Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem találom magam, elbizonytal...

Nem találom magam, elbizonytalanodtam a céljaimat illetően?

Figyelt kérdés
Sziasztok, remélem jó helyre írtam a kérdést. 15 éves lány vagyok, úgy érzem két énem van, két személyiségem (nem skizofrénia, azt hiszem inkább még csak nem tudom eldönteni, hogy melyik vagyok igazán én). Hülyén fogok fogalmazni, mert még én sem értem magamat. A lényeg, hogy imádok az embereknek tanácsokat adni, meghallgatni őket, segíteni nekik, ezért szeretnék pszichológus lenni, persze ez még változhat középsuli végéig. Szeretek elegánsan és cukin öltözni, szépen sminkelni, az álmom az, hogy Japánban éljek és természetesen folyékonyan beszélni japánul. De nem tudom, hogy ez tényleg én vagyok-e. Ez azért merült fel bennem, mert a napokban voltam rock koncerten és kimondhatatlanul élveztem! A sok rocker között annyira elbizonytalanodtam... mármint.. mindig is rockot hallgattam, imádom a kitetovált, piercinges punk vagy rocker pasikat/férfiakat, imádok tombolni a rock zenére, szeretek feketét felvenni, imádtam a koncerten, hogy teljesen leizzadtam, mindenhonnan folyt rólam a víz, de nem érdekelt. Az se érdekelt, hogy mennyire szörnyen néz ki a hajam, ott senki nem nézett ki azért, mert torkom szakadtából énekeltem, ugráltam, headbangeltem. Aztán most, a koncert után, fogalmam sincs, hogy ki vagyok, mit akarok az élettől, mik a céljaim, vágyaim. Nem vagyok biztos abban, hogy Japánban a helyem, hogy az a cuki csaj, szőke csaj vagyok-e vagy a feketébe öltözött, tomboló rocker lány, tele élettel és energiával! Mit tegyek? Össze vagyok zavarodva. Elnézést a helyesírási hibákért és a hosszú szövegért. Köszönöm aki elolvasta!

2014. júl. 27. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvass el pár könyvet:

Életcél témában:

Frankl: Mégis mondj igent az életre

Japán témában:

Amélie Nothomb: Hódolattal esengve

Pszichológia témába:

Yalom könyveit

Jó olvasást!

2014. júl. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet illúzió romboló leszek de őszinte, haladj azon az úton, amihez közelebb állsz, az valószínűleg megvalósítható majd.

Tizenévesen én is egészen mással akartam foglalkozni mint amivel jelenleg(testépítés hobbiszinten) szentül megvoltam győződve hogy motorversenyző leszek így megyeiben, hisz volt robogóm, csak épp pénzem nem volt, szüleimre nem számíthattam mert anyám hallani sem akart arról hogy majd ezt fogom űzni, Apám meg nem akart ezért cirkuszolni anyámmal, így semmi nem lett az egészből.

Középsuli alatt elkezdtünk haverkodni egy másik sráccal, aki akkor már javában edzett, önmagában az Ő látványa hozta meg a kedvemet ehhez, csak hát ide is pénz kellett mégpedig havi szinten legalább 20e, nem tántorított el a dolog, belekezdtem, anyám már finanszírozta a kaját, meg néha pénzzel kisegített, ez ment suli elvégzéséig, utána már dolgozni kezdtem meg lett mindenre a lóvé, és azóta is csinálom, most már a motorozást nem kezdeném el, a testem rovására.

22F

2014. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se parázz rajta, a kamaszkor az, amikor az ember keresi a stílusát, céljait, és teljesen természetes, hogy egy embernek több "énje", több "arca" van, és ez mindig is így lesz.

Mi emberek nem vagyunk egysíkúak, az teljesen normális, hogy bejöhet neked ez is meg az is, még ha látszólag azok az irányzatok ellentmondanak is egymásnak. Szerintem kövesd, amelyik stílus éppen jólesik aznap, mert mindegyik te vagy, ha éppen annak érzed magad :)

Sőt, simán lehet, hogy később még más stílus is bejön a képbe :) Nekem is volt punk-rocker korszakom, cuki animés korszakom, most már 30 vagyok, és természetesen máshogy viselkedem a munkahelyemen, mint otthon vagy barátokkal vagy párom szüleivel. De mind én vagyok, csak ez hangulat kérdése is. Ne aggódj :)

2014. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi mind a kettő te vagy. Simán öltözhetsz cukin és elegánsan is. Sőt, ha úgy tartja kedved felvehetsz szakadt farmert is. Akkor is te te maradsz. Lehetsz komoly, tanulhatsz nyelveket és foglalkozhatsz emberekkel, miközben otthoni magányodban bömbölteted a Rockot. Nem kell választanod. Minden helyzet megköveteli a hozzá illő viselkedési formát. Egy rock koncerten kiengedheted a gőzt, ettől te még másnap felveheted a kosztümödet és tanácsokat osztogathatsz.
2014. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Istenem, annyira kedvesek vagytok! Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!
2014. júl. 28. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!