Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék beilleszkedni?...

Hogyan tudnék beilleszkedni? 22 éves lány vagyok.

Figyelt kérdés

Alapból egy fura ember vagyok.

Sok heppem van.

Furcsa dolgokról szeretek beszélni.

Nem szeretem a diszkót és a kocsmát is ritkán igénylem.

Alig nézek filmeket.

A mai világhoz képest szokatlanul - de szerintem nem túlságosan - teljesítményorientált vagyok, a tanulásban is szeretek jó eredményt elérni és a hobbijaimban is az előmenetel a fontos.


Csak haverom van, de minden haverom listáján "futottak még" kategóriában szereplek. Alapvetően alig-alig keresnek, alig írnak rám chat-en, 5-ből 4-szer én írok és én kezdeményezek találkozót.


Nem érdekel az anime, a zenekarok közül sincs, aminek túl nagy fanja lennék, a társasjátékok se vonzanak, vallási közösségbe se szeretnék járni, úgyhogy azt se tudom, merre keressek új haverokat, akik esetleg BARÁTOK lehetnének, ahol be tudnék illeszkedni, de igazán és ahol nem hanyagolt ember lennék.


2014. máj. 12. 22:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, lehet, hogy durván hangzik, de bizonyos szinten neked kell alkalmazkodnod az emberekhez. A felsoroltak alapján meg kell kérdezzelek, hogy érdekel-e valami egyáltalán? (látom van hobbid, arról is lehet valakivel jót beszélgetni :)

Ismerkedéshez annyi, hogy sokat segít, ha nyitott vagy, első találkozásoknál meg kell próbálnod "hétköznapi" témákról beszélgetni, bebizonyítod, hogy normális vagy, utána jöhetnek a heppek. Csak mutass egy kis lelkesedést, kérdezz és már barátságosabbak lesznek.

2014. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám. Bár én nem vagyok teljesítményorientált, pedig szeretem azt, amit tanulok, meg csinálok. Nekem se sikerült eddig még barátokat szereznem, mert valahogy senkivel se passzolok. Mindenki olyan más, sőt, mindenkinek meg van a saját élete, nekem meg nem alakult ki még. Én már feladtam, hogy beilleszkedjek, igazából már nem is akarok. Megelégszem pár emberrel, akikben megbízhatok és igazi barátok. Sőt ha belegondolok, nincs is kedvem a tömeghez tartozni, mert egyszerűen nem látok bennük semmi fantáziát. Unalmasak, ez van.
2014. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha talán azt írnád, hogy mit szeretsz, vagy mivel töltöd a szabadidőd, akkor talán meg lehetne válaszolni a kérdésed.

Mert azt remekül részletezted, hogy mi az ami nem érdekel.

2014. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nyitnod kell mások felé mert máshogyan nem megy plusz nemártana tudni a hobbijaid hogy mik azok amiket esetleg másokkal együtt lehet csinálni.
2014. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

1.

Attól függ, alkalmazkodás alatt mit értesz.

Mert ha azt, hogy társaságban nem problémázunk, nem megyünk szembe a többiekkel ha amúgy egység van, nem fárasztjuk a másikat a saját h.lyeségeinkkel, akkor nagy erőkkel ezen vagyok. Főleg az utóbbi sikerült, tehát igyekszem kérdezni a másikat illetve semleges témákat felhozni. De ha nagyon eleresztem magam, nagyon "önmagam vagyok", akkor ritka egy fárasztó lehetek a folyamatos áradozással a mindenféle h.lyeségemről. :(


Ha azt érted, hogy nézzek filmeket, olvassak regényt, kezdjek partyzni, ne legyek teljesítményorientált - ez nem fog menni.

Legalábbis erőltetve nem.

Maximum "spontán" lesz egy olyan életszakaszom is, amolyan kései tinikor.


2.

Az a baj, hogy én is ezt érzem...

Olyan egyformának látom a tömeget - persze nem jellemre!, hanem érdeklődési körre, szokásokra, értékrendre.

És akárkivel kölcsönösen közel engedjük egymást, csak azt veszem észre, hogy már megint nagyon-nagyon más és már megint nem passzolunk.


3.

Érdekel sok főleg műszaki dolog, néha tudományos dolgok is.

Fotózom. Néha kézműveskedem, de nagyon néha.

Érdekel az egészség, de ebben is kilógok a sorból, mert középtájt vagyok. Nem sportolok heti ötször és nem étkezem helyesen, de érdekel az egészségmegőrzés mikéntje és vmennyit sportolok.

2014. máj. 12. 22:47
 6/24 A kérdező kommentje:

Nyitott embernek érzem magam, aki odamegy, fecseg, ismerkedni próbál. Pont azért, mert barátokat keresek.



Amit szoktak rólam mondani - amellett, hogy furcsa vagyok -, hogy első ránézésre azt hiszik, kimondottan csendes ember vagyok, közben be nem áll a szám.

2014. máj. 12. 22:49
 7/24 anonim ***** válasza:
Ha könnyen tudsz kapcsolatba kerülni akkor pedig csak annyi a lényeg hogy ne egyből a száraz témára térj rá próbálj inkább normális dolgokról beszélni pl ők mit szeretnek nekik mik a hobbijuk és ha van közös akkor már egyáltalán nem fogsz unalmasnak tűnni számára.
2014. máj. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Mint már írtam, általános témákkal szoktam kezdeni.
2014. máj. 12. 23:08
 9/24 anonim ***** válasza:
Igen de utána azt írtad hogy elereszted magad és arra kéne odafigyelni mert ha hamar átcsapsz folyamatos beszélésbe az zavaró lehet hidd el sokáig csináltam énis.
2014. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, de szerintem egyre ritkábban csapok át folyamatos beszédbe...
2014. máj. 12. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!