Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti kezet fognátok vele?

Ti kezet fognátok vele?

Figyelt kérdés
Ha van egy ismerősötök, akit mondjuk évek óta nem láttatok, de az illető egy gerinctelen aljas alak és számtalanszor kihasznált meg keresztbe tett nektek, ti kezet fognátok vele, ha összefutnátok mondjuk egy találkozón? Nem igazán tudom, hogy reagáljak ilyenkor. Ha nem fogok vele kezet, a többi ember is meglátja, hogy valami baj van, ami engem nem zavar, mert ez az illető a szarkavaró nem én. Viszont ez nem azt jelentené, hogy még mindig nem tettem túl magam rajta? Tudom, ha ilyen kérdéseket írok ki ide, az azt jelenti, hogy még nem. Vagy inkább emelkedjek felül rajta, fogjak vele kezet, ne nézzem levegőnek, de ne is tegyek úgy, mint aki kedveli, meg örül, hogy látja?

2014. júl. 1. 09:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
22 éves férfi vagyok, azt hiszem az utóbbi megoldás lenne az érettebb viselkedés, de azért érdekelne egy másodvélemény is.
2014. júl. 1. 09:04
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán levegőnek nézném.
2014. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát, ha az alkalom úgy hozza, hogy kezet kell fogni, akkor kezet fognék, és mennék tovább, jópofizni sem kell, meg ha nem muszáj akkor nem megyek oda hozzá, de alapvetően már csak azért is fogj kezet, mert mások nem tudják hogy miért nem teszed, csak azt fogják látni hogy te vagy a bunkó.
2014. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
ez attól függ hogy az illető mit vétet:)) ha valami nagyon súlyosat akkor én levegőnek nézném nem is foglalkoznék vele lehet hogy tényleg ez az éretlenebb viselkedés...de ha nem annyira súlyos amit tett akkor egy kéz fogás pár szó váltás bele fér de nagyon nem foglalkoznék akkor se az illetővel:)
2014. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ilyenkor örülnék, hogy nő vagyok, a bunkó pasik úgyse nyújtanak kezet, a puszilkodás meg olyan közvetlen, hogy simán sértődés nélkül ki lehet térni előle.


Még nem vagy túl rajta, a helyedben nem indítanék kézfogást, ha a másik indít, talán elfogadnám, de nem örömködnék nagyon, hogy látom, az biztos.

2014. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznosnak ítéltem a válaszokat, mindenkinek ment a zöld. Egyébként az illető éveken át próbálta mérgezni ellenem az embereket (volt, akit sikerült is), továbbá 8 év barátság után meg is próbált meglopni, úgy hogy nem akarta vissza adni a pénz kölcsönt. Csak ezután jöttem rá milyen alak valójában. A pénzt vissza szereztem, csak mert volt bizonyítékom a tartozásról és perre akartam vinni az ügyet, 6 évig mondta, hogy "majd megadom, majd megadom" de mikor perelni akartam egyből kifizette. 6 évet meg azért vártam, mert csak később tudtam bizonyítékot szerezni a tartozásról. Ezekért a dolgokért én is felelős vagyok természetesen, mert hagytam, hogy kihasználjon, rettenetesen naiv gyerek voltam, illetve még az is vagyok, de tanultam belőle. Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 1. 11:05
 7/16 A kérdező kommentje:
Továbbá azon gondolkozok, hogy az ismerőseink jelentős többsége nem is tud ezekről a dolgokról, ezért mindenki egy korrekt alaknak hiszi. Azon gondolkozok, hogy felvilágosítom őket arról, hogy milyen alak ez az ember valójában. Szerintetek megérdemelné? Vagy a bosszú kicsinyes dolog és ezzel is csak magamat minősítem, tovább kellene már lépnem?
2014. júl. 1. 11:07
 8/16 A kérdező kommentje:
Tovább lépni mindenféleképpen tovább kell, csak hát mégiscsak 8 éven keresztül tartottam a haveromnak így kissé bosszant a dolog.
2014. júl. 1. 11:08
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Az a baj, ha utólag hozod fel ezeket idegeneknek, azzal magad is legalább annyira besározod.
2014. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe jutott. Akkor lehet hagyom a fenébe, max ha találkozok vele nem jó pofizok, és ha esetleg megkérdezi valaki, hogy mi a baj, majd akkor elmesélem. Addig is azt mondják, hogy az élet úgy is vissza ad mindent, a kérdés az, hogy mikor.
2014. júl. 1. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!