Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak morbid rokonnal?

Mit csináljak morbid rokonnal?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb barátnőm meghalt másfél éve autóbalesetben, együtt nőttünk fel, az utolsó két évben nem nagyon tartottuk ugyan a kapcsolatot, de nagyon szerettem, fájt elveszíteni.

Az édesanyja az egy dolog, hogy mai napig őrzi a facebook profilját, de amellett, hogy a nevében ír ki olykor-olykor, de, ami a legkiakasztóbb, a különböző évfordulókon, születésnapján, névnapján felraknak fotót a feldíszített sírjáról.

Engem személy szerint nagyon felzaklat, nagyon nehezen lépek túl az egészen, számukra még nehezebb (bátyja, apukája, anyukája), ez egyértelmű, és bár maga az eset nem, az ő reakciójuk természetes, de ezt nem tartom annak.

A családdal továbbra is jó a kapcsolata a családunknak, ezért nem lenne szép dolog törölni/tiltani facebookról.

Be tudom állítani valahogy, hogy ne lássam a megosztásait?

Valamint mit gondoltok erről? Szerintetek nem durva egy sírt fotózgatni, feltölteni róla a képeket közösségi oldalakra? Szerintem az, az elhunyttal szemben sem tartom szép gesztusnak (finoman kifejezve magamat)...


2014. máj. 12. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

azt egyszerűen meg lehet oldani, hogy ne lásd a frissítéseit, az oldalán van egy opció, hogy bejegyzések elrejtése, vagy valami hasonló.


az meg, hogy anyuka eszt csinálja.. neki gondolom így egyszerűbb megbirkózni az esettel. ő így gyászol. az, hogy a sírjáról rak ki képeket, szerintem nem gáz, bár valóban célszerűbb lenne, ha a saját profiljáról tenné. nekem is van ismerősöm, aki 18 évesen elhunyt 3 éve, az anyukája a mai napig rak ki gyertyákat, idézeteket, számokat, fényképeket az idővonalára, ő így kezeli a helyzetet, segít neki a megemlékezésben.

2014. máj. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rámész az adatlapjára, van egy "követés" gomb, ha pipát látsz mellette, csak kattints rá, és nem fogod látni a megosztásait. Így nem tiltod, de nem is kell látnod ezeket a dolgokat.
2014. máj. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki így esik jól, akkor hadd csinálja. Ez az ő gyásza, ebbe nem szólhatsz bele. Azt, hogy te ne lásd, meg tudod oldani, a többiek már leírták.
2014. máj. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Igen, az nem is zavar annyira, ha szomorkodik, meg idézeteket küld, de a sírról a fotók. Nem tartok semmi más jelenséget furcsának, csak szomorúnak, pl. a felállított kis emlékoltárt a lakásban, amit lefotóz, meg az online gyertyagyújtást, meg a feltöltött régi videókat, emlékeket folyamatosan, de egy sírt fotózgatni szerintem ízléstelen dolog mindentől függetlenül, ha nem is teszi ki valaki facebookra.

2014. máj. 13. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom, szerintem a sír fotózgatásával egyáltalán semmi gond, amíg nem goth-rocker hülyegyerekek üldögélnek rajta.

De lehet én vagyok túl morbid....

2014. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!