Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megváltoztathatom a vezetéknev...

Megváltoztathatom a vezetéknevemet angolra?

Figyelt kérdés
2014. aug. 13. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem.
2014. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vezetéknevet változtatni csak különös indokkal lehet. S mindamellett, hogy költséges, a magyarba sem lehet "direkt" hagyományos kiejtésű részeket tenni.


Ezt úgy értem, hogy ha pl. anyukád Diósdhy, és te az ő nevét akarod felvenni, akkor lehet ugyanaz. De ha csak random előszeded a nevet, akkor maximum Diósdi lehetsz.


Ezek után nem hiszem, hogy meg lehetne tenni.


Esetleg akkor, ha egy angolt is hivatalos nyelvként használó országban szerzel állampolgárságot és az ottani hivatali ügyintézés során "angolosítod". De ez nem tudom, lehetséges-e, plusz ugye állampolgárságot szerezni sem 2 perc, inkább 2 év, de lehet több is.

2014. aug. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak hogy hozzam Petőfi példáját aki valami Petrovics volt nem is Petőfi, tehát ő cseh vagy szlovák. (nem tudom milyen eredetű de mind1) ő le magyarosíthatta, szal ha szerzel pl angliában állampolgárságot akkor kiejtésre indokolva megváltoztathatod a vezetékneved.
2014. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!