Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért elfogadhatatlan utálni...

Miért elfogadhatatlan utálni a cigányokat és a zsidókat? Miért kell minden nemzetiséget ill. etnikumot szeretnünk, elfogadnunk? Rasszista vagyok, amiért 1-2 etnikumot nem tudok elviselni, de másik 10-et viszont igen?

Figyelt kérdés

Az én lakhelyemen a cigányok esténként zaklatják az embereket. Ha este érek haza, akkor gyakran csoportosan várják meg a fiatal lányokat és élvezik a beszólógátasokat és a fütyülést. Számunkra ez a viselkedés teljesen elfogadhatatlan. Vannak fiatal romák, akik gyakran meglopják az idős embereket a mellékutcákban. Ezt a viselkedést sem tudom tolerálni. A nagypapám Pesten lakik és neki van egy zsidó származású szomszédja, akivel régen összejártak kártyázni. Egyszer néhány sör után közölte, hogy neki a szülei azt mondták gyerekként, hogy csak a zsidó számít embernek, a többi nem. Azóta már nem járnak össze. Ilyen nézeteket valló embereket miért kéne elfogadnunk, "szeretnünk"?

Ettől függetlenül nem tartom magamat rasszistának, hiszen az egyik gyerekkori barátnőm félvér és nagyon szeretem. Vannak erdélyi, sváb sőt még szlovák ismerőseim és rokonaim is, akiket nagyon szeretek. Jó kapcsolatot ápolunk velük, szorgalmas és becsületes emberek. Sőt még japán fiúval is randizgattam, ő is rendes srác volt.



2014. szept. 19. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Megismersz pár ilyen származású embert,akikről negatív véleményed van a viselkedésük miatt,aztán megutálod az egész nemzetiséget.Gratulálok!Csak úgy szólok,hogy én ismerek pár bunkó németet,mégsem utálom a németeket.
2014. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fuss neki még egyszer a kérdésemnek, mert nem sikerült értelmezned! Nem pár ilyen emberrel futottam össze, hanem rengeteg ilyen emberrel élek egy helyen. És ezeknek a 99%-a ilyen.
2014. szept. 19. 18:58
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Figyelj minden ember egyforma. Amíg meg nem égetik magukat megy a fogadjuk el őket, adjunk nekik esélyt szöveg.. Merem állítani, hogy a cigányok 99%-a javíthatatlan. Én is ahogy csak tudom kerülöm őket, mert életem során csupán egyetlen egy cigánnyal tudtam normális ember módjára elbeszélgetni. Magyarországon még a törvény is őket védi és ez nagyon nincs rendjén. Persze a véleményünket tartsuk meg magunknak.. Azért nem árt ha te is vigyázol magadra!
2014. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert felszínes dolog ránézni egy emberre és már utálni, míg meg sem szólalt. Az, hogy az illető cigányosan viselkedik már megint más, én sem tudom elviselni. De pl a zsidókat már teljesen elvi nézetek miatt utálják
2014. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy azért utálsz valakit, mert cigány vagy azért mert tanulatlan koszos tapló. Mivel a félvér barátnődet szereted, nem a cigányokat utálod, hanem a tanulatlan koszos taplókat. Mivel a cigányok nagy része ilyen (tisztelet a kivételnek), utálod őket. Tehát nem vagy rasszista és nem is utálsz minden cigányt, csak az olyanokat, akiket fehérként is utálnál.
2014. szept. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Megismersz pár ilyen származású embert,akikről negatív véleményed van a viselkedésük miatt,aztán megutálod az egész nemzetiséget.Gratulálok!Csak úgy szólok,hogy én ismerek pár bunkó németet,mégsem utálom a németeket."


Költözz le a sorra egy hétre, utána nem ez lesz a véleményed.

2014. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
szerintem vannak jo emberek es rosszak-függetlenül a nemzetisegtöl
2014. szept. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak jó és rossz emberek, de ha átlagot számítunk, akkor 100 cigánybol 98 rossz ember ( lop, csal hazudik, megélhetési gyerekvallalo, elhanyagolja a gyerekeit, koszos, büdös, stb.) A magyar emberek között is vannak rosszak, kb. 100 emberből 5 ilyen. Na ez a nem mindegy.
2014. szept. 20. 17:15
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

"A magyar emberek között is vannak rosszak, kb. 100 emberből 5 ilyen.

Már úgy érted, azok között a magyarok között, akik nem zsidók, nem cigányok, nem svábok, nem szlovákok, stb?

Hmmm ... honnan tudod róluk, hogy nem? Akiket ismerek, azok között sajnos több.

Más: komolyan állítod, hogy a zsidók 99%-a nem tartja embernek a nem zsidókat? Fura. Eszerint zsidó ismerõseim valamennyien az 1%-ba tartoznak. Merthogy közöttük egy sincs, aki úgy gondolkodna. De biztos, Te tudod lyól ... :)

2014. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor vagy rasszista, ha minden áron a fehéreket élteted, azt akarod, hogy ők uralják a világot, és másokat tapasztalat nélkül utálsz, pusztán antropológiai szempontok miatt. Tapasztalatok alapján lett negatív véleményed bizonyos emberekről, de mindig nézd az arányokat. Mindig mindenki a kivételekről beszél, pedig olykor sajnos bizony figyelembe kell venni, hogy bizonyos embercsoportok kollektíven viselkednek sok dologban. Az, ha nem szereted a cigányokat, egyáltalán nem meglepő, mivel a világon senki sem szereti őket. Ez tény, nem rasszizmus. Ha te sem szereted őket, szíved joga, amíg másokat nem uszítasz ellenük, esetleg te nem lépsz fel velük szemben agresszíven. A zsidókkal kapcsolatban nem tudok mit mondani. Nem tudom, másoknak honnan van "zsidó detektoruk", kapásból kiszúrják ki az, és ki nem, így ha találkoztam is rossz emberrel, aki zsidó volt, nem tudok róla. Viszont minden politikai dolog ellenére a zsidóknak így is rengeteg remek embert, többek között tudósokat köszönhetünk, amiért én hálás vagyok.
2015. nov. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!