Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a kiút ebből a helyzetből?

Mi a kiút ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Megrekedtem. 23 éves vagyok, a szüleimmel lakom egy vidéki kisvárosban, ahol semmi társasági élet és szórakozási lehetőség nincs. Két barátnőm van, az egyik menyasszony, így ritkán látom, a másikkal járunk szórakozni Bp.-re kb. havonta kétszer. A régi barátaim szépen elszállingóztak, élik a saját életüket.

Itthonról dolgozom, mert annyi a meló, hogy utazással együtt nem bírnám, de nem is keresek rosszul. A baj azzal van, hogy a fizetésemnek most már kb. a 90%-át haza kell adnom, mert ha nem, kikapcsolják a villanyt, nem lesz víz, elviszik a házat. Van 2 iskolás kisebb testvérem. Esélyem sincs rá, hogy beköltözzek Pestre, dolgozzak, emberek közé járjak, többet szórakozzak, lassan 2 éve nincs kapcsolatom, már nagyon hiányzik, de még jelentkező sincs a láthatáron.

Szerintetek van kiút ebből a helyzetből? Ha igen, akkor mi? Mert nekem már nincs ötletem.



2014. jún. 22. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy válaszoljak érdemben, sok kérdésre nem tudom a választ ebben a kérdésben.

Szüleid dolgoznak? Vagy te tartasz el mindenkit?

2014. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van kiút: ne a szüleid életét éld. Menj el otthonról, nem te vállaltál gyerekeket, nem a te dolgod eltartani a családot. A szüleid nagyon szépen lehúznak téged, de majd meglátod, hogy amint elmész otthonról, hirtelen találnak majd módot arra, hogy megoldják a problémáikat, csak amíg te ott vagy baleknak a teljes fizetéseddel, addig nagyon kényelmes inkább téged kihasználni. Költözz el nyugodtan, keress neked való jól fizető munkát, menj szórakozni, utazz, tanulj nyelvet, ÉLJ, mert ha így folytatod, annak nagyon csúnya vége lesz. Ha nagyon bűntudatod lenne, akkor küldj haza valamennyi pénzt, de azt gyorsan értesd meg magaddal is, a szüleiddel is, hogy a testvéreidről gondoskodni az ő dolguk, ők szülték felelőtlenül a semmibe a gyerekeket, ne a te életedet tegyék tönkre örökre ezzel.
2014. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mindketten dolgoznak, és nem felelőtlenül csinálták a gyerekeket, régen jól ment a sorunk, kb. 6 éve ilyen rossz a helyzet. Komolyan úgy érzem, hogy mióta több a bevételünk az én pénzemmel is, azóta csak romlott. Szeretem őket, a kicsiket is, és nem tudnám nyugodtan, bűntudat nélkül élni az életem, ha tudnám, hogy sz-rban hagytam őket.

Szerintetek merjem megtenni, hogy azt mondom, hogy elköltözöm és csak havi mondjuk 35 ezret adok haza? És ha nem működik, akkor jöjjek vissza?

2014. jún. 22. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Beszélj velük hogy ahogy most van az nem jó neked.
2014. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már mondtam nekik, de szerintük álmokat kergetek, és nem tudom elképzelni, milyen nehéz egyedül megállni a lábamon. hiába mondtam, hogy pont ezért szeretném kipróbálni, olyan, mintha nem tudnák elfogadni, hogy önállósodni szeretnék.
2014. jún. 22. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Van annyi pénzed hogy a lábadra állj?
2014. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
170 ezret keresek, így ha teljes egészében én rendelkeznék vele, akkor lenne.
2014. jún. 22. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"olyan, mintha nem tudnák elfogadni, hogy önállósodni szeretnék."

Naná. Hadd ne ismételjem saját magam, de amíg te hagyod magad kihasználni, addig ők ezzel vissza fognak élni. Ja, hogy eközben elrohan melletted az élet, te pedig egyre magányosabb leszel, hát az nem érdekli őket, te csak add le nekik a lóvét és kész. És ha azt hiszed, hogy felnőttként majd a testvéreid valaha megköszönik neked, hogy miattuk nem léptél le a kilátástalanságból, vagy hogy majd akkor ők fognak anyagilag segíteni elindulni valamerre, hát nagyon tévedsz... a mártírkodás még senkinek nem hozott boldogságot, annyit mondhatok.

2014. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ne legyen bűntudatod jól tudják a szüleid, hogy emiatt nem mész el! Lépned kell! Bőven elég ha havonta a fizetésed egy kis részét hazaadod. Meg fogják oldani hidd el!! Csak így nekik könnyebb. Esetleg olyan dolgokat küldj néha haza, amikre szükségük lehet (pl. Pesten olcsón lehet ruhát szerezni stb...). Ez így nem állapot hagyj fel ezzel!
2014. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!