Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy autista...

Szerintetek egy autista emberrel lehet párkapcsolatban élni?

Figyelt kérdés
jóképű , sportos meg okos is valahogy magának való és nem szeret emberekkel együtt lenni meg néha rájön az 5 perc tök értelmetlenül de amúgy általában normális fiú. csak nem tudom :( barátnője szerintem nem is volt.
2014. máj. 18. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
betegsége ellenére ö is ember.nem tehet róla hogy ilyen :/ ilyen fajta emberek nagyobb szeretetet tud adni
2014. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ő csak aspergeres lehet. Nekik pont az érzelmi dolgokkal van bajuk, míg az intelligenciájuk fejlett. Ha párkapcsolatot alakítanak ki vagy barátságot, általában egymással lesz tartós, mert ők képesek megérteni egymást. Ha a barátnője szeretnél lenni, akkor olyan, mintha egy emberbőrbe bújt szuperintelligens marslakóval kellene együtt élned. És ez őrá is vonatkozik. Bár tűnhet úgy, hogy megértitek egymást, hisz ugyanazokat a szavakat mondjátok, mégis a legtöbbször egészen mást fogtok érteni alatta.
2014. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 yuda ***** válasza:

Nincs általános autista.

Óriási különbségek vannak köztük.

Van akin nagyon látszik, nagyon kijön, másokon alig, vagy esetleg kontrollálni is tudja.

Ha valaki enyhe, akkor képes a párkapcsolatra.


Mindenesetre józanul fel kell mérni a következményeket, mert ezzel élni kell. Lehet most kívülről nem olyan borzasztó, de legyél józan és indulj ki abból, hogy mi van, ha ez nem fog sosem változni, vagy rosszabb lesz?! Így is akarod?


Elmondom, a legtöbb ember nem akarná. Nagy teher az.

Párkapcsolatba azért mennek az emberek többségében, mert vele egyenrangú párt találnak. Ápolónak, vagy sajnálatból nem szabad belemenni. Annak sosincs jó vége. Kalandból sem.

2014. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki magának való meg okos, még nem autista se nem aspergeres!
2014. máj. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Aspergeres lány vagyok. 4 éve boldog kapcsolatban élek egy fiúval (ő nem autista, nem aspergeres).

Óriási különbségek vannak az autisták körében. Nálam kívülről senki nem venné észre, csak aki huzamosabb ideig együtt van velem, annak tűnhet fel, hogy kicsit "más" vagyok. Gyerekkoromban kicsit rosszabb volt, mert nagyon antiszociális voltam, kb 10 éves koromig nem nagyon voltam hajlandó beszélgetni más gyerekekkel. De gimire már szinte teljesen leküzdöttem ezt, most egyetemista vagyok, vannak barátaim. Igénylem a baráti kapcsolatokat (gyerekkoromban is rosszul éreztem magam amiatt, hogy nincsenek, csak éppen túl félénk voltam kezdeményezni), és abszolút szükségem van a párkapcsolatra is, imádom a páromat, jó a szexuális életünk is, minden oké.


Van néhány "fura dolgom" még ma is, de ezek nem érintik az emberi kapcsolataimat, azokat ugyanúgy igénylem, mint bárki más. Szóval nem lehet általánosítani az autisták között sem.


24/L

2014. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!