Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Megváltoztathatom a vezetéknevemet angolra?

2014. aug. 13. 19:50  Privát üzenet  

A válaszok
Tudtommal nem.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2014. aug. 13. 19:58 Privát üzenet

Vezetéknevet változtatni csak különös indokkal lehet. S mindamellett, hogy költséges, a magyarba sem lehet "direkt" hagyományos kiejtésű részeket tenni.

Ezt úgy értem, hogy ha pl. anyukád Diósdhy, és te az ő nevét akarod felvenni, akkor lehet ugyanaz. De ha csak random előszeded a nevet, akkor maximum Diósdi lehetsz.

Ezek után nem hiszem, hogy meg lehetne tenni.

Esetleg akkor, ha egy angolt is hivatalos nyelvként használó országban szerzel állampolgárságot és az ottani hivatali ügyintézés során "angolosítod". De ez nem tudom, lehetséges-e, plusz ugye állampolgárságot szerezni sem 2 perc, inkább 2 év, de lehet több is.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2014. aug. 14. 01:10 Privát üzenet
Csak hogy hozzam Petőfi példáját aki valami Petrovics volt nem is Petőfi, tehát ő cseh vagy szlovák. (nem tudom milyen eredetű de mind1) ő le magyarosíthatta, szal ha szerzel pl angliában állampolgárságot akkor kiejtésre indokolva megváltoztathatod a vezetékneved.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2014. aug. 14. 11:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Most kezdtem a fogamzásgátló szedését, mindennap du 1kor veszem be. A következő levél elkezdésével az időpontot megváltoztathatom? Pl. mindennap este 7re?
Megváltoztathatom-e így a nevem?
Ha a 2. keresztnevemmel nem vagyok elégedett, megváltoztathatom olyan névre ami nincs benne az utónévszótárban?
Ha nem tetszik a mostani nevem, akkor megváltoztathatom?
Megváltoztathatom pár napra azt, hogy mondjuk 7-8 óra helyett 4-kor szedem be a fogamzasgatlót, vagy reggel?
Teljesen megváltoztathatom a vezetéknevemet olyanra amilyen nekem tetszik?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!