Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi van ha az ostoba emberek...

Mi van ha az ostoba emberek ostoba szavainak van értelme, csak egy másik szinten?

Figyelt kérdés
Mondjuk amikor mondanak valami ostobát, akkor az értelmeseknek nem tetszik, mert nem értik, de egy másik ostobának tetszhet, értheti, lehet, hogy úgy kommunikálnak, amit az okos emberek nem értenek. Lehet, hogy valójában ők az okosabbak, csak annyira más dimenzióban gondolkoznak, hogy az érthetetlen az értelmes emberek számára. Ilyen dimenzió lehet az érzelmek dimenziója. Mi van, ha az értelmes emberek, azért tartják ostobának az ostobákat, mert nem értik az ő dimenziójukat? Mi határozza meg, hogy melyik dimenzió szerint kell értékelni, hogy ki az okosabb?

2014. máj. 27. 10:13
 1/6 acelsziv ***** válasza:
96%
egy ostobát egy másik ostoba ért meg, mert egy szintem vannak. Mindkettő mond valami emeletes baromságot aztán elégedetten veregetik egymás vállát. Ennyi.
2014. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
" Mi határozza meg, hogy melyik dimenzió szerint kell értékelni, hogy ki az okosabb?" Legbiztosabb a 23. dimenzio!
2014. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dimenzió választja el az okosat az ostobától?Ezt nem értem.Akkor én most ostoba vagyok, vagy okos?
2014. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

A kérdésed nagyon érdekes és mély dolgok felé keresgél.

A bölcs megérti a más szinten lévőt. Ez a bölcsesség egyik alapvető ismérve. Az "ok-os" nem érti a más szinten lévőt, az ő ok-sági gondolkodásába nem fér bele az intuitív megértés.

2014. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Marika827 ***** válasza:
37%

Ez olyan,mint az iskolában:ülj be az első osztályba és hallgasd meg egy felső tagozatos eláadását,,a veled egy szinten levő emberekkel jokat nevettek rajta,mert nem fogod érteni miről beszél :D aztán ha már te is abba az osztályba jársz akkor megérted a mondanivaloját,mert elérted az ő szintjét :))

...szerintem mindenhez fel kell nőnünk.Lehet,hogy egy okos azt hiszi magáról,hogy felette áll az ostobának,viszont lehet,hogy valami másban az ostoba érettebb vagy tapasztaltabb.tehát az,hogy ki mennyire okos vagy ostoba az soha nem meghatározható...az egyetlen amit le lehet szűrni a két embertipus közti beszélgetésből,az az,hogy mit sajátotott el élete során az iskolában,mi az amit magával visz élete során..mert ugyebár a nem tetszésemet kifejezhetem szépen kulturáltan,de akár alpári stilusban is-ki mit tanult,milyen az értékrendje :))

2014. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

"Mi határozza meg, hogy melyik dimenzió szerint kell értékelni, hogy ki az okosabb?"


Nagyon egyszerű: az eredményesebb dimenzió szerint.

2014. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!