Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fogok valaha elfogadó embereke...

Fogok valaha elfogadó embereket; barátokat szerezni? Mit tegyek ezért?

Figyelt kérdés

Alapból fura ember vagyok, elvont, sajnos talán nem is vagyok normális.

Emellett baromi sok a rossz tulajdonságom és nagyon szembetűnőek.


Azonban talán annyira nem vagyok "rossz ember", hogy azt érdemeljem, hogy ne legyen barátom!


Haverom sok van, de mindegyik listáján hátul; mindnél a perifériára szorulok.

A csoportokból általában kilógok. Jó, furaságom miatt ki is fogok, de most nem erről beszélek. Lenéznek, utálnak, kibeszélnek; csak kevesen haverkodnak velem, velük is csak laza a haveri kötelék.


Amit még kezdek észrevenni az az, hogy sztereotípiák alapján elkönyvelnek, meg se akarnak ismerni.

Tulajdonságom, hogy sokat tanulok - de már nem túl sokat! Sokan már ez alapján elkönyvelnek. Ezen kívül negatívnak tartanak. A negatív bennem az, hogy sokszor van rossz kedvem - és 70%-ban amiatt, hogy nem fogadnak el és én se magamat -, meg félek a jövőtől, ritkán tudok jó forgatókönyvet elképzelni. (Amúgy mindenben észreveszem a jót is, mindennek megtalálom az értelmét, azt mondom, hogy jó, hogy így történt a rossz, mert ez és ez a tanulság belőle.)

Szóval egy negatív, görcsös törtető emberkének könyvelnek el és onnantól kezdve nem nyitnak felém. Azt se tudják, mi érdekel engem, mit szeretek csinálni, nem tudják, mi a jó vagy legalább semleges bennem.

Mintha félnének tőlem, vagy nem tudnák, hogyan kell kezelni vagy alapvető utálatot éreznének az emberek irántam.


Talán ha elmennék valami társaságba, ahol tiszta lappal kezdhetnék, talán ők nyitottabbak felém... Mellesleg nyilván folyamatosan igyekszem változni, hol sikerül hol visszaesek...

De nem tudom, HOVA menjek....

És kétségbe vagyok esve, hogy sosem fogok beilleszkedni. :(


2014. máj. 26. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán nem vagy elég nyitott,és amint írtad,eléggé negatív a kisugárzásod.Ezen kéne mielőbb vátoztatni.A rossz tulajdonságaidat pedig le kell győzni.Mindenkinek van több-kevesebb,csak az a kérdés,hogy hagyja-e az illető,hogy ezek urrá legyenek rajta,vagy ő maga uralkodik saját magán.Nem tudom,van-e valamilyen hobbid,ha nincs,akkor találj magadnak.Legyél érdeklődő,közvetlenebb az emberekkel.Meg van az esélyed,hogy megváltozzon az életed,csak rajtad áll,hogy mikor,és mennyire.
2014. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A változással kapcsolatban idézek magamtól:

"Mellesleg nyilván folyamatosan igyekszem változni, hol sikerül hol visszaesek..."



A negatívsággal...

Pont ezt nem értem!!

Azt veszik észre, amit negatívan fogok fel, amit baromi pozitívan, azt nem.

Miért?



Miből következtetsz arra, hogy nem vagyok nyitott?

Mert szerintem eléggé az vagyok. :D

2014. máj. 26. 18:15
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyszerűen az esetemben már nem hiszem el, hogy csak bennem lenne a hiba.


Ennyire "rossz ember" nem lehetek, se nem nézhetek ki ennyire rossz embernek, hogy ezt érdemeljem.

2014. máj. 26. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra gondoltál-e már, hogy lehet, hogy nem is kellene beilleszkedned?


Rajtam kívül te vagy az első ezen a fórumon évek hosszú sora óta, aki ismeri és (jól!) alkalmazza a pontosvesszőt. Ez általában - nem mindig, de legtöbbször - a magas -, ill. a kiemelkedő intelligencia jele.


A gondkodásod valóban kissé negatív (aminek sok oka lehet, de ebbe nem megyek bele), a viselkedésed is furcsa lehet, de meglehetősen tisztán és értelmesen gondolkodsz és fogalmazol.


Azaz: valószínűleg az az egyik legnagyobb bajod, hogy jóval intelligensebb vagy az átlagnál. (Ez nem egyenlő azzal, hogy teli vagy ötösökkel a suliban.) Ha ez igaz, akkor nem csoda, ha magányos vagy, és sajnos nem is bíztatlak semmi jóval.


Első körben ajánlom az ifjúsági pszichiátert. A tévhittel ellentétben nem csak gyagyások járnak pszichiáterhez (sőt, ők azok, akiket visznek és többnyire majdnem hiába), hanem a nagyon más emberek is - pl. a nagyon tehetséges emberek. ha egy jó fej embert találsz, akkor könnyebb lesz megtanulnod, hogyan kerüld el azokat a csapdákat, amelyek csak a kudarcérzetedet növelik és pozitívabban látod a dolgokat.


Lehet, hogy idővel összefutsz egy jó baráttal is. :)

2014. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, valóban van, amikor intelligensebbnek érzem magam. Például filozofálgatás közben van, hogy az emberek a nagy semmiről beszélnek, amiről felesleges. Vagy tanulságként egy nagy semmit vonnak le.

Más területen viszont olyan ostoba és sötét vagyok, hogy néha csak reménykedem, hogy nem vették észre, nem hallották meg, elfelejtik majd...


De konkrétan MIBŐL hisznek az emberek negatívnak?

Inkább szomorúnak érzem magam, azért, mert nem tudok beilleszkedni. Emiatt néha dühösnek, ingerültnek, idegesnek.

De negatívnak nem... Legalábbis másoknál nem negatívabbnak.

2014. máj. 26. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!