Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti, akik későn találtátok meg...

Ti, akik későn találtátok meg az életcélotokat, nem éreztétek, hogy elszaladt mellettetek az élet? Nem volt olyan érzésetek, hogy túl késő már?

Figyelt kérdés
2014. máj. 17. 20:59
 1/10 anonim válasza:
De igen :( Nagyon öregnek érzem magam és még mindig nem találtam meg teljesen az utam. 28N
2014. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyat nem éreztem hogy túl késő, de olyat egyértelműen igen, hogy valamit másképp csinálnék ha vissza lehetne pörgetni az időt. 45/F

Édesapám 90 éves korában szintén elmondta hogy mit csinált volna másképp, persze az ő esetében már tényleg késő volt.

2014. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

:(


Megkérdezhetem mikor jöttetek rá, hogy mit szeretnétek csinálni? És mivel foglalkoztok most?

2014. máj. 17. 21:23
 4/10 anonim ***** válasza:
A 2-es vagyok. Én a rendszerváltást követően, kb. 26-27 éves koromban. Tehát közre játszott az is hogy liberálisabban kezdett a lakosság gondolkodni.
2014. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Éretten nyitok, nem akarok világot megváltani, nem ítélkezem, nem rövid távra szeretem meg a munkám, hanem mély szerelemből lesz hivatás, figyelek és keresem a tudást, jó kompromisszumokat kötök, közepes kockázatra törekszem, és elhagytam az önkorlátozó, kényelmes énemet.
2014. máj. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szaladjon.. és akkor? ígyis úgyis eltelik.
2014. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jobb későn, mint soha. Soha sincs olyan, hogy későn.

Nézd meg, ezen az oldalon is hányan vannak nulla életcéllal. Lehet nem is fognak találni semmit.

Örülj, hogy megtaláltad és csináld.

2014. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaz, én még nem találtam meg az igazi életcélom, de azt hiszem így is válaszolhatok a kérdésedre. Egész eddigi fitalságomat azzal töltöttem, hogy megfeleljek az elvárásoknak, hogy "helyesen" éljek. Egy nagy szenvedés volt az egész. Pár éve úgy döntöttem hogy inkább felhagyok vele, és megkeresem, mi tenne igazán boldoggá, mivel szeretném eltölteni az életemet. Most fogom betölteni a 25-öt, de már most tudom, hogy akkor sem érzem majd későnek a dolgot, ha 30, 40, vagy akár 50 évesen találom meg az igazi utamat. Legalább addig sem kínlódással töltöm az időt, hanem próbálok boldogan élni, megtalálni magamat. Végtére is, erről kéne szólnia az életnek, nem a kényszerről meg a boldogtalanságról. Egyszer úgyis meghalunk mind, addig legalább teljen jól az idő.
2014. máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan nem volt, hogy túl késő már, de sajnálok sok zsákutcát. Éveket pazaroltam el biztosan, de tudom, ezzel nem vagyok egyedül. Nagyanyám például halála előtt pár hónappal kérdezte, hogy "ennyi volt az élet?!", és akkor jött csak rá, hogy mást szeretett volna, csak nem volt hozzá elég ereje, akarata.
2014. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy példával tudok szolgálni: tavaly mesélte a gitár tanárom, hogy egy kollégája (40 év körüli) elkezdett verseket írni és költő akar lenni. A tanárom szerint megbolondult vénségére, de szerintem nem. Ha még él még egy annyit, amennyi most, akkor igazán el tudja érni a célját. Úgyhogy szerintem ebben a korban pláne nem fura a cél váltás, keresés.
2014. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!