Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok az emberek, akik azokon...

Azok az emberek, akik azokon a területeken élnek amiket a trianoni békeszerződéssel elcsatoltak az országtól (Felvidék, Erdély, Vajdaság, stb) miért nem képesek elfogadni a dolgot?

Figyelt kérdés

Van egy román ismerősöm, 13 éves lány. Furcsálltam, hogy ő nagy magyarnak vallja magát, azért is, mert majdnem 100 éve volt a trianoni szerződés. Az anyai dédnagymamám az USA-ból költözött ide a hatvanas években, a nagymamám még Brooklyn-ban született, de a szüleim, sőt én is magyarnak gondolom magamat. A határon kívüli, magukat magyarnak valló emberek még régebb óta a másik országban élnek, miért nem képesek ezt elfogadni? Nem azzal van a bajom, hogy a 70 éves nénik meg bácsikák azt mondják hogy magyarok, mert beléjük a szüleik azt sulykolták hogy "igen fiam te magyar vagy csak kint rekedtünk" stbstb, de most miért kell egy 13 éves lány agyát is ezzel mosni?


Majdnem 100 év távlatából igazán el lehetne már fogadni a helyzetet szerintem. A legtöbb vitát az ilyen magukat magyarnak gondoló emberek szítják pl a fórumokon.


2014. máj. 10. 23:43
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

Hát, itt el kell, hogy keserítselek kedves utolsó, ugyanis az anyai dédnagyszüleim az akkor még csak 7 éves nagymamámmal már több mint 50 éve itt élnek, apai ágról pedig több száz éve itt éltek a felmenőim, szóval igenis magyarnak gondolom magamat, azt gondolom, joggal.

Viszont én nem használok ilyen nagy szavakat, hogy "az életemet áldoznám". Nos lehet, hogy azért, mert még fiatal vagyok, de nekem még semmit nem adott az ország, még jó, hogy az egyetemet már Németországban kezdem jövőre, ha minden jól megy. Neked nyilván sokat jelent ez az elszegényedett, cigánnyal telepakolt ország, én ezt nem is vitatom, te nyilván magyar vagy. Én csak azt nem értettem, hogy a kintiek miért nem fogadják el a majd' 100 évvel ezelőtti döntést? És erre megkaptam a legválogatottabb módokon kifejezve, hogy mekkora egy h..lye, s..ggfej, id..óta vagyok, meg még volt pár jelző, de azokat most inkább nem keresem vissza.

2014. máj. 11. 00:42
 22/56 anonim ***** válasza:
90%

Ó és még valami az a 13 éves lány, kint romániában többet tud arról, mit jelent magyarnak lenni, mint te itt az anyaországban. Mondjuk ebben nincs sok meglepetés. sokkal jobban őrzik a hagyományaikat a népszokásaikat, a nyelvüket, mindent ami a magyarsághoz köti őket, mint mi itt az anyaországban. Mert nekik ez maradt.

Sajnos egyre több az ilyen, magát magyarnak csúfoló majom a fiatalabb korosztályban mint te, aki nem tudja, mi az szeretni a hazát. Ez szomorú, mert Magyarország, ez az apró ország, egyetlen egy ok miatt nem tűnt el eddig a világtérképről. Azért, mert itt sok olyan ember élt mindig is, mint az a 13 éves lány, akit te lenézel, sok olyan ember, akinek számított, a szellemi öröksége és vigyázott rá, harcolt érte. EZ az igazi magyar mentalitás.

2014. máj. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
42%
Abban igaza van a posztolónak, hogy ez a görcsös ragaszkodás és befeszülés abszolút egy loss-loss szituáció, szívnak a határontúli magyarok és szívnak a velük együtt-élni-nem-tudó lakosok. Eleve az egész nemzeti öntudatos melldöngetés egy ősember-mentalitás része, és gátolja a fejlődést. Remélem egyszer olyan lesz az oktatási színvonal, hogy az ilyen ösztönbaromságokat levetkőzi a többség, és az válik normává, hogy "ember vagyok", vagy legalábbis, hogy "európai".
2014. máj. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
88%
Németország? Jaj, de jó, maradj is ott! Az emberek elfogadták a pár fószer versaillesi folyosóján való politikai döntést. És semmiben nem változtatta meg, hogy a szívükben minek tudják magukat, mi az ANYANYELVÜK. A kettőnek egymáshoz nincs köze. Nem az fogja meghatározni a szívünkben mi van, hogy a politikusok épp mit döntenek.
2014. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
Nem nézem le, kifejezetten jóban vagyok vele, csak érdekesnek találom :) A 'majom' kifejezést pedig kikérem magamnak.
2014. máj. 11. 00:49
 26/56 anonim ***** válasza:
88%

"Neked nyilván sokat jelent ez az elszegényedett, cigánnyal telepakolt ország, én ezt nem is vitatom"


Radnóti válasza:

Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,

nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt

kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.

2014. máj. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
82%

"Nos lehet, hogy azért, mert még fiatal vagyok, de nekem még semmit nem adott az ország, még jó, hogy az egyetemet már Németországban kezdem jövőre, ha minden jól megy."


Remélem kint is maradsz, mert az ilyen emberekre nincs itthon szükségünk. Továbbá nem véletlenül nem kaptál semmit Magyarországtól. A hazád csak akkor ad neked bármit is, ha szereted, és szeretnéd megismerni. Hány kilométert jártál te eddig be az Országos Kéktúrából? Hány magyar város főterét csodáltad meg? Hány múzeumot néztél végig? Hány magyar író által írott könyvet olvastál el? Hány magyar együttes, vagy zeneszerző számait, szerzeményeit ismered fel az első akkord után? A haza nem ad semmit ingyen! Mindenért meg kell dolgozni, de megéri! Ha semmit nem tettél azért, hogy megismerd a hazádat, hogy vársz el bármit cserébe?

Én 22 európai országban jártam eddig, most 24 éves vagyok, és azt kell, hogy mondjam, sehol sem élnék szívesebben mint itt.

2014. máj. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
48%
Nem olvastam végig a válaszokat, de a helyzet az, hogy azok emberek, akik ezt megélték, ők az emberi megélhető életkor miatt hamarosan, kihalnak. A többiek meg illeszkedjenek be az adott országba. Sorry, tudom, ezzel nem leszek népszerű, de érdekes módon ezt csak azokból az országokból feszegetik, ahol még hozzánk képest is szarabb a a helyzet. Az osztrák magyarok miért nem? Én speciel onnan származom, és egyetlenegy rokonom sem szeretne jobban Magyarországon élni, mint Ausztriában. Vonzó a látszólagos jobblét, ezért vannak oda érte. Semmi másért. Ha Románia jobb hely lenne, akkor lexarnák a témát. Bocsi mindenkitől, de ez van.
2014. máj. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
41%

"Remélem egyszer olyan lesz az oktatási színvonal, hogy az ilyen ösztönbaromságokat levetkőzi a többség, és az válik normává, hogy "ember vagyok", vagy legalábbis, hogy "európai"."


Azt szívesen felvállalom, hogy közép-kelet-európai vagyok, azt viszont, hogy szimplán európai soha! Ugyanis előbb közösködöm bármiben egy románnal, vagy szlovákkal, aki egész életében itt szívott velünk, mint egy nyugat-európaival. Továbbá ezerszer többre becsülöm azt a románt aki szereti a hazáját és van nemzeti öntudata, akivel vérre menő vitákat lehet folytatni az ilyen fórumokon Trianonról, majd ki lehet békülni azon, hogy milyen jó a pálinka, milyen szépek a Kárpátok, és a k. anyját minden cigánynak, mint a tipikus libsi nyugat-európai nemzeti identitását teljesen elvesztett globalista csürhét.

2014. máj. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
25%

#27 "Remélem kint is maradsz, mert az ilyen emberekre nincs itthon szükségünk. "


Na, látod, pont ez a keményvonalas fszfejség kergeti el a normális embereket innen. Igenis szükség van máshogy gondolkodókra, sokszínűségre, innovációra. Ha csak az marad itt, akinek nagymagyarországos a kapucsengője, akkor nagyon szomorú világ lesz. Bárcsak a nacionalizmus és a sz*rral dobálózás ne lenne az ősembertől ittragadt ösztön része, annyival jobb világban élnénk.

2014. máj. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!