Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mást is óránként hívogatnak...

Mást is óránként hívogatnak telefonon a telemarketingesek?

Figyelt kérdés

Engem igen, reggel 7kor kezdik és 9kor is szoktak hívni este. Privát számról általában, de van amikor kijelzi. Néha pedig visszahívás sms-t küldenek!


2 fajta szokott lenni, az egyik a szolgáltatásos (telefon, internet, bank, stb..), a másik az ilyen MLM piramis-szerűségek, néha pedig ilyen bolondok hívnak hogy "mióta élek Norvégiában?" Sosem éltem ott...


30F


2014. máj. 20. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Néhányat már visszaküldtem melegebb éghajlatra, azóta valahogy nem hívnak...
2014. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Firedoom ***** válasza:
Csak egyszer kell lekoptatni ezeket, tobbet garantaltan nrm hivnak
2014. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hiába koptatom le őket, van 2 hét szünet és kezdődik előröl.
2014. máj. 20. 19:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen. A vezetékes telefon kijelzi a hívót, munkámból adódóan körzetszámból már látom, hogy az ország mely részéből hívnak. Ha olyan részből, ahol nincs ismerősöm, akkor nem veszem fel a telefont. De rengeteg "Anonymus" hívás is van. Ezek legtöbbje "Üdvözlöm, Orbán Viktor vagyok..." kampánymese, a többi meg marketing. Unalmas minden nap törölni a nem fogadott hívásokat meló után mikor hazaérek, ma például 10 nem fogadott hívás volt, egy Székesfehérvár környéki szám, egy Nyíregyháza környéki, többi ismeretlen... Gondoltam, hogy megszüntetem a vezetékes telefont, de nincs alapdíj, csak annyit fizetek, amennyit ténylegesen telefonálok, egy évben jó ha van 1000 forint. Bár a sok bosszúság miatt lehet, hogy érdemes lenne megszüntetni,


Ha itthon vagyok, felveszem a telefont, aztán udvariasan elutasítom a marketingeseket. Persze kicsit nyers, bárdolatlan modorral, de udvarias vagyok. :D Legutóbb például közöltem, hogy hívjon fel inkább olyat, akinek el tudja adni a szolgáltatást, ne raboljuk egymás idejét. Szívesen végig is hallgatnám, de az Önnek nem segítség, csak az, ha rá tudd venni a szolgáltatásra, ami pedig nem érdekel. Szegény csaj a vonal végén másodpercekig meg sem tudott szólni, majd megköszönte az őszinteségemet és elköszönt tőlem. Nem csapta rám a kagylót! Ezen meg én lepődtem meg, mert általában lecsapják :D


Sajnálom is őket, mert alja munkát végeznek, és lehet nekik mondani, hogy menjenek mást dolgozni, de erre van lehetőségük, nem tudhatjuk, hogy miért ilyen helyen dolgoznak. Legtöbbször ez nem is főállású munka, hanem diákmunka. Nekik az a feladatuk, hogy minél több szerződést kössenek, a munkájukat végzik. Sz.ar ügy, hogy pont az a munkájuk, hogy másokat zaklassanak.

2014. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4:

Valamikor 2002 körül mondták le szüleim a vezetékes telefont, az oka az elszaporodó ügynöki zaklatás volt.


Engem nem hat meg, hogy valaki csak ilyen munkát kap, ne zaklasson, ma már nagyon jó adatbányászati módszerek vannak, amikkel rá lehet találni a balekokra, kevés nem balekot zavarva, csak ugye sok droidot alkalmazni általában olcsóbb.

2014. máj. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha titkosítva van a telefonszámod, nem fognak ilyenek zaklatni.
2014. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mindegyiknek el kell mondani, hogy kéred, töröljék az adatbázisból a számodat, amennyiben nem, jogi útra tereled.

bár ez nem véd meg a politikai és véletlenszerű hívásoktól.

2014. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azóta van ez mióta szolgáltatót váltottam.
2014. máj. 21. 10:38
 9/9 xp ali ***** válasza:
Ó, hát én alig várom, hogy hívjanak. Még sose hívtak vissza utána. Nem vagyok bunkó, vagy ilyesmi, csak tárgyilagos. Gyors átveszem az irányítást a beszélgetésben, és felteszem a kérdést, h honnan a telszámom. Amire ők mindig ellmondják a lerázó dumát, h nem tudják, de itt van "a rendszerben". Erre megkérdezem, hogy ugyan hogy kerülhetett bele az ő rendszerükbe az ÉN személyes adatom. És elmondom, hogy én azt sose kértem, sőt, nem is engedélyeztem, tehát ott bizony nem lehetne. És hogy biztosan jogszerűtlenül kezelik a személyes adataimat. De ha mégis, akkor most ezt visszavonom. Megkérem őket, h töröljék, ne adják át másnak és többet ne keressenek. Érdekes, többet nem keresnek. Habár jogszabály szt tájékoztatniuk kéne a törlés tényéről is. ;) Hivatkozni a 2011. évi CXII. törvény [ Info tv. ]-re lehet.
2021. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!