Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy ember nem hagy ingósága...

Ha egy ember nem hagy ingóságairól halála előtt végrendeletet, akkor az automatikusan az állam tulajdona lesz?

Figyelt kérdés

Van egy katolikus pap a családban és nagyon rossz egészségi állapota van, amit lehet nem fognak tudni az rovosok gyógyítani nála (persze szurkolunk neki hogy minden rendbe jöjjön, mert még bőven lenne ideje élni).

Csak ma mondta nagymamám hogy mennyi ingóságai vanak (autó, két lakás meg emellett telek meg maga a többi apróságok).


És épp ezért érdekel hogyha ténleg egy illető nem hagy a háta mögött végrendeletet akkor az ilyen javak hova kerülnek? Lehet valahogy igényelni "rkonság" alapon vagy ilyen nem létezik?



2014. máj. 24. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha nincs törvényes örököse (rokonok, házastárs) és tényleg nincs végrendelet. Rokon lehet egyenesági (le, fel), oldalági.


Az örökési sorrend a Ptk.-ban meg van határozva.

2014. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most nem tudom hogy olyan hogy unokatestvéri ágon örökölhet-e... Mert ténleg se testvére se senkije nincs az unokatestvérein kívül... :(
2014. máj. 24. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Unokatestvér is örökölhet.
2014. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, csak akkor, ha nincsen élő lezsármazottja, vagy az örökös visszautasítja az örökséget.


A katolikus pap esteében fennáll a lehetősége annak, hogy az állam helyett az egyháza fog örökölni.

2014. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ez rendkívül pontatlan.
2014. máj. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is attól tartottam hogy megvan az esélye annak, hogy az egyház örököljön...
2014. máj. 25. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!