Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet olyannak lenni, hogy...

Lehet olyannak lenni, hogy nem érdekelnek az emberek?

Figyelt kérdés
(úgy értem,hogy nem érzek senki iránt semmit,úgy nemtok együtt érezni,se jót se rosszat,pl barátaim iránt se,ha valami elég rossz dolog történik velük vagy jó, vagy a ex-em iránt se(csak úgy 1napró-másikra elhagyott),nem haragszok,de nem is szeretem,olyan mint mindenki csak egy valami lenne
2014. máj. 23. 10:10
 1/2 Imola Ágnes ***** válasza:

Lehet, de elég rossz előjel:

"A pszichopata a többi embert tárgynak tekinti, akiket manipulál és kihasznál, úgy, ahogy az emberek többsége egy csavarhúzót vagy egy papírzsebkendőt használ. A szociopata gyakran agresszív, nem érez empátiát (bár megjátszhatja) szégyent vagy megbánást a visszaélései miatt.


A szociopaták legnagyobb gyengesége, hogy nem tudják magukat különféle érzelmi helyzetekbe beleélni, mások helyébe képzelni. Ennek következtében általában sikeresek, hiszen céljaikat keményen, sőt kíméletlenül megvalósítják. Egyidejűleg a szociopaták sima modorú, gyakran vonzó és spontán személyiségek, meggyőző beszélőkészséggel. Rosszul viselik a monotóniát hamar elunják magukat, állandó szükségletük van különböző impulzusokra ami felelőtlenséggel párosul. Hazudozók, manipulálják a többieket, nincs lelkiismeret-furdalásuk, gyenge az emocionális életük, érzéketlenek, impulzívak azaz csekély mértékben képesek kontrollálni viselkedésüket. Azt a tényt, hogy csak saját céljaikat követik, legtöbb esetben jól tudják titkolni vagy a gyanakvást elaltatni. Gyakran csak a közvetlen környezetük van azzal tisztában, hogy "valami nincs rendben". Jürgen Müller, a müncheni egyetem professzora a bajor közszolgálati televíziónak nyilatkozva azt mondta, hogy a szociopaták érzelmektől függetlenül mindig ugyanazon a teljesítőképességi szinten vannak, miközben a normális embereknél érzelmi terhelés esetén csökken a teljesítmény."

2014. máj. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ.há nemtom,nem hazudok,meg nem is használom ki őket,de úgy nem izgat h most ha mondok nekik valamit,h mennyire sértő vagy sem,vagy valaki nekem mond(az mindegy,h beszólás vagy azt h szeret..stb) valamit,akkor csak sértően tudok válaszolni és nem is izgat h most jót mondott vagy rosszat,
2014. máj. 23. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!