Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az elhízott vagy a kórosan...

Az elhízott vagy a kórosan sovány emberek az egészségtelenebbek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
A kórosan soványak, nekik nagyon gyenge a szervezetük.
2014. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát,erre a kórosan sovány dologra rákontráznék,mivel nagyon vékony voltam 15 éves koromig,mégse voltam sose beteg. Iskolából sose hiányoztam betegség miatt,max 1-2 szer. A molettebbek sokkal többször voltak betegek. Nekem mindig évi 6-7 óra hiányzásom volt/van a mai napig. (SZerintem a 26-os karral eléggé soványnak mondható voltam)
2014. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

1. vagyok, amit leírtam az egy tény ezen ne kezdjünk el vitázni.

Ráadásul a 26-os kar még messze nem kóros soványság.

2014. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Inkább én is a sovány felé hajlok, mert nekik semmi tartalékuk nincs.

Elég egy hasmenés, és máris vezstett az amúgy sem nagy testtömegéből akár több kilót is.

2014. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
nyilván az első
2014. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő, csak alkatukból kifolyólag más betegségekre hajlamosabbak.

Európában és a nem 3. világbeli országokban sokkal nagyobb figyelmet szentelnek az elhízottságra, mivel ezeken a területeken népbetegségnek számít.

2014. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
A kórosan soványak. Ahogy Hoffi mondta: "Én még csak fogyni kezdek, amikor te már régen halott vagy."
2014. aug. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ, hogy mit jelent az elhízott és mit a kórosan sovány. Egy anorexia közeli ember előbb fog meghalni, mint egy 200 kilós morbidan elhízott, de enyhébb esetekben a soványság előnyösebb. Továbbá attól is függ, hogy mitől sovány valaki, én például 172 centim mellé vagyok 50 kiló férfi létemre. Egyébként eszem rendesen, csak iszonyatosan gyors az anyagcserém, és a családom több tagjára is jellemző volt ez. Semmi komolyabb betegségem nem volt 3 éves korom óta. Antibiotikumot egyszer kellett szednem az elmúlt tíz évben. Rendszeresen sportolok, hosszútávfutok. Ha azt nézzük, hogy a vázrendszeremet kevesebb súly terheli, el kell ismernünk, hogy az izületeim kevésbé kopnak, mint a nagyobb testtömegű embereknek, viszont hajlamosabb leszek a csontritkulásra. A szervezetem alacsonyabb inzulin szintek mellett dolgozik, tehát kisebb az esélye, hogy rákos leszek, viszont hajlanosabb vagyok hypoglikémiára. Az éhezést paradox módon a soványabb alkatú emberek jobban tűrik, ugyanis ilyenkor az alapból gyors anyagcseréjük lelassul, és a kisebb testtömeg miatt könnyebben alkalmazkodnak a kevesebb ételhez. Kardiális szempontból is előnyösebb egy enyhe soványság, hiszen kisebb a szív munkája, és sokkal kisebb a hajlam az érelmeszesedésre. Viszont a fertőzés hajlam valóban magasabb. Továbbá egy sovány ember nem bírja a hideget. Viszont jól bírja a meleget.


Összességében az enyhe soványság előnyös egy modern nyugati társadalomban, ha csak az egészség részét nézzük a dolognak. A kóros soványság viszont halálos lehet, halálosabb az elhízásnál.

2014. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Minden ,ami szélsőséges, az egészségtelen, így különbséget sem lehet tenni, melyik az egészségtelenebb, veszélyesebb.Sajnos, mindkettőbe bele lehet halni. Bár az egészséges alkatú emberek sem élnek örökké, csak sokkal jobb az életminőségük.(Ezért is fontos, hogy egészségesen táplálkozzunk, aludjunk napi 7-8 órát, és sportoljunk rendszeresen.)


üdv.

2014. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!