Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is durva dolog,...

Szerintetek is durva dolog, illetve túl komoly vagyok ha 19 évesen soha nem akarok nagy mennyiségű alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Nem ittam se szalagavatón, se a szülinapomon, és most a sikeres érettségi miatt sem fogok berúgni, nekem valahogy nem hiányzik, jól érzem magam nélküle. A hideg ráz még a gondolattól is, hogy a pia hizlal, pusztítja az agysejteket stb. Azt mondják sokan, hogy sokkal jobb kedvem is lehetne bulikban, ha innék, meg hogy meg fogom bánni, ha nem "élem ki magam", illetve többen kedvelnének, ha az alkohol hatása miatt nyitottabb lennék. Engem ne kedveljen senki, aki józanul nem kedvel meg. A másik meg, hogy az én kevés pénzemet nem fogom ilyenekre költeni, amit anya megkeres azt meg szintén nem fogom piára költeni. És tényleg kevés barátom van, amikor 14-15 évesen még lehetett velem inni akkor sokkal többen keresték a társaságom, és ez kicsit kellemetlen, de nem akarok mások kedvéért inni. Ezért mindig azt mondják, hogy túl komoly vagyok. Igazából a részeg embereket se bírom elviselni, erre meg mindig olyanokkal jönnek, hogy én milyen kritikus vagyok. Na most ha a részegek nem fogadnak el engem, mert én túl komoly vagyok, akkor én miért tűrjem meg a részegeket? Amúgy is nő vagyok, szerintem egy nőnek nagyon nagy szégyen berúgni, és annyira gáz, mikor valakin látszik, hogy ivott és csak azért érzi jól magát. Ha koccintani kell akkor azért megiszok egy pohár pezsgőt, néha egy sör is jól esik a nagy melegben, de nem értem mire ez a nagy részegség mostanában. A kérdésem lényegében az lenne, hogy mások szerint én miért fogom megbánni, hogy nem vagyok iszákos? Miért csak úgy lehet kiélni magunkat, hogy a részegségtől fetrengünk meg vergődünk? Azt érzem, hogy velem van a probléma, és mások (akik isznak, szívnak), ők a normálisak, én meg a különálló vagyok. Humorom meg szerintem van, a közeli barátaimmal nagyon jól el tudok szórakozni józanul is.
2014. júl. 4. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem baj az én baráti társaságomba is jól jönne valaki aki nem iszik legalább tudna ránk vigyázni.
2014. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ezeket nekem is mondták annak idején (annyit se ittam 19 évesen mint te), spec. most 39 vagyok, vannak barátaim, férjem, gyerekeim, normális kapcsolataim, még mindig nem voltam részeg és nem is tervezem már.

Eddig még nem bántam meg hogy ez kimaradt, majd nyilván ezután :DDD egyébként cca 22-23 éves korom óta már senki se szólt be nekem ilyenekért, ez ilyen életkori sajátosság lehet hogy csesztetnek valaki amiért nem iszik.

2014. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok (bár más ok miatt), nincs ezzel baj, ha így is jól tudsz lenni. 19/F
2014. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Én ugyan fiú vagyok, de azért megosztom a véleményemet.

Ami engem illet, én az arany középutat próbálom megtalálni. Nem vagyok minden hétvégén a kocsmában lógós és magát a sárga földig leivós fajta (leginkább én is a pénzt sajnálom rá), viszont azt nem tagadom, hogy olykor azért vannak ereszdelahajamat bulik is. Általában csak akkor ha ünneplünk valamit a barátainkkal, meg nyaranként, amikor ugye nyár van és szabadság, egy két spontán alkalom is belefér.

Ettől függetlenül én ugyanolyan jó embernek tartom magam, mint bárki más. Tény, hogy az alkohol képes csúnya dolgokat művelni, de ne állítsuk már be úgy, mintha a Sátán konyhájában készítenék.

Meg tudlak érteni téged, hisz egy erősen részeg ember nem túl szép látvány egy józan szemszögéből. Ugyanakkor a barátaid véleményét is osztom, hogy számos szép és kellően őrült emléket szerezhet neked 1-2 spicces állapot, amit ilyen fiatalon hiba lenne megfosztanod magadtól.

Félreértés ne essék, én nem arra akarlak buzdítani, hogy legyél alkoholista és minden hétvégén vedelj mint az állat. Viszont amíg nem rúgtál be soha, még egy kicsit sem, addig ne ítélkezz! Én azt tudom neked javasolni, hogy legalább egyszer, egy buli alkalmával engedd el magad és szép fokozatosan nézz a pohár fenekére. Tapasztald meg milyen ez az érzés és csak utána döntsd el, hogy neked ez jó -e, vagy sem. De ez az "elvből elutasítom, mert a társadalom azt nevelte belém, hogy rossz!" mentalitás, szerintem nem jó dolog.

Bátorság! :)

20/F

2014. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz, bár én az ellenpélda vagyok :D
2014. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Ja és még egy apró kiegészítés (4-es vagyok): részegnek lenni nem feltétlenül jelenti azt, hogy annyit kell inni, hogy már magadról sem tudsz és csak kábultan fetrengsz a földön.

Én mindig csak annyit ittam, hogy erősen jókedvem legyen és úgymond oldódjanak kicsit a gátlásaim, de ettől még sikerült öntudatomnál maradnom. Tudtam segítség nélkül járni (oké, még ha kicsit szédelegve is) és nem csináltam égbekiáltó baromságokat, egyszerűen csak oltári jó kedvem lett és ez a legszebb az egészben!

Szóval érted, csak mondom, hogy ebben is meg lehet találni a középutat :)

2014. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
nincs ezzel semmi baj. attól lehet jól szórakozni. az tény hogy józanul nehêz a részeget elviselni, de ha ugy állsz hozzá ez is megoldható
2014. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Semmi baj nincs a felfogásoddal, én is pont ilyen vagyok!

Ne foglalkozz azzal, hogy nem vagy olyan elvetemült, mint a többiek. Ennyi idősen már ki kellene alakulnia egy értékrendnek, amibe a földön fetrengős lerészegedős buli nem tartozik bele. Könnyű azzal kimagyarázni, hogy "fiatalok vagyunk, ki kell élnünk magunkat..".


Válasz: nem fogod megbánni, hogy nem részegedtél le minden hétvégén. Utoljára akkor voltam bulizni, mikor a barátnőim annyira berúgtak, hogy az asztalon fetrengtek, a wc-ben hánytak, poharakat törtek össze és iszonyatosan kurvultak. Erre nem lennék büszke se másnap, se 10 év múlva.

Tisztelet a kivételnek, aki beéri 1-2 pohárral és normálisan tud szórakozni :)

L/19

2014. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

lányként az egyik legnagyobb probléma, hogy függetlenítse az ember magát a tömegtől.

már önmagában az is átlagon felüli, hogy nem mentél bele ezekbe, a következő lépés az lenne, hogy tanuld meg figyelmen kívül hagyni a tömegembereket.


nem csak egy nő részéről rossz, ha iszik, az más kérdés, hogy a felszínes társadalmi normák férfiasnak állítják be a részegeket.


nem kell bohócnak lenned, hogy értékes ember legyél, a komolyságnak és elszántságnak is van értéke, és épp elég, ha azokkal viccelődsz, akiknek megengeded, hogy közelebb engedd őket magadhoz.


az pedig végképp nem kizárólagos feltétele az "élet"nek hogy öntudatlanul fetrengsz/kezdesz ki idegen férfiakkal/beesel egy teherautó alá/leszúrod a kedvesed

tehát semmit nem veszítesz azzal hogy "nem éled ki magad".

sőt.

mellesleg táncolni, énekelni, viccelődni inkább józanul lehet, és még emlékezni is fogsz rá.


ha képtelen vagy drogok nélkül boldog lenni, akkor velük sem leszel az.

2014. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is így gondoltam, egy idő után meg is szokták a barátaim, hogy ilyen vagyok és ugyanúgy része voltam a társaságnak. Aztán pár év múlva beleuntam, és onnantól alkalmanként iszom egy-két sört. Berúgni nem szeretek, mert sajnálom az időt, amit a másnapi fáradtsággal elvesztek.
2021. nov. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!