Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat a városban?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Valószínűleg nem ismerem mindet, így véleményem se lehet róluk.

Az biztos, hogy valószínűleg megbízható kutyájuk van, aki nem csavarog el, be van tanítva, szót fogad nekik, jó összhang lehet közöttük, ha nem fél, hogy elszökik a kutya.

Valószínűleg sok baja lehet szerencsétlennek a háklis öregasszonyokkal és a frusztrált kismamákkal, akik be vannak tojva egy négylábú láttán.

És szerencsétlennel még az is megtörténhetik, hogy a rendőr megbünteti, mert van egy béna szabály, mely szerint a póráz kötelező.

2014. jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

én személy szerint nem szeretem, mikor fut felém egy kutya és nem látom a gazdáját, gyereknek ez még ijesztőbb lehet és nem fognak bízni a kutyákban....

azért vannak a kutyafuttatók, hogy ott legyenek szabadon az ebek, ne a városban csatangoljanak, ha megbízható az állat, ha nem...

2014. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Engem nem zavar, ha jólnevelt a kutya. Aki viszont fél a kutyáktól, annak szar érzés lehet, ha szabadon lévő kutya mellett kell elmennie. Az én kutyám nyugodtan jött volna mellettem póráz nélkül, de sosem vittem így emberek közé, mert átéreztem, milyen lehet annak, aki fél a kutyától.

Egyébként szerintem nem pórázfüggő a gazdi viselkedése, aki bunkó, az a pórázon lévő kutyát is tudja úgy sétáltatni, hogy félelmet keltsen.

A másik oldal meg az, hogy a legtapintatosabb kutyás is kifoghat egy idiótát, aki úgyis beleköt.

2014. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Mivel nem félek a kutyáktól nem zavar, de egy gyerek, vagy más simán megijedhet tőlük.

Jó, ne ugorjon rám pl. sáros tappanccsal, de ha megnyal, ilyesmi, tegye. Max. letörlöm.

Bízom benne, ha póráz nélkül sétáltat, akkor nem ketrecharcos véreb a kutyája, aki minden mozgó dolognak nekitámad.

2014. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Így általában? Semmi. Egyes kutyafajtákat csak pórázon szabad tartani utcán. Illetve mindegyiket kivétel nélkül tömegközlekedésen és ha veszélyes.

Jól nevelt, kedves kutya nyugodtan élvezheti a nagyon is szűkre méretezett szabadságát.

Acsarkodó, támadó, vagy kedvességből emberre ugráló kutyákat nem lenne szabad póráz nélkül kivinni.

2014. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Lakótelepen élek, és sajnos mifelénk is nagyon sokan sétáltatják a kutyájukat póráz nélkül. Megértem én, hogy a panelben tartott nagytestű kutyának kell a mozgástér, de szerintem nem ez a megoldás. Két okból is utálom, hogy így sétáltatnak; az egyik, hogy személy szerint nagyon félek a kutyáktól, főleg a nagyobbaktól. Nekem hiába mondják, hogy "nem bánt" meg "barátságos", attól még igenis félek, mikor látom hogy egy derekamig érő németjuhász rohan felém. Arról nem is beszélve, hogy több "barátságos" kutya is nekem jött már, és egyik sem játszani akart; ha nincsenek ott mások akik megfogják őket, meg is haraptak volna. A másik ok az, hogy kistestű, öreg kutyám van, aki már vak, nehezen mozog és a hallása sem a legjobb. Még fiatalabb korában sem tudta megvédeni magát a rövid orra miatt, amikor nekiment egy-egy kutya, nemhogy most, hogy azt sem tudja, honnan jönnek rá. Szegény azt sem veszi észre ha elmegyünk egy kutyus mellett vagy épp megszaglásszák. Amikor belebotlok egy póráz nélküli kutyába, akinek jó messze van a gazdája természetesen, azt sem tudom, hogy védjem meg szegényt. Sajnos volt hogy még úgyis pórul jártunk, hogy a gazdi a kutya mellett állt (csak szerinte az, hogy a kutyája épp letépni készült a kutyám arcát, az játék...), nemhogy póráz nélkül, messze bandukoló gazdával.

Hadd meséljem el egy "kedvenc" élményem: roppant jólnevelt hatalmas dán dog egyszer nekiindult felénk, amikor a húgommal a kutyánkat sétáltattuk. A tesóm ösztönösen felkapta a kutyát, hátha így megússzuk a dolgot; erre a batárnagy kutya fogta magát, és felugrott a tesómra, majd' kiszedte a kutyát a kezéből. Két lábon állva magasabb volt nála, pedig a húgom elég magas. Ő is nagyon megijedt, a kutya is, meg én is. Mikor szóvá tettük a lustán odakóborló gazdának, hogy esetleg itt a lakótelep közepén tehetne rá pórázat (ráadásul ez pont a játszótér mellett történt), még ő volt felháborodva, hogy a kutya azért ugrott ránk, mert azt hitte a mi kutyánkra, hogy játék. (@_@) Baromi jópofa, mondhatom. Nekünk is jó játék volt halálra rémülni.


Bocsánat, hogy hosszan válaszoltam, de engem nagyon bosszant ez a dolog. Igenis tegyen mindenki pórázat a kutyájára; a futtatóban meg a félreesőbb helyeken vegyék le róla, de ne ott, ahol sokan mászkálnak, gyerekkel meg kutyával együtt.

2014. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
7%

Engem egyáltalán nem zavar, sőt annak is örülök mikor odajon valamelyik :D

Sok ember felháborodása inkább alaptalan, csak bele akar kötni valamibe.

2014. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

én gyűlölöm a kutyákat, ne szagolgasson, ne érjen az utcán a ruhámhoz a koszos állat. tartsák pórázon. sőőőőt megszabnám azt is, hogy maximum milyen messze lehet a gazdájától a kutya. Közparkokból, ahol a gyerekek játszanak, kitiltanám a kutyásokat. lenne egy kisebb elkerített rész a kutyások számára, ahol mindenki nyugodtan sétáltathatja, illetve wc-ztetheti a kutyáját. De, hogy egy játszótéren, a homokozóban kutyaürülék legyen, az mindennek a teteje. Na nem mintha az utca közepén jó lenne az a sok ganéj. De azt se szeretem, amikor füvet nyírok, és az utcán a telkünk előtt a fűben találom a kutyaszart. Aki a másik ember munkáját ennyire becsüli, a másik ember jóérzését ennyibe veszi, azzal megetetném amit a kutyája otthagyott...és természetesen megadóztatnám a kutyatartást. de nagyon keményen!!! Persze aki vak, és nem lát, és a kutya segít neki az megint más kategória, de általában nem is az ilyenekkel van a probléma. az teljesen természetes, hogy a beteg, magatehetetlen ember segítségre szorul.

De az mondjuk eléggé zavar, hogy van egy házam egy jobb környéken, üdülőövezetben, és amikor odamegyek pihenni, mit hallok, a szomszéd kutyája ugat, ha az ugat, akkor minden 3. házban ott ugat a kutya....beszarás....én nem azért megyek, hogy mint falun, hallgassam az állatokat. Jó, hát le lehet persze, pontozni, a véleményemmel nem leszek túl népszerű az biztos, de nekem ezzel a kérdéssel kapcsolatban ez az őszinte véleményem. Több odafigyelést a másik EMBERRE!!

2014. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

". A tesóm ösztönösen felkapta a kutyát, hátha így megússzuk a dolgot; erre a batárnagy kutya fogta magát, és felugrott a tesómra, majd' kiszedte a kutyát a kezéből"


Uh, te nagyon furcsa kis nő vagy (mert hogy nő vagy, az 100%)

Először is, ha neked is van, akkor hogy tudsz félni a kutyáktól? A sajátodat kiismerve pontosan ismerned kellene a jelzéseiket, ezért nem félnek a kutyások az idegen kutyáktól. A másik meg, hogy én nem vagyok mestere a kutyatartásnak, csak kiskoromban volt kutyánk, de azt még én is tudom, hogy ha te felkapod a kiskutyádat, azzal kinyilvánítod a másik kutya felé, hogy az a te "prédád" ergo ha az idegen kutya játszani is ment oda, onnantól, hogy te prédát csináltál a kutyádból, onnantól már ő is támadni akarja, vagy épp tőled védeni. Legközelebb úgy vess véget egy ilyen szituációnak, hogy a sajátodat a hátad mögé lökve szembefordulsz a másikkal, ezzel jelzed, hogy te vagy a falkavezér és nem engeded a falkatagodat ismerkedni. Tudod a kutyaiskola név nagyon megtévesztő, mert mindenki azt hiszi, hogy ott a kutyákat tanítják meg bármire, pedig valójában ott az embereket tanítják a felelős kutyatartásra. Mivel te magad veszélyezteted a kutyádat a fent említett viselkedéseddel, én javaslom, hogy legalább ezeket az alap dolgokat tanuld meg, vagy ha erre nincs pénzed, legaláb a neten nézz utána az ilyesmiknek...


Kérdező, én külföldön élek, nálunk az a szabály, hogy addig lehet szabadon a kutya, amíg nincsenek mások a közelben, tehát pl. a belvárosban tilos elengedni, de ha bemész vele egy parkba és ott a füvön futkos, azt szabad. Valahogy így kellene Magyarországon is, hagyni a kutyásokat élni, de ésszel.

2014. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom máshol hogy van, nálunk önkormányzati rendelet szerint tilos a kutyát póráz nélkül sétáltatni a kutyafuttatókat leszámítva. Innentől kezdve nincs miről beszélni, aki ezt nem tartja be, abban nyilván amúgy sem lehet bízni, így a kutyájában sem.
2014. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!