Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a trend, hogy aki bukik...

Mi ez a trend, hogy aki bukik az menő?

Figyelt kérdés

Régebben általánosban én is elhittem, hogy szeretni fognak ha rosszul tanulok, de hál'istennek 8.ra mégis összeszedtem magam és jó helyre vettek fel anno, de továbbra se értem, hogy miért azt tisztelik/szeretik aki hülye?

Egyetemen ilyen nincs. (jó persze oda nem kötelező menni, oda tényleg csak az megy aki tanulni akar). De miért lett ez ekkora divat? Miért jófej az akivel lehet pacsizni, hogy egyes lett mindkettőtöknek? Miért nem az a tisztelendő ha valaki tudja az anyagot és hozzá tud szólni értelmesen az órához?

Van valakinek valami elképzelése, hogy miért van ez így?



2014. máj. 20. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez semmi másnak nem az eredménye: csakis a trehány szülőknek.

A 80-as években, ha tanulóként elemiben kisebb volt a féléves átlagod, mint 3-as, akkor automatikusan kivett az állam az osztályból és beküldtek kisegítő iskolába, ahol tele volt betegekkel is. Ezért foglalkoztak a szülők annyira gyerekeikkel otthon a tanulásban.

2014. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert sajnos több a rossz tanuló, mint a jó. Régen a bukottság szégyen volt.
2014. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egy sokkal talpraesettebb nép lennénk, azt is el tudnánk érni idővel, hogy mérhető legyen a szülők nevelése valamilyen módon és a gyerekek fejlődése úgy alapvető élettani dolgokban, mint iskolákban, kultúrális programokon is. Ha pedig szabályszegések történnek, akkor automatikusan pénzbírság. Így maga az államkassza is sokkal jobban állna 10-20 év múlva (amikor mi nyugdíjasok leszünk), mint jelenleg.

Másik komoly veszélye ennek a trendy trehányságnak az, hogy társadalmunk konkrétan össze fog omlani, méghozzá rövid időn belül: ezek a trehány fiatal fiúk nem lesznek képesek utcát sem seperni, biztos megélhetést biztosítani maguknak, a családfő biztos szerepéről már ne is beszéljünk.

2014. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem most sem menő. Én elszúrtam régebben, semmi sem érdekelt és megbuktam. Mostanság próbálkozom összeszedni magam, de a mai napig szégyenkezve megyek be az iskolába.
2014. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

90-es években voltam középiskolás és akkor is menő volt az, ha valaki megbukott. Sőt, néhány iskolában ott is működött az, hogy a kicsit rosszabbul tanulót egyből küldték kisegítőbe.


Csak aztán később már nem menő az, hogy én mérnök vagyok, míg néhány osztálytársam operátor egy gyárban, vagy szimpla bolti eladó... Egyetemre pedig minden gyüttment jelentkezik már és a kibukási ráta az első évben 30-40% a kicsit komolyabb szakokon. A kocsmák pedig minden este és délután tele vannak.

2014. máj. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!