Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?...

Mi legyek, ha nagy leszek? Mit gondoltok a leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Mondhatni pályaválasztás előtt állok, konkrétan érettségi előtt, utána pedig elméletileg embernek kéne lennem, értitek. A gond az, hogy nem tudom mihez kezdjek majd magammal. Szerintetek mi illene leginkább hozzám? Érdekelne a véleményetek, vagy szívesen fogadok/fogadnék egy kevés útbaigazítást.

Valószínűleg hosszú lesz, de előre is köszönöm annak, akinek van pár szabad perce és segít!


Az biztos, hogy már az elején elrontottam. Mióta az eszemet tudom nem érdekel a tanulás. Egyszerűen a tananyag nagy részét mindig feleslegesnek tartottam, hidegen hagyott, kizárólag csak azt voltam hajlandó mindig elolvasni (és megtanulni) ami felkeltette az érdeklődésemet. Egyébként jó általános iskolába jártam, mondhatni szavam se lehet, persze szidtam, szidom most is, de nem kimondottan azzal a sulival volt bajom, hanem úgy összességében az oktatással és az iskolákkal. Művészeti iskola lévén sok dolgot megtanultam, sokat megjegyeztem, sok nem érdekelt, ami manapság már sokkal inkább. A reál tantárgyakkal volt főleg bajom már kispisis korom óta. A matematikát valahogy nem tudtam soha befogadni. Mindenesetre átverekedtem magam minden évben, aztán szép lassan körvonalazódni kezdett az én érdeklődési köröm, ami főleg a művészetek voltak, de a legnagyobb szerelem úgy ötödikes - hatodikos koromban talált rám (vagy találtam rá) ez pedig az irodalom volt. Van. Az irodalom máig a kedvenc tantárgyam. Érdekelt akkor, érdekelt most is. Voltak persze bizonyos tantárgyak amikből még egész jól álltam, de főleg az irodalom volt az, ami megfogott. Nem akarom az oktatást, a tanárokat hibáztatni, csak tény, hogy nagyon sok mindentől a tanárok vették el a kedvem. Ilyen volt például a történelem. Bizonyos dolgok persze itt is felkeltették az érdeklődésemet. Namindegy. Végeztem az általános iskolával. Nem volt jótanuló, közepes voltam, így ennek hatására, egy volthaver nyomására - és a teljes érdektelenség, meg kamaszkori gondok miatt (tehát lesz*rván hova kerülök) elmentem egy olyan középiskolába, ahol szakmát tanultam. Ezt a szakmát hamar megutáltam. Ezt az iskolát hamar megutáltam. Az osztálytársakat hamar megutáltam. Szóval mindent megutáltam ott... Meg akkoriban amúgy sem volt jó passzban, szóval kezdett elég rosszra fordulni a helyzetem bizonyos szempontból. Átmentem másik iskolába. Itt vagyok most.


A kötelező tantárgyak mellett választhatok, hogy miből érettségizzek. Testnevelés, nyomdászat, közgazdaságtan, informatika, meg tököm tudja mi van még. Asszem' rendészet is. Az infót fogom választani, mert a többihez vagy hülye vagyok, vagy (és őszinte vagyok!) a tanár nagyon nem jól tanított, így nem fogtam fel semmit a tananyagból. Azon gondolkodtam, hogy esetleg irodalomból emeltezek, de még beszélnem kell a tanárral.


Humán beállítottságú vagyok, ez tény, nem is fejtem ki jobban. Az megint egy másik téma, hogy próbáltam matekból felmentést szerezni, blablablabla.. A választható érettségi tantárgyhoz én szívesen választanám magamnak a biológiát, de azt mondta az egyik tanár, hogy azt nem lehet, mert nincs meg óraszám. Ugyebár általánosban tanultam, aztán kilencedikben nem, utána csak tizedikben. Akkor tényleg nincs esély rá, hogy biológiából érettségizzek?


Nem tudom most, hogy hová menjek tovább, és mit csináljak. Az irodalom tanáron gondolkodtam, de nem tudom, nincs belőlük túl sok? Meg aztán mit válasszak a magyar nyelv mellé, mire szakosodjak? Az irodalom mellett szívesen foglalkoznék egyébként emberekkel, érdekelnek az emberek... Meg az állatok is. Különböző művészetek, például filmművészet is érdekel.


Az itt leírtakból ti mit szűrtök le? Mit gondoltok? Tényleg csak az válaszoljon, aki elolvasta, és a kérdésemet komolyan veszi, mert nem viccből tettem ki!


Köszönöm előre is a normális válaszokat, a segítséget!


18f



2014. szept. 12. 15:08
 1/1 anonim válasza:
64%
Szerintem,ha tetszik az infó,akkor azt válaszd.De ha nem tudod a matekot...na hagyjuk!Inkább akkor legyen az irodalom!Akár nyelvész,vagy író,vagy titkárnő,is válhat belőled!Ha meg emberekkel akarsz foglalkozni,akkor ügyvéd.
2014. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!