. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
te egy nyitott ember vagy. Mások meg megelégszenek a saját világukkal. E kettő között pedig igen sokféle ember létezik. Nem kell jó szándékkal sem hibának jelezni, ha valaki nem úgy él, ahogy te. Aki késztetést érez, változtat. Ami neked a megfelelő, az másoknak lehet, nem kell.
2014. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Én is sértődést tapasztalok.


Sokak életét leköti a munka, a mindennapi mókuskerék, stressz, csapdában vannak.

2014. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
dolgozz te is 16 órát, majd egyensúlyozz, hogy a pénzed elég legyen lakbérre+rezsire+kajára és utána nézzük meg újra, hogy mennyi idő jut a világra ezek mellett.
2014. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egészen véletlenül nincs kedved levelezni? Az oldal kezdete óta egyszer sem rontottam rá emberre ilyennel, de egyszerűen élvezet volt olvasni a mondandód.
2014. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak bizonyos dolgok amiket nem is kell hogy tudjunk/ismerjünk, pl a számítógépek terén a hardverek hogyan is készül, része. Azt felesleges tanulmányozni átlag felhasználónak, nekünk az a lényeg hogy tisztában legyünk a teljesítményével, és élvezzük azt.


Szeretek motorozni, magam is javítom, bár leginkább szerviz kellene sokszor, mert nem olyan mint a régiek hogy otthon megtudtad oldani bármi baját, de úgy gondolom ez nem is az én feladatom, van aki azért tanult hogy elvégezzen egy bizonyos munkát, nagy szaktudással

2014. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!