Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szép estét nektek! Elgondolkod...

Szép estét nektek! Elgondolkodtatok már azon, hogy a mai fiatalság nagy része miért kedveli, miért megy bele a kirakat kapcsolatokba? Vajon mit élveznek ebben? Mi készteti őket arra, hogy ezt tegyék? És szerintetek van erre orvoslási mód? Ha igen mi?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a trehány, mai 40-es szülők nem tanítják meg nekik az érzelmi értékeket és intellienciát, amelyek éppen a legemberibb tulajdonságaink.

Egyik megoldás a kultúrális és ifjúsági szabadtéri programokra való elkísérésük.

2014. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a közösségi média. Azt látják hogy mindenkinek van, és a Facebookra feltöltött képen jól érzik magukat és alá lommentelik hogy Dejóóóvolt puszhika <3

Ez az alap nézőnek úgy jön le hogy milyen jól elvannak biztos a világ legboldogabb emberei, ugyanis a kép azt már nem mutatja hogy miután elkészült leülnek egymással szembe telefonozni és hozzá se szólnak a másikhoz.

Persze ha a tini korosztály meglát egy ilen képet és éppen el van kenődve mert megint b*aszogatják a tanárok is meg az osztálytársak a suliba, úgy érzi hogy csak neki van ilyen elcseszett élete és ezen görcsösen változtatni akar. Majd beáll a sorba és ultra vidám képeket feltöltve a közösségi hálókra továbbra is szomorú, de legalább ott a megnyugtató tudat hogy ő nem lóg ki a sorból, ezért nm lehet kiközösíteni és nem is marad ki semmiből.

2014. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Engem az idegesít fel, amikor kiteszik facebookra, hogy kapcsolatban vannak.(ami még rendben is van), s még az is, ha pár fényképet kitesznek magukról.

De az, amikor minden egyes órában(sajnos van ilyen ismerősöm is) kiírják, "jaj kicsim de hiányzol.

Kicsimmel vagyok az ágyban. S körülbelül 500 kommentet váltanak egymással az üzenőfalukon, s persze, hogy látja mindenki ezeket.

Az ilyent nem tudom megérteni. Egyszerűen szánalmasnak találom..

Valószínűleg a feltűnősködés, az egoizmus.

Meg akarják mutatni, hogy ők a nagy, a tökéletes, a legeslegszebb pár az egész világon, s nincs is hozzá fogható.

A herótom, amikor 13-17 éves (de van korombeli huszonéves is)akik kiteszik, hogy eljegyezve vannak. Ilyenkor a fejemet fogom, hogy te atyaúristen. Kik ezek?S egyáltalán mit akarnak ezzel elérni? Azt hiszik, majd mindenki írja, hogy jaj de cukik vagytok, olyan jó olvasni titeket? A korosztályuk lehet. De én szánalmasnak tartom.

Nem az a komoly kapcsolat, amit ők leművelnek a hálón. Egyáltalán nincsenek is tisztában, hogy mit, mikor és hogyan illik.

Egy párkapcsolat azért párkapcsolat, mert két emberre tartozik, s nem kiteregetni ország-világnak a magánéletüket.

Ezalatt nem azt értem, ne vállaljék fel egymást. De ez nem a facebookra való.

(tisztelet a kivételnek).

Mi erre az orvosság? Talán az idő. Idővel benő a fejük lágya, s megértik, hogy ezzel csak nevetség tárgyává teszik magukat. Illetve neveltetés kérdése is.

2014. szept. 2. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!