Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt valakivel hasonló?...

Volt valakivel hasonló? Depresszió ok nélkül? 20/L Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Régebben is voltak hullámvölgyek,kisebbek-nagyobbak. elég rossz előéletem is volt,( 5-6 pszichológust megjártam kamaszkoromban) de megváltoztam, 17 évesen otthagytam a barátitársaságom, színötösre tettem a vizsgákat, elkezdtem dolgozni. Aztán kb 1 éve megint előjött. Ok nélkül.És elviselhetetlenné vált a helyzet 2 hónappal ezelőtt. Azóta tart. Nem megyek ki a lakásból ( se dolgozni, se találkozni valakivel, maximum a boltba, ha már nagyon muszáj.) Halállal kapcsolatos gondolatok is megjelentek elég erősen ( tudom hogy nem tenném meg.), iszonyú hangulatingodazosaim vannak aminek nincs kiváltó oka, egyik percben még elviselhetőnek érzek mindent, aztán ngyon rossz, legszívesebben a fejemet verném a falba, úgy érzem megőrülök:( Nem volt kiváltó oka. Céltalannak látok szinte mindent, nem köt le semmi, itthon is csak takarítok... tv se szól csak fekszem. Igen jártam pzichiáternél nem halad az ügy. Az első gyógyszerre nem jól reagált a szervezetem, most fogok váltani (Cipralexre, felírt Rivotrilt is de azt nem merem szedni)... Az orvos nem vesz komolyan mert idézem "aki depresszióban szenved nem sminkeli ki magát az orvosi rendelőbe" - előtte egyébként be kellett mennem pár percre a munkahelyemre, és mivel hivatal sajnos muszáj normálisan megjelennem, karikás szemek nélkül. Valakinek volt hasonló? Akinél ennyire erős volt ez az egész és nem volt kiváltó ok?
2014. máj. 22. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Depresszió ellen a legjobb ellenszer, hogy jóba legyél önmagaddal. Legyél elégedett külsőddel, munkáddal, szabadidőt eltöltésével, pénzügyi helyzeteddel, magánéleteddel, egészségeddel, stb.


Én voltam depressziós 25 évesen fél évig, eddig nem volt munkám (fele nyár volt), miután kirúgtak egy jó multitól, ahol egyetem után kezdtem, és aminek szinte hívője lettem, ottani mérnöki munkám önértékelésemben nagy szerepet játszott. Kerültem társaságot, kirakott a csajom, sokat ültem otthon négy fal között, nem volt pénzem, szóval eléggé bekattantam.

2014. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem értek hozzá, de kiváltó ok szerintem mindig van. Csak úgy magától az ember nem kattan be, ha van munkája, van párja, elégedett az életével stb. Úgyhogy szerintem neked is valamiből hiányod van. Pasizz... Járj társaságba, vidám emberek közé. Ne arról szóljon már a fiatalságod, hogy pszichiáterekhez jársz gyógyszereket kiíratni :S

Egyébként is, ez a gyógyszerezés egy nagy önbecsapás, nekem is volt már részem benne, és azóta az ellensége vagyok. Kicsit híztam tőle, nem állt fel stb., úgyhogy még depisebb voltam vele, mint nélküle :D


Azóta viszont elkezdem emberek közé járni, foglalkozni másokkal, lekötni magam stb. és semmi bajom nincs. Ha van valami célod, nap mint nap lekötöd magad, akkor elmúlik ez. Úgyhogy szerintem rossz úton jársz, ha engem kérdezel. Mi ez, hogy "otthagytam a baráti társaságom"? Ha elzárkózol az emberek elől, ne is csodálkozz, hogy bekattansz.

2014. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

1.a depressziónak mindig van oka, legfeljebb nem lelki.

de elég valószínű, hogy vannak eltemetett problémáid. az is, hogy az életviteled is rossz.


2.a gyógyszerekről és a pszichológusokról le kellene szokni, nem segítenek, legfeljebb függőséget okoz. helyette inkább egészséges életvitelre és lelki öngondozásra kellene fordítanod az időd.


3.mindenképp szükséged van valakire, aki foglalkozik veled, aktivál, akár egy közössége.

2014. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!