Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az öngyilkosoknak...

Szerintetek az öngyilkosoknak mi a célszerűbb? Leépíteni a kapcsolataikat vagy kitartani az utolsó pillanatig a barátaikkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, kezdjen el az ember fokozatosan távolodni a barátaitól hogy ne fájjon nekik annyira, vagy az utolsó pillanatig is beszélni, együtt lógni, stb.
2014. aug. 15. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

A távolodás.

De remélem, te nem fontolgatsz ilyeneket...

2014. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szerintem a legtöbb öngyilkos önző és túl hamar dönt. Ezt arra alapozom, hogy bele se gondol az ember, hogy ez a szüleinek barátainak mennyire fáj majd utána és az is lehet, hogy gyűlölni is fogja magát valaki, amiatt, mert egy hozzátartozója öngyilkos lett. Másrészt, szerintem aki ilyesmire vetemedik az amiatt teszi, mert valaki(k) megbántották, nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy ők szeretnék és mint egy elkeseredés képen gondolják azt hogy így mennyivel jobb lesz nekik, esetleg még az is lehet, hogy csak lusta újraépíteni a dolgokat. Szóval ha arról van szó, hogy te lennél az a személy aki ennek a középpontjában áll, akkor hagyd ezt az ötletet és próbáld meg szebbé tenni a dolgaidat, újraépíteni az egészet! Hidd el sokkal jobban jársz, mint hogy ilyen marhaságot csinálj .

16/L

2014. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

sztem meg ki tartani és addig élvezni velük az életet míg lehet

17f

2014. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 2


Jól leírtad, édesapám nemrégiben lett öngyilkos, egyik pillanatról a másikra. Az ilyen "eltávolodásig" már nem jutnak el.

2014. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz dönteni, egyszerűen nem tudom hagyni még a barátaimat, tudom, hogy még van pár napom. Nem tudok tőlük erővel eltávolodni. Sajnos.


#4, nagyon sajnálom édesapádat, őszinte részvétem neked és a családodnak..:(

2014. aug. 15. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság rólad szóljon. Ne az érdekeljen hogy mások hogyan fognak érezni.
2014. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha egy igaz barátomnak szüksége lenne rám, még ha öngyilkosságot fontolgatnák akkor is kitartanák mellette.

Amúgy szerintem elköszönnék mindenkitől. De számomra nagyon nehéz belegondolni, mert nem olyan típus vagyok aki felad bármit is. Öngyilkos is ha lennék akkor olyan ügyért hogy az megérje.

2014. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most nem érdekel, hogy offolok...

Miért akarsz öngyilkos lenni??

Egyszerűbb feladni?

Ne öld meg magad! Gondolj másokra, ha magadra nem... Hiába "távolodsz". Szerinted nekik milyen életük lesz ez után? Hányan érezhetnek majd bűntudatot, hogy talán miattuk végeztél magaddal?

Belegondoltál milyen lesz a családodnak?

Amúgy meg akármi miatt fontolgatsz ilyet... Mindenből ki lehet jönni. Hidd el! Jobb lesz, de csak ha hiszel benne. Így csak megfosztod magad a lehetőségektől.

2014. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
" az ember fokozatosan távolodni a barátaitól hogy ne fájjon nekik annyira " - Értelmetlen. Pont ugyanannyira fog fájni nekik.
2014. aug. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!