Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szaporodik gombamód az...

Miért szaporodik gombamód az olyan 20-25 közötti rokonom, ismerősömnek a száma aki se nem tanul, se nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Egyetem félbe hagyva, "nem tudom mit akarok az élettől". Buli, strand, shopping, facebook, twoo persze megy tovább ugyan úgy.
2014. jún. 30. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Mert idehaza nem lehet annyit keresni, amiért értelme volna elmenni dolgozni. Az ember többre vágyik mint éhenhalás ellen zsíroskenyér.
2014. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
# 1, megnéztem a fizetési papírom és megállapítom, hogy tévedsz
2014. jún. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Mert te vagy a diler
2014. jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%
#2 Miért, megkeresed a havi 1 milliót? Vagy csak 150 000 Ft körül, és beéred használt kocsival?
2014. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Rendes szakot elvégezve igen jó fizetéseket lehet elérni.
2014. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Miért, neked olyan tudásod van, h megéri a havi 1 milliót?

Egyébként az én környezetemben is ez megy, a munka büdös, akár mi is az csak a kifogás keresés megy.

A tanulás az megint büdös, szal csak a tekergés, a szülőkkel való vitázás(mert persze az sima, h az anyja dolgozzon minimálért, de ő nehogy már).

Persze igények vannak, Iphone, külföldi nyaralás, Nike Airmax meg stb.

2014. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

"#2 Miért, megkeresed a havi 1 milliót? Vagy csak 150 000 Ft körül, és beéred használt kocsival?"


igen, beérem a használt kocsival... bár pár havi fizumból vehetnék újat, ha akarnék és nem kell havi 1 milla a megélhetéshez, a 150-nél meg kissé jobban keresek, sőt a levonásom jóval több és sima alkalmazott vagyok, nem vezető beosztás ;)

2014. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Én is a ranglétra alján vagyok, de ebből a fizetésből simán kijön egy jövőre tervezett Japán körút.
2014. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Miért lett törölve a hozzászólásom?


Amúgy nettó 150e már jó fizetés az országban élők java része nem keres ennyit, bőven ki lehet belőle jönni és nem hónapról hónapra élni. Persze nem 3000m2-en kell egyedül lakni luxus körülmények között. + összevásárolni mindenféle felesleges kacatot, pl.: plazma tv meg 200e-es mobiltelefon.


miért szaporodnak?


A, mert nem ismerik az óvszert

B, mert van szülői háttér, aki eltartja a pici se**üket. Persze majd jön rájuk a rossz idő amikor elapad a kifogyhatatlannak ítélt forrás.

2014. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Saját magamból kiindulva, én most végzek lassan az egyetemmel, már csak a szakdolgozat lenne hátra, de valahogy megfeneklettem vele. Munkát keresek, de nem találok; pedig nem büfészakos vagyok. Más munkát meg nem szeretnék elvállalni, ha már egyszer vettem a fáradtságot, megszereztem egy középfokú végzettséget korábban és két idegen nyelven is tudok beszélni... Ha a szüleim nem nyomtak volna előre, nem jutottam volna el idáig sem. Sőt, megrekedtem volna egy középfokú végzettségnél és ennyi.


Az pedig, hogy egyetemmel hű de jól lehet keresni... Hát kruva nagy tévedés. Max akkor, ha szülők benyomnak valami jó helyre. Egyébként kezdőként max 180k, később pedig talán felmegy 250-300k-ra De feljebb biztos nem. Tény hogy ebből ki lehet jönni, de az, hogy Ausztriában egy takarító többet keres, kicsit elszomorít. Aki jól akar keresni, az inkább megpattan innen.


Ez, amiről te beszélsz kérdező, egyszerűen a jövőkép teljes hiánya. Szerintem ez betudható az értékrend, a gazdaság és a politika válságának is. Kicsit én is úgy érzem, hogy felesleges tanulni...

2014. júl. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!