Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelenthet a jellemét...

Mit jelenthet a jellemét illetően, ha egy igazán férfias férfinak hosszú a haja?

Figyelt kérdés
Pszichológiailag értem a jelentését.

2014. jún. 22. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eléggé hosszú a hajam (kb mellkasig érő), de sosem gondolkoztam el ezen :DD

Legtöbbnek azért van hosszú haja, mert szeretik a metál zenét, vagy csak mert simán ez áll jól nekik :)

2014. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

öhm o.O

jól áll neki

nem volt ideje vagy "kedve" fodrászhoz menni

2014. jún. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
A hosszú haj férfiaknál csak tényleg kevés embernek áll jól, ha elég férfias és ápolt nincs vele probléma, viszont szerintem a legtöbb ilyen "sörényt" viselő egyének inkább igénytelenek, próbálnak lázadni kitűnni, de legtöbbször inkább vissza taszító (tisztelet a kivételnek)
2014. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Szabadságvágy, különcnek lenni, neki ne mondja meg senki, hogy mi a trendi.
2014. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%

Azt, hogy csak megjátssza az igazán férfias férfit, valójában éppenhogy nem igazán férfias férfi, sőt. :)


A mai kultúrában (értsd: nem az 1000 évvel ezelőttit kell például venni) a hosszú haj egyértelműen férfi esetében a konvenciók elleni lázadás és a látens nőies személyiségvonások jele.

2014. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszik igazából, ha valakinek félhosszú vagy hosszú a haja és borostája is van. :D Csak kíváncsi voltam, hogy ennek miféle pszichológiai hatásai vannak, vagy miféle kiváltó ok. Ma gondolkoztam el ezen, mert van egy ismerősöm, akinek ilyen. :)
2014. jún. 22. 20:09
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
\m/
2014. jún. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Így önmagában semmit, mert a frizura (és lényegében az arcszőrzet is ilyen kicsit) "jelentése" vagy "tartalma" mindig kulturális (időben és térben is) kontextusban, és azokhoz kapcsolódva szubkulturális/ellenkulturális mozgalmakban nyer értelmet.

Voltak ősi kultúrák, ahol a hosszú haj kimondottan férfias jegynek számított (illetve ezek később is vissza-visszaköszöntek). Vannak pl. afrikai törzsek, ahol a férfiaknak hosszabb hajuk van (vagy fiúkorukban hosszabb aztán vágják), a nők meg kopaszok.


Szóval kulturális hatásokról árulkodik legfeljebb. Hippiként ellenkultúra-jel volt (szembefordulás a normáktól, lázadás, kultúr-forradalom). A rockznenével és a metallal, illetve egyéb zenei irányzatokkal, amik hosszabb hajat "engedtek", szubkultúra-jegy lett, nem szembefordulás, csak elkülönülés a mainstreamtől.

Sem a hippiknél, sem a rockereknél nem valamiféle látens nőiesség kidomborítása volt a cél, nem a nemükről "nyilatkoztak" általa, hanem a társadalmi konvenciókra volt egy reflexió, majd később inkább divatirányzattá lett, jelentéstartalma az ízlésen túl és az illető szociális közegén túl nem sokat árult el.


Mostanra ezek a mozgalmak és szubkultúrák már nem olyan izoláltak (vagy jelentésüket vesztették részben/egészben a társadalom változásai miatt), így a hosszú haj (jelen nyugati kultúrkörben) ugyan nem mainstream, de egyre szélesebb körben szociálisan elfogadható. Politikusként, ügyvédként, fegyőrként még jelenthet nehézségeket, de mondjuk informatikusként már nem.


Szóval szerintem annyit jelent, hogy nem túl szigorúan konform szerepekre törekszik az illető, és egyszerűen tetszik neki, jól áll neki, vagy még inkább - a baráti, haveri körében népszerű, az azokban forgó lányok/nők körében tetszetős, vonzó.

2014. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
A megtestesült Jézuskrisztust látod olyankor. Szerelmes vagy.
2014. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: True :D Nekem hosszú hajam + szakállam van, sokszor mondták már, hogy úgy nézek ki, mint Jézus Krisztus :D

Múltkor a postás azt hitte, hogy Jézus jelent meg neki, mikor kimentem az utcára..

2014. jún. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!