Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eltörött a bokám, jelenleg...

Eltörött a bokám, jelenleg sín van a lábamon de két nap múlva leveszik, és járógipszet kapok. Sajnos amikor felállok nagyon fáj a bokám, úgy érzem mintha a gipsz húzná le. A könnyített gipsztől kicsit enyhülni fog ez a fájdalom?

Figyelt kérdés
Szeretném kérni hogy írjatok tapasztalatokat könnyített gipszről,főleg olyan érdekelne akinek szintén a bokájával volt gond.de bármiféle tanácsot elfogadok,előre is köszönöm

2014. máj. 20. 03:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt a gipsz is húzzá, másrészt meg, jóember!!! Eltört a bokád, persze hogy fáj. Jobbulást.
2014. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. máj. 20. 23:55
 3/4 anonim válasza:

Jobbulást!

A törés helye először feldagad, a duzzanat lelohadásáig (általában 1 hétig) egy ún. gipszsínt kap a sérült. Utána remélhetőleg járógipszet. Rosszabb esetbe előfordulhat, hogy (körkörös) fekvőgipszet kap és csak utána kap járógipszet. A könnyített gipszet kevésbé szokták az orvosok ajánlani.

Majd írd meg a tapasztalatodat.


Én lényegében a fiam tapasztalatai alapján tudok véleményt írni. A fentiek ugyan általánosítások, de az tény, hogy hasonlóak voltak a közvetett tapasztalataink is ezek.

2014. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kèt napja kaptam meg a járógipszet (az orvos engedélyezte a könnyítettet)aznap nagyon furcsa èrzès volt,este fájt a lábam és teljesen beledagadt a gipszbe,lefeküdtem aludni de sehogy sem volt jó .Másnap reggelre szerencsére leapadt a lábam úgyhogy elhatároztam hogy akkor is megpróbálok sétálni egy kicsit,a kanapétól a szemben lèvő fotelig sètàltam mint egy baba aki először tanul járni :) nem húzta a gipsz úgy a bokàm mint előtte az a nehéz és így a fàjdalom elviselhető volt ! Délután már mankóval ugyan de a kertbe is ki tudtam menni egy kicsit.Ma pedig teljesen elhagytam a mankót,amikor éreztem hogy fáj ahogy ràlèpek kicsit leültem és felraktam a lábam pár pàrnàra,később ismèt megpróbáltam ès estère már egész jól ment! Nekem nagyon bejött a könnyített gipsz,amikor az a nehéz sín volt,még a fürdőbe is sírva mentem annyira fájt,ahhoz képest ez megkönnyebbülès :)
2014. máj. 24. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!