Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem hiszik el az emberek...

Miért nem hiszik el az emberek, hogy érdekből szinte bármit megtesznek egyesek?

Figyelt kérdés
Itt például arra gondolok, hogy sokan azt hiszik, hogy a gyógyszerek milyen jók és bele se gondolnak, hogy ez a rengeteg mellékhatás lehet, hogy nem véletlen...

2014. máj. 3. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert az emberek mindig is jobban szerettek álomvilágban, illúziókban élni. A valóság túl fájdalmas egyeseknek.
2014. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted,milyen érdek fűződik a gyógyszer szedéshez?hogy ez a rengeteg mellékhatás lehet, hogy nem véletlen. Hanem?Milyen érdek,hogy menjen(fossál) a hasad??Amúgy jól vagy?
2014. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Aki komolyabban ért a gyógyszerészethez, vagy a szerves kémiához az tudja, hogy mindennek vannak mellékhatásai, ha tetszik, ha nem, az viszont már más kérdés, hogy a gyárak direkt tesznek-e olyan hatóanyagot a gyógyszereikbe, amiknek semmi más funkciója nincs, csak az, hogy mondjuk tompítsa a gyógyszer hatását, vagy fölösleges kockázatot okozzon és ezeket a dolgokat ugyan lehetne ellenőrizni és szokták is, de meg is lehet kenni minden ellenőrző szervet és mint tudjuk a gyógyszeriparban van pénz.
2014. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A kérdés és a kérdés kifejtménye hogy passzol egymáshoz? Biztos csak én nem értem.
2014. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem véletlen. Az aszpirin például azért okozhat gyomorvérzést, mert a COX enzim gátlása miatt nem csak a thromboxán, hanem a prosztaciklin termelést is csökkenti...

Én meg azt nem értem, hogy miért pofázik bele mindenki olyan témákba, amihez láthatóan halvány gőze sincsen. Én orvostanhallgató vagyok, egy év és végzek és nem hiszem, hanem TUDOM, hogy a gyógyszerek jók. Pontosabban sokkal jobbak, mint amit az alternatív medicinának nevezett kuruzslás fel tud ajánlani. A gyógyszergyárak nem szorulnak arra, hogy extra mellékhatásokat okozó készítményeket gyártsanak. Sőt, általában pontosan az a probléma, hogy a megjelenő mellékhatások miatt, kell visszavonni a gyógyszert.

Egyébként kíváncsi vagyok, hogy hány ténylegesen komoly mellékhatást ismersz... Mert szerintem csak hozod a már dög unalmas gyógyszergyáras összeesküvés elméletet.

Persze a gyógyszergyárak sem szentek, senki sem mondja ezt, de ez a hisztéria amit a magadfajta szerencsétlenek levágnak, úgy hogy fingjuk sincs az orvoslásról szánalmas. Mondom, nem kell gyógyszert szedni és meg lehet halni szép csendben tüdőgyulladásban, amit egyébként lazán ki lehet kúrálni, a csúnya, gonosz gyógyszergyárak által fejlesztett légúti fluorokinolonokkal például.

2014. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A plusz mellékhatások igenis jó biznisz, mert arra is kell gyógyszert szedned. Utolsó, igen a gyógyszer tényleg jó lenne, ha nem a pénz irányítana mindenhol. A cigiben is van plusz ammónia, ami csak a rászokást segíti. Gyógyszerbe miért ne lenne másképp, a gyógyszert se szent emberek készítik.
2014. máj. 3. 21:25
 7/16 anonim ***** válasza:

"A plusz mellékhatások igenis jó biznisz, mert arra is kell gyógyszert szedned."


Hozhatod a példát, de tudod mit, legyen kapásból két példa, hiszen gondolom a téma szakértője vagy, ha van pofád vádaskodni. Gyógyszert kérek, annak a mellékhatását, és a másik gyógyszert, amit a mellékhatásra szedsz. Természetesen hatóanyag névvel, nem pedig gyárival. Hányást, hasmenést és allergiás reakciót nem fogadok el, mint mellékhatást, hiszen ezeket bármilyen gyógyszer okozhatja. És kemoterapetikumot nem fogadok el, mint mellékhatást okozó szert.

Egyébként ha jelentkezik a gyógyszer mellékhatása, akkor lecseréljük a gyógyszert, nem pedig kezeljük a mellékhatást. Ez alól kivételt képez pár szer, például pont a kemoterapetikumok, ahol mindenki pontosan tudja, hogy brutál mellékhatások lesznek, de nagyobb a nyereség, mint a rizikó.

Egyébként mi a végzettséged, hogy ilyen hatalmas szakértő vagy gyógyszer mellékhatás terén? Mert én öt év orvosi után nem mernék ilyen kijelentéseket tenni, mint te.

2014. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kodein erős addikcióval jár. Mellesleg a kodeinből állítják elő a krokodilt. Pajzsmirigy alulműködésre használ gyógyszer mellékhatása: ízület fájdalom. Ha érdekel a gyógyszer neve leírom. Amúgy szerinted nem jobban megéri belerakni a gyógyszerbe valamit ami plusz addikciót okoz?
2014. máj. 3. 23:00
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha te egy gyógyszergyáros lennél és sikeres akarnál lenni, nem raknál bele vmi addikciót okozó szert a gyógyszerbe, hogy lenyomd a konkurenciát?
2014. máj. 3. 23:03
 10/16 anonim ***** válasza:

A kodein azért okoz addikciót, mert egy opioid fájdalomcsillapító, és a morfin után az ópiom második legfontosabb alkaloidja. Azért belőle állítják elő a krokodilt, mert a heroint helyettesítik vele, ami gyakorlatilag egy feltuningolt morfin. Most ha te komolyan számon akarod kérni az ópium második legfontosabb összetevőjétől, hogy addiktív, akkor, hülye vagy, már ne haragudj.

A másik példát pedig hatóanyaggal kértem. Én nem emlékszem, ilyen mellékhatásra, persze attól még lehet.

Arról nem is beszélve, hogy pont az a fő problémánk, hogy a betegek csesznek bevenni a gyógyszereiket, nem pedig az addikció, szóval az ezzel történő példálózásod értelmetlen, mivel nem igazán jelentkezik a klinikumban.


A konkurenciát pedig nem kell lenyomni. Ki kell fejleszteni egy új gyógyszert, lehetőleg baromi jót, mondjuk olyat mint a Glivec (nézz utána), és el kell adni dobozát egy millióért (ennyi az ára). A törvények 15 évig monopol helyzetet biztosítanak.

Ahol megéri nekik csalni, az az új gyógyszereik mellékhatásainak elrejtése, tehát pont ellenkezője, mint amivel te érvelsz.

2014. máj. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!