Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magam pocsékul?

Jogosan érzem magam pocsékul?

Figyelt kérdés

Angol típusú társasházban élünk, itthon vagyok 2 kicsi gyerekkel. Kb 1 órája kopogtattak, elég határozottan, erősen. Kinyitottam az ajtót, egy tini fiú volt, ezt mondta: csókolom, tudna adni két szelet vajas kenyeret? Én meg totál berezeltem, átfutott az agyamon, hogy ez engem simán lever ha akar, a hatalmas 50kg-mat. Ezért kapásból mondtam neki hogy bocsi nincs, és bezártam az ajtót kulccsal. Azóta meg úgy mardos a lelkiismeret. Igaz nem vagyunk milliomosok, 50m2-es a házunk, és hónap végén 0-ra jövünk ki sajnos még egy ideig hitel miatt, de két szelet kenyeret azért tudtam volna neki adni, attól nem lettünk volna hátrébb. Szegénykémnek az arca is érdekes volt, nem volt szimmetrikus a két szeme. És arra gondoltam, hogy szegény tényleg nem csak100, meg nem csak200ft-ot kért, hanem ennivalót. És az ilyenek miatt mint én fog szegény most éhen maradni, mert tuti mindenhol csak elutasítást kap majd. Kinéztem, hogy ha itt van még akkor a kezébe adom azt a fél kg kenyeret ami itthon van, és akkor már nem fog éhezni egy darabig. De nem láttam sehol.

Nagyon lelkiismeret furdalásom van, sajnálom őt, és restellem magam a gyerekes viselkedésem miatt. Nyilván be a házba nem hívtam volna, de azért mondhattam volna, hogy várj, hozok valami kaját. Csak tényleg kapásból berezeltem, és csak utólag gondolkodtam el. Én alapból egy szociálisan érzékeny ember vagyok. De most mit tehetnék már, ha nem látom sehol a fiút? Gondoljam azt, hogy majd valaki megszánja és ad neki valami kaját, vagy azt hogy nem is volt éhes?


2014. jún. 18. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd! Reflexből cselekedtél, ez a mentséged, amúgy más kifogást ne keress. Legközelebb már okosabb leszel. Azonban ne hibáztasd magad, amíg új egy helyzet az ember nem mindig dönt helyesen. Ilyenkor nem kell a lakásba beengedni azt aki kér, egyszerűen szólsz neki, hogy hozod, és addig bezárod az ajtót.


Én pénzt sose adok, viszont ha valaki ételt kér az minden további nélkül.

Volt egy állandó vendégünk is, minden hétvégén jött, hetente egyszer. Megvolt minden napra hogy kihez megy. Elég volt neki hét biztos segítség. Akkor munkanélküli volt, majd az utolsó látogatása alkalmával közölte, hogy talált munkát. Megköszönte a segítséget, és elment. Látszott rajta a büszkeség. Túlélt.

2014. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent, az hogy angol típusú ház? Bárki szabadon bemehet a lépcsőházba? Tehát nincs kerítés kapu, ami még védené a házat? Figyelj szerintem jól cselekedtél. Én is szociálisan érzékeny vagyok, de én is először a legrosszabbra gondolok. Ne legyen lelkiismeret furdalásod!
2014. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első válaszadó, mi az, hogy legközelebb majd okosabb lesz??! Miért akkor majd, nyugodtan kinyithatja egy idegennek az ajtót???


Otthon vagy két kisgyerekkel, nem kell idegeneknek ajtót nyitogatni!

2014. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Butaság. Egy tini fiú holtbiztosan kap enni az iskolában, főleg ha jelzi a tanároknak, hogy gondja van, márpedig ha ételt koldulni nem szégyellt, akkor biztosan kért volna segítséget. Az sem lehet véletlen, hogy délben ment, amikor a legtöbben nincsenek otthon, az "erősek" munkában, csak az idősek és a kismamák nyitnak ilyenkor ajtót, és pont az ő szívük esik meg a szegény éhezőn... szinte biztos, hogy a "gyerek" épp feltérképezte a terepet, szóval a következő alkalomra ne szendviccsel, hanem rendőrségen jelző riasztóval készülj, mert hogy hamarosan be fog törni mindenhová, ahol a háziak napközben nincsenek otthon.
2014. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Június 18-án, a nyári szünet elején, hogy kapna enni az iskolában?

Nem cselekedtél rosszul. 2 kisgyerekkel voltál otthon, ő pedig egy nálad erősebb idegen srác volt. Legközelebb annyit tehetsz, hogy megmondod kiviszed neki, várjon az ajtóban, amit addig becsuksz.

2014. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem jogosan!

Két kicsi gyereked van, az ő biztonságuk mindennél fontosabb.

Azt írtad, erősen kopogtatta az ajtót. Nem tudom, én nagyon kellemetlenül érezném magam, hogyha ilyen helyzetbe kerülnék, nemhogy erősen, határozottan dörömböljek egy ajtón.

Miért pont hozzád? Valószínűleg tudta, hogy anyuka vagy, azok érzékenyebben reagálnak a gyerekekre.

Azért kért vajas kenyeret, mert az mindenkinél van általában. Pénzt nem szívesen adnak az emberek, viszont két szelet vajas kenyeret igen. Ami elkészítése alatt akár be is engeded a lakásba. Míg ha nincs pénz a zsebedben, csak becsukod az ajtót. Nem tudom, mennyire érthető ez a gondolatmenetem...


Szóval szerintem teljesen helyesen cselekedtél. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, észnél voltál.

2014. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Erősen dörömbölt, igen, hirtelen nem is tudtam elképzelni ki lehet, postás vagy ismerős nem szokta így verni az ajtónkat. Másrészt mikor kinyitottam nem is állt előttem az ajtóban, hanem oldalról, a fal mögül dugta elő hirtelen a fejét. Szerintem ezek miatt reagáltam kapásból védekezős stílusban úgymond. De azért kapcsolhattam volna hamarabb, az a fél kg kenyér mindegy lett volna, még ha csak kamuzott is. Mostmár mindegy. Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 19. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!