Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A rockerség mit takar pontosan...

A rockerség mit takar pontosan? Milyen egy rocker ember, illetve egy punk?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy nem leszek attól rocker ha rock zenét hallgatok meg úgy öltözök, mint egy rocker, hanem nekik és a punkoknak van életstílusuk, de kérdem én, hogy az milyen.
2014. aug. 28. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
A higiénia teljes elhagyása és rock/punk zene hallgatása. Csak a második kritérium nem elég:D
2014. aug. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Kannásbor
2014. aug. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes, én metálos vagyok már jó régen, mégsem hanyagolom a higiéniát. Nem értem, honnan az általánosítás..Ilyen erővel mondhatnánk azt is, hogy az összes dubstep/electro fan drogos bu**
2014. aug. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat változott a világ a rock és a punk reneszánsza óta. Régen ők tényleg valamiféle rossz fiúk/lányok voltak: hangosak, lázadók, szegecses öltözékek, tetoválások, sminkek, drogok, alkohol, züllés. Az ápolatlanság szerintem nem a jellemzőjük, régen én is ismertem rockereket, nem voltak ápolatlanok, de elég megnézni a 80,90-es évek rockzenekarait, inkább piperkőcök még kócosan is, mint a természetességet kedvelő izzadtságszagú hippik. A külső és a zene maradt. Viszont: ami a többit illeti, azt a régiekkel ellentétben a mai fiatalok nagy része csinálja anélkül,hogy rocker vagy punk lenne. Csak a külső és a zene a különbség, életmódban már semmi. Ha elmész egy disco-ba, ott vagy drogoznak vagy drogoztak, vagy legalább már egyszer kipróbálta mindenki. Biztos lesz, aki egyik kategória sem, de ők az abszolút kisebbség. Az alkoholt a fiatal lányok úgy isszák most, mint régen a rockerek. De lehetne sorolni. A punk-ok annyiban más kategória, hogy ott rasszizmus, baloldali politikai szimpatizálás fellelhető. Tehát van egy rendszer- és társadalomellenesség.
2014. aug. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

A 4-es válaszoló nagyon jól leírta szerintem.

A punkok egy agresszív életstílus, legalábbis ahogy én látom, ők attól lesznek menők, hogy folyton verekednek, isznak éjjel-nappal és lógnak suliból, munkából. Persze biztos van kivétel.

2014. aug. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Imádom a sztereotípiákat...

Ugye 1-es :D

2014. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!