Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok az emberek, akik azokon...

Azok az emberek, akik azokon a területeken élnek amiket a trianoni békeszerződéssel elcsatoltak az országtól (Felvidék, Erdély, Vajdaság, stb) miért nem képesek elfogadni a dolgot?

Figyelt kérdés

Van egy román ismerősöm, 13 éves lány. Furcsálltam, hogy ő nagy magyarnak vallja magát, azért is, mert majdnem 100 éve volt a trianoni szerződés. Az anyai dédnagymamám az USA-ból költözött ide a hatvanas években, a nagymamám még Brooklyn-ban született, de a szüleim, sőt én is magyarnak gondolom magamat. A határon kívüli, magukat magyarnak valló emberek még régebb óta a másik országban élnek, miért nem képesek ezt elfogadni? Nem azzal van a bajom, hogy a 70 éves nénik meg bácsikák azt mondják hogy magyarok, mert beléjük a szüleik azt sulykolták hogy "igen fiam te magyar vagy csak kint rekedtünk" stbstb, de most miért kell egy 13 éves lány agyát is ezzel mosni?


Majdnem 100 év távlatából igazán el lehetne már fogadni a helyzetet szerintem. A legtöbb vitát az ilyen magukat magyarnak gondoló emberek szítják pl a fórumokon.


2014. máj. 10. 23:43
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
Felvidék* na. Bocsi az esetleges elírásokért
2014. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%

40 végre visszatért az eredeti problémához, és jól ír-

Akvir és 28: "A többiek meg illeszkedjenek be az adott országba"

Nem erről van szó. Beilleszkednek, ott élnek,dolgoznak, szeretnek, szülnek, nevelnek, akik nem jöttek el.

A probléma: milyen alapon határozzátok meg mint valami istenség, hogy ők mit csináljanak és minek érzzék magukat?

Miért ilyen vérlázító módon írja a "kitűnő tanuló" kérdező :

"Van egy román ismerősöm", ... "nagy magyarnak vallja magát",

holott: " majdnem 100 éve volt a trianoni szerződés."

Nem érzitek a szörnyűséget?:

a kérdező behasal egy politikai döntés előtt és a lány szabadságát semmibe véve, szörnyülködik, hogy milyen identitásúnak vallja magát. A "román lány"! holott már milyen régen megmondták neki, hogy ő román...

Valószínű csak hergelő-troll kérdés: mert ez lenne a kérdés normálisan, a szerencsétlen, ostoba, hazug történelemtanításunk után (mely szerint egy szedett-vedett makogó horda a magyar, aki az itt lakó ősszlovákoktól tanult beszélni, és dicsőséges Szent László király idejéről nem is kell tanulni:

- Van egy Románia területén élő lány, aki magyarnak vallja magát -

akkor lehetett volna még érdemben megmagyarázni, miért vallja magát magyarnak a lány, így nem érdemes.

Ő eldöntötte, hogy román. Semmit sem tud a történelemről, a tudat szabadságáról, a lélek szabadságáról, a haza, az identitás, az anyanyelv fogalmáról, ő ítélkezik és eldönt. Trianon alapján. Az lehet egy, ami a kérdező életében szent. Mi a kérdés?

2014. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
#40: Értem mit mondasz, de a dolog másik fele az, hogy román állampolgár vagy, az ottani törvények vonatkoznak rád. Lélekben lehetsz magyar, de jogilag nem.
2014. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=MCzGYJT5NrU


Eredj, ha hittelen

hiszed: a hontalanság odakünn

nem keserűbb, mint idebenn.


Ezt hallgasd meg kerlek, meg akkor is, ha en egy ismeretlen erdelyi vagyok, akkor is ha ellentmondok neked. Nekem es masoknak ennyi maradt : az oreg nagyanyam haza, utott-kopott magyar zaszloval, a helyesirasi szotar, az edesanyam, verses kotetek, nekem ez az otthonom, ez vagyok en . Hiaba mondod, hogy roman vagyok, sose leszek az, ugyanugy dobog a szivem, ha marcius 15-en a Himnuszt enekeljuk, nekem ennyim van, ezt viszem tovabb . Ajanlom Wass Albert Adjatok vissza a hegyeimet cimu dokumentum filmet, talan megerted azt, hogy erdelyi magyarnak lenni azt jelenti, hogy megorzod azt, amit a legjobban feltettek oseink, akik mertek ITT maradni.


Leszek őrlő szú az idegen fában,

leszek az alj a felhajtott kupában,

az idegen vérben leszek a méreg,

miazma, láz, lappangó rút féreg,

de itthon maradok!


Akarok lenni a halálharang,

mely temet bár: halló fülekbe eseng

és lázít: visszavenni a mienk!

Akarok lenni a gyujtózsinór,

a kanóc része, lángralobbant vér,

mely titkon kúszik tíz-száz évekig

hamuban, éjben,

míg a keservek lőporához ér.

És akkor…!!


Még nem tudom:

jut-e nekem egy nyugalmas sarok,

de addig, varjú a száraz jegenyén:

én itthon maradok.

2014. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

"Lélekben lehetsz magyar, de jogilag nem."


Jog... a jog az egy vicc egy ilyen kérdésben. Ráadásul milyen jog? Egy győztesek által magyar vérrel írt jog.

Tudod mit dugd fel magadnak a jogot ebben a kérdésben. A jog semmi csak betűk, szavak a papíron, melyet, az aktuális hatalom, láncos kutyái védenek, és az első adandó alkalommal, amikor az adott rendszer meggyengül semmivé foszlik. Lásd Ukrajna.

Arról nem is beszélve, hogy hülyeséget írsz, ugyanis lehet magyar állampolgár, tehát lehet magyar jogilag is. Továbbá a kérdező jogilag magyar, de lélekben abszolút nem az. Ennyit ér a jog. Nem az számít mi van a papíron, hanem, hogy mi van a fejekben, ugyanis ami a fejedben van, azt a halálon és egy bizonyos Alzheimer nevű bácsin kívül soha senki nem veheti el tőled. Már akitől van mit elvenni ebben a kérdésben.

2014. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
28%

Előző:


A jog az, basszus, hogy ha bármi gondja van, akkor román állampolgárként fogják kezelni, mert az. Miről beszélsz?


Most én hiába vagyok német származású, mert az vagyok, de magyar állampolgár. Nyilván a magyar törvények vonatkoznak rám. Aki ezt nem képes felfogni, azt csak sajnálni tudom.

2014. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, te hol laksz. Én Budapest belváros, és éppen most költözött be a házunkba egy román, magyarul beszélő nőkből élő kisiparos, a lányaival együtt, ami itt elég általános jelenség, a várost ellepték a román leánykák, akim szexuális szolgáltatást nyújtanak és a főnökeik, akik magyarul beszélnek. Mindez V. kerület, elit rész. SORRY!
2014. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
61%
Ja, és azóta a lépcsőházban hőzöngenek a vendégek, mert szolgáltatni sem tudnak rendesen, és fenyegetik őket. A költözés határán vagyok, de ezentúl román mentes övezetben.
2014. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
45%
A belváros, és XIII, II. XI. ker tele van az erdélyi szolgáltató lányokkal. IQ nulla, beszélni tudnak magyarul, és már menekülnek az emberek, mert vonzzák nyilvánvalóan azt a réteget, akit nem szeretne senki látni a lakókörnyezetében.
2014. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
15%

"Furcsálltam, hogy ő nagy magyarnak vallja magát, azért is, mert majdnem 100 éve volt a trianoni szerződés. "


Mert DIVAT!


Hány jobbikos, nagyon magyar van, akiket ha megkérdezel, rögtön kiderül, hogy a történelem alapjaival sincsenek tisztában. Csak halloták, meg más is, meg jó buli.


SZintén személyes élmény, mint már említettem, az V. kerületben lakom, egy tüntetés után, mikor én csak a közértbe ugrottam le, hallottam a párbeszédet, hogy "ha már idejöttünk, most hol van balhé:)

No komment!

2014. máj. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!