Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munkanélküliek! Mit csináltok,...

Munkanélküliek! Mit csináltok, hogy érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Kb másfél hónapja vagyok itthon, bezárt a hely ahol dolgoztam. Rengeteg helyre jelentkeztem, jobbára válaszra sem méltattak. Nem is ez a lényeg. Szóval aki otthon van, mivel tölti az idejét? Takarítottam, főztem, rendezkedtem, kimentem a parkba. Néha elmegyek egy kávézóba a könyvemmel, üldögélek míg el nem zsibbad a fenekem, de kávénál drágább dologra nem költök. A munkanélküli segély nevetségesen alacsony, emiatt rosszul érzem magam, hogy a párom tart el és lassan fogy a kis tartalékunk. Már utálok enni, mert azon kapom magam hogy telik a nap és megint éhes vagyok és unom hogy enni kell. Nincsenek barátaim a környéken. Nincs kertünk, állatunk, gyerekünk sem. Csak szalad az idő és tiszta depressziósnak érzem magam. Hogy tudnám kizökkenteni magam ebből az állapotból? Elmentem a munkaügyi központba, hátha van valami tanfolyam, de nincs semmi. Bő egy hónap múlva költözünk egy nagyobb városba, de addig mit csináljak?

Aki nem dolgozik az mit csinál? Mivel telik a nap?



2014. aug. 12. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Maszekolás? Ügyeskedés? Pénzért javítani ezt-azt? Ilyesmit nem gondoltál?
2014. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ülök a gép előtt, minden nap az első dolgom megnézni a hirdetéseket, aztán gépezek. Netezek, zenét hallgatok, filmet vagy sorozatot nézek, ennyi. Barátaim nincsenek, nem tudok kivel találkozni. Gépezek, eszek, gépezek, eszek, ezt tölti ki a napom. Ha a közeli városban van valamilyen ingyenes rendezvény ami érdekel, arra el szoktam menni. Meg sokszor céltalanul is elindulok sétálni.
2014. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megjavítok ezt-azt ha kell, de nő vagyok, szóval mások nem hiszem hogy rám bíznák az ilyesmit :)

Van egy varrógépem, gondoltam rá hogy varrnék táskákat vagy játékokat amit eladhatnék a neten. De ahoz nem tudok elég jól varrni még és az alapanyag sem olcsó.

Én is netezek egy csomót, de egy idő után unalmas. Már kb minden filmet láttam szerintem ami érdekelhet. Szoktam sétálgatni, de akkor ott a kisértés hogy vegyek egy fagyit vagy betérjek egy boltba... Meg rossz érzés hogy mások mennek valahová én meg csak őgyelgek.

Néha azt nézem hogy nőnek a szobanövények.. be fogok golyózni :)

2014. aug. 12. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Mint említettem nincsenek barátaim, Facebook-on nem sok ismerősöm van, de 38 ismerősből 40 posztolgatja a nyaralásról a képeket. Hát nagyon jó érzés... Egyébként hol laksz?
2014. aug. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írod h nő vagy. Akkor nézz körül a környéken,hogy van-e magányos idős néni,v bácsi,akinek segíthetsz a napi bevásárlásban,némi "apróért". És társaságnak is aranyosak.
2014. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem Magyarországon élek.

Nem rossz ötlet egy idős személynél segíteni a ház körül, bár nincs autóm ami ehhez kifejezetten előny lenne.

Próbálnék olyan elfoglaltságot keresni ha már nem dolgozok, ami nem feltétlenül hoz pénzt, de nem is kell rá költeni, mégis leköt vagy hasznos.

2014. aug. 12. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Rosszul érzem magam, mert szükségem lenne pénzre, hogy tudjak magammal mit kezdeni, mert vannak céljaim és úgy érzem talán sose érem el őket. Visszahúzódó személyiségem meg rá tesz egy lapáttal és pluszba jön az, hogy az én megyémbe van a legtöbb munkanélküli, tehát kész káosz. Viszont annyit össze tudok keresni egyéb munkával, ami napi betevőkre elég. Maszekolás stb.. de ez nem mindig van és előbb utóbb elfogy a pénzem is.
2014. aug. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

énis tartósan félállásba dolgozom otthon a nagyanyám ellátása miatt, eddig nagyon élvezem, mert lehetőségemvan megismerni a világot, olvasni zenéthlllgatni filmeketnézni.

Ha megtehetném életem végéig félállásba dolgoznék. elkell foglalnod magad valami olyasmivel ami érdekel vagy ami ffejleszt. legyél üveltebb okosabb szebb.

2014. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!