Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudom egyszerűen kideríte...

Hogy tudom egyszerűen kideríteni az őseimet? Arra gondolok hogy pl nagyapámnak a dédapját hogy hívták stb.

Figyelt kérdés
2014. szept. 20. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokan mennek ebből a célból levéltárba, és ott a levéltárosokat fel lehet "bérelni", hogy nézzenek utána. Igazából az anyakönyveknek kell utána nézni, keresztelőleveleknek és ilyesmiknek. Szerintem ez egy elég nehéz és kétes eredménnyel kecsegtető munka, leginkább szakember tud több emberöltőt visszamenni, ezért szokták levéltárosokra bízni.
2014. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és.... hol találok levéltárost?
2014. szept. 21. 10:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát a lakóhelyeden elvileg biztos van valamiféle közgyűjtemény. Írd be a keresőbe a település nevét és azt hogy levéltár... biztos kiad valamit. Ha kisebb településen laksz, akkor valószínűleg a megyeszékhelybe vitték az anyagokat. Megyei levéltárnak minden megyeszékhelyen kéne lenni elvileg. Egyébként, ha megtalálod a megyei levéltárad honlapját, és írsz egy e-mailt ez ügyben (vannak direkt ügyfeleknek ilyen lehetőségek, pl. ilyen ügyben is), akkor biztos útba fognak igazítani.
2014. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!