Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez jó ötlet? Mi motiváljon?

Ez jó ötlet? Mi motiváljon?

Figyelt kérdés

Orvosira jártam, de abba kellett hagynom, ami nagyon bánt (nagyon súlyos depis lettem) . Életeket akartam menteni... jelenleg pszichológiát tanulok, de nagyon nem szeretem (kínlódok, mert nagyon nem az én világom, nem is tudok szociális kapcsolatokat kialakítani sem fenntartani, amit egy pszichológusnak illene, de be kell fejeznem :( ), viszont erős vonzalmat érzek a hallottak iránt. Szerintetek segítene motivációként, ha az lenne a célom, h ha befejezem, akkor elmegyek boncmester képzésre (sajnos orvosira (mint patológus végzettség) már nincs esélyem- nincs pénzem és már annyi időt nem tudnék rászánni- szeretnék gyerekeket, normális családot és kiveszett már belőlem a karrierista, aki voltam), mert most nincs semmi motivációm és annyira "eszem" magam, h minden este valósággal álomba sírom magam. vagy mi motiváljon ?

köszi



2014. máj. 25. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felejtsd el az orvosi világát úgy ahogy van. Elmész boncmesternek, és egész életedben a szemed előtt fog lebegni ez az orvosis kudarc, hiszen orvosokkal leszel körülvéve... Nem jó ötlet.

Szépen ülj le és nyugodtan gondold végig, hogy mi érdekel. Mintha csak most érettségiztél volna. Az orvosit húzzuk ki a listáról. Egyébként ezt nem kell kudarcként megélni. Én most vagyok ötödéves de a tököm tele van az orvosival, az értelmetlen magolással, a millió emberből egynél előforduló kezelhetetlen betegségek beseggelésével, és még sorolhatnám. Orvosin nem orvost képeznek, hanem ahogy Kellermayer prof. mondaná "leckefelmondó robotot". Rengeteg olyan ismerősöm csúszott vagy hullott ki, akiből remek orvos lett volna, ha kicsit kevesebb egyénisége lett volna, és szó nélkül visszadarálta volna a beteget húsz éve nem látott kutatóorvosnak a totál haszontalan baromságot.

Szóval szépen nyugodj meg, nincs semmi baj, ülj le és gondold át mit akarsz kezdeni az életeddel. :-)

2014. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi motíváljon?

Ne légy b.arom!

Ha boncolni akarsz a te tudásoddal, egyből mehetsz BÁRHOVÁ!

Javaslom a bűnügyi boncmestert!

Az valóban értelmes még egy halál után is!

Ez nem ciki!

Inkább egy ilyen szakember vágjon fel ha oda kerülök, mint egy hentes!

Mindenképp ki kell tartanod a MOTÍVÁCIÓD mellett!

Hajrá!

2014. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves előző, az a probléma, hogy szerintem fogalmad sincs a boncmester fogalmáról. Ne NCIS-ből, CSI-ból indulj ki! A boncmester semmi több, mint az orvos asszisztense a boncolásokon. Ő végzi a piszkos munkát, cipeli a tetemeket. Nem éppen egy álom meló.
2014. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a kérdező milyen tudásával? Az orvosi elméleti tudást ad. Gyakorlati tudást szinte semmit, egy boncmesternek pedig gyakorlati tudás és fizikai erő kell.
2014. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ha valakinek ez jön be, akkor inkább egy olyan ember csinálja, akinek van "gusztusa" hozzá, ha neked válaszoljak, mintsem egy "jól megfizetett börtöntöltelék gyilkosnak"

A szerveimet és a testemet még a halálom után sem mindegy ki és miként "kezeli"!!!

2014. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól gondold át ezt a boncmester dolgot.

Durva meló, és az ismerkedésnél se plusz pont. Ami minden randin előkerül, az a "Mit dolgozol?", és a "Miért?" kérdés.

Az "Abba kellett hagynom az orvosit" és a "Vonzódok a halottakhoz" nem jó válasz, és amúgyse kelendőek párkapcsolati téren a boncmesterek.


Ha emberekkel szeretnél foglalkozni, és segíteni szeretnél rajtuk, nézelődj a gyógypedagógia környékén.

Ha nem lennék retek másnapos, biztosan eszembe jutna, de így csak körülírni tudom egy számomra szintén vonzó szakterületet: Baleset utáni rehabilitációban segétkező szakember.

Rengeteg múlik rajtuk, és egy jó szakember igazi áldás a betegnek.

2014. máj. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Tudom miről van szó, mert orvosin sokat boncoltunk (volt, hogy napi 5 órát) és nagyon "beleszerettem" a dologba, jól is ment, és szívesen takarítottam is az eltávolított zsírt, bőrt, a szagokat is jól bírtam.

2014. máj. 26. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!