Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok olyan hülye,...

Miért vagyok olyan hülye, hogy megbízom az emberekben? 18F

Figyelt kérdés
Meg sem tudom számolni, hogy hány alkalommal adtam már kölcsön egy ezrest, hányszor mondtam, hogy most kifizetem én, majd holnap megadod, vagy vittem többet például sütögetésre, mint a haverok. Én úgy vagyok vele, ha valamit megígérek, akkor azt betartom, ha nem is sikerül határidőn belül, akkor minél hamarabb. Ha kölcsönkérek, visszaadom, akár kések vele kicsit, akkor is. Hát, engem számtalanszor rászedtek már a "barátaim". Már egy ideje megígértem magamnak, hogy nem lesz kölcsönadás, meg jószívüsködés. De múltkor történt, hogy odaadtam haveromnak egy 5000-est, hogy vegyen meg egy 4800Ft-os dolgot. Nem volt belőle, ezért felhívott, vetettem vele ezért 1500-as dolgot, így maradt 3500 forintom. Jó, hazajövet odaadta a másik haveromnak, hogy úgy is találkozok vele másnap, majd odaadja. Mivel elfelejtette elhozni, ezért mondtam, hogy majd ideadod, ha lemegyek. De ő elvitte magával bulizni, mert elvileg elfelejtette, hogy az enyém, és azóta is kapom visszafele a pénzem, már lassan egy hónapja. Tehát még nem is volt ebben a történetben akkora rizikó, hogy a pénzem elkajlódik, de nekik így is sikerült ezt "megoldani". Nekem nincs pofám úgy elmenni velük akár meginni egy sört a kocsmába, hogy semmi pénzzel, és ők majd fizetnek, vagy, ha meghívnak kajálni, akkor is adok bele pénzt, mert lelkiismeret furdalásom lenne, de ők tiszta, nyugodt lélekkel húzogatnak le több ezer forintokkal. Már volt múltkor olyan is, hogy felhívnak, hogy rendeljünk pizzát, én meg leordítottam, hogy van pénzed? Azt mondta, hogy neki mindig van. Mondom akkor a 3000 (Mert mondtam neki, hogy akkor elengedek 500-at, csak adja meg) forintom hol van? Ráfogta, hogy majd mikor akarom venni a dolgot, akkor ideadja.. Tényleg, már lassan a telefonomat sem kéne a kezébe adni másnak. Én tényleg nem csinálnám ezt, akkor más miért tesz ilyeneket nyugodt szívvel? :(
2014. szept. 15. 21:25
 1/5 anonim válasza:

valószinuleg túl konnyen mondasz igent, illetve rossz emberekkel vagy korulvéve...

idővel ha jól csinálod, megbízható emberekkel veszed korul nagad és akkor kevesebb lesz az esélye az ilyen "baleseteknek".

sok sikert!!!

2014. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy ember akiről írtál?


Ha hív ne vedd fel. Pattintsd le.

Ha valaki már visszaélt a bizalmaddal, akkor ne bízz meg benne még egyszer.

Pénzt meg ne adj költsön. Vedd meg magad. Vagy pl (ha olyan emberről van szó) akkor pizza előtt tisztázzátok hogy fejenként mennyi, és akár szedd is be. Tegyétek a komódra a pénzt, hogy "ha jön a pizzás, akkor kéznél legyen"

2014. szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem egy ember, lehet, hogy már 10 felett is van ezen emberek száma. A pizzát úgy szoktuk, de nem azon van a hangsúly, hanem azon, hogy erre van pénze, de megadni nincs. Vagyis arra lett volna pénze, hogy rendeljünk, hogy én is belepótolok a kiszállításba, mert anélkül nem lett volna elég... :)))
2014. szept. 15. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:
a tanulópénzt meg kell fizetni. nem szabad senkinek kölcsön adni és főleg hinni nekik. aki így viselkedik az nem a barátos, 1 link alak.nem kell annyira adakozónak lenni. tudják hogy kihasználhatnak , nem kell adni semmit senkinek.
2014. szept. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
fiatalkori naivság, még párszor pofára ejtenek és megtanulod, hogy mit szabad és mit nem.
2014. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!