Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők lustábbak, mint a...

A nők lustábbak, mint a férfiak? Vagy miért vállalnak be ritkábban komoly szakmákat?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy minden komolyabb szakmában, ami nagy szaktudást igényel, vagy komplexebb alkotói munka ott töredék annyi nő dolgozik, mint férfi. Pl a gépészmérnökök, villamosmérnökök, informatikusok szinte mind férfiak. Ezek nehéz szakmák, amiket csak az emberek kis része lenne képes egyáltalán elsajátítani. Ráadásul ezek a szakmák azok, amik jelenleg leginkább hatással vannak a társadalom működésére.


Ellenben a kényelmesebb munkakörökben, ami nem igényel nagy felkészültséget, vagy kreatív gondolkodást (pincér, pultos, sormunkák, telefonos zaklatós munkák ... stb), ott sokkal több a nő. A nők neveltetésből fakadóan ennyivel lustábbak lennének, vagy genetikailag alkalmatlanabbak a funkcionális feladatokra?


u.i.: Persze én is ismerek ellenpéldát, de ez az arányokon nem változtat.



2014. szept. 27. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Neked komoly bajod van. Mi köze ennek a lustasághoz? Semmi. Egyszerűen társadalmilag ilyen a felosztás. Az érdeklődés, beállítottság. Agyam eldobom, milyen szavakat használsz, genetikailag alkalmatlanabbak. Már ne is haragudj, de már kimondva hülyén hangzik ha egy nő ilyen és ilyen mérnők vagy informatikus. A másik meg, hogy milyen jogon nézed le az egyik vagy másik szakmát? á hagyjuk is. És a félre értés érdekében férfi vagyok.
2014. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Viszont mennyi remek női orvos van! A hegesztők meg inkább csak férfiak. Akkor most mondjuk, hogy a férfiak miért ilyen lusták tanulni, hogy inkább "csak" hegesztőnek mennek, mint orvosnak? :D
2014. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Mivel az emberek jobban megbíznak a női telefonosokban, illetve a férfiak inkább vásárolnak nyálcsorgatva italokat egy szép pultostól, meg beszélgetnek szívesebben a csini pincérnőkkel, ezért ide többször keresnek nőt. És bizony sokszor nem veszik komolyan a nőket, akik "férfias" munkát választanak.


A feminista mozgalomnak hála azonban rengeteg program indult azzal a problémával kapcsolatban, amit te is feszegetsz, úgyhogy köszönd meg nekik szépen :)


A kreativitás meg nem tudom, hogy jön ide. A művészeti iskoláknak gyanítom, hogy több mint a fele lányokból áll. Az ilyesféle szakmához meg a kreativitás, térlátás igenis fontos.

2014. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én anyagmérnök szakon tanultam (van benne kémia is, gépészet is) és rajtam kívül még nagyon sok lány volt ott. Persze egy kicsit több volt a fiú, hogy ha ránéztem a számadatokra, de ez a mindennapokban nem volt érezhető. A vegyészmérnökök között viszont már kifejezetten sok lány volt. Persze a gépészek között nagyon kevés, de szerintem ez még változhat. Mellékesen: egy idős villamosmérnöknő írt egyszer egy véleményt, hogy szerinte nagyon sok kislány érdeklődik önmagától fiúsnak titulált dolgok iránt, azonban a szülők ezt nagyon könnyen le tudják törni, mert természetellenesnek tartják. Például sokakban él az a tévhit, hogy kislánynak csak baba való és kockát meg legót nem kap, pedig a legó a világ egyik legcsodálatosabb találmánya, amit gyerekeknek szántak. Az én szüleim szerencsére nem ilyenek voltak, és a babák mellett legót is kaphattam. El nem tudom képzelni milyen gyerekkorom lett volna ha csak kizárólag babákkal játszhattam volna. (a babáimat is nagyon szerettem)
2014. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több a női tanár és sokkal több a férfi esztergályos. Akkor a férfiak lusták voltak gimnáziumba menni?
2014. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én például vadgazda mérnöknek tanulok, amin sokan meglepődtek, mert a vadászat az "férfias szakma". És ha munkalehetőséget kínálnak ezen a téren(egyetemen keresztül, még nem végeztem), mindig oda van írva, hogy ERŐS FIZIKUMÚ egyéneket keresnek, ergo nem 160 cm lányokat. Hát ez van. Majd elmegyek grafikusnak, rajzolni úgyis jobban szeretek.
2014. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Azért mert a nők nem képesek erre. Ez az egyszerű magyarázat.



"A feminista mozgalomnak hála azonban rengeteg program indult azzal a problémával kapcsolatban, amit te is feszegetsz, úgyhogy köszönd meg nekik szépen :)"


A feminista mozgalom érdekes módon pont csak ott szorgalmazza a nők munkavállalását, ahol éppen a férfiakba belelehet rúgni egyet, az érdemeiket csökkentve. Lásd női kvóták az orvosi egyetemeken, a tömeges női szóvivők megjelenése, miközben a valóságban a nőknek közük sincs az adott területhez, de főleg a tudományhoz nem.


"illetve a férfiak inkább vásárolnak nyálcsorgatva italokat egy szép pultostól, meg beszélgetnek szívesebben a csini pincérnőkkel, ezért ide többször keresnek nőt."


Senki se követelte hogy a férfiak tömegesen álljanak, pultosnak, rúdtáncosnak, ez csak a egy megállapítás volt, vagyis hogy a nők valójában folyton a saját testi adottságaikat használják céljaik, anyagi javak megszerzéséért, miközben felvannak háborodva és ha valaki megkérdőjelezi ennek a "fizetségnek" a jogosságát, lásd gyerektartás - abortusz összefüggés.


A lényeg az hogy a feminizmus célja mindig is minél több bőr lehúzása volt a férfi társadalomról. Nézzünk rá a válásokra, a fogyasztási statisztikákra vajon honnan hova áramol a pénz? Nem véletlen hogy nőtöbblet van a legtöbb emlősnél, köztük az az embernél is, azért mert a hímeknek mindig kikel szolgálniuk ezt a gépezetet, így aki erre várhatóan nem lesz képes az már az anyaméhben elhullik.


A nők munkavállalását meg épeszű ember nem veszi komolyan legalábbis érvként, mert ez egyáltalán nem a férfiak terheinek csökkentésére szolgál hanem a nők saját szexuális hatalmának kiterjesztésére.

2014. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
igaza van a kérdezőnek
2014. szept. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Talán azért mert 2006 ban bme-n az 500 gépészmérnők kezdő hallgatónól 5-6 lány volt, aki emg merte prőbálni, abból egy jutott tovább, mert úgy alátták, hogy mit képzel , hogy ő oda mert jelentkezni..


Semmi köze a lustasághoz, maximum beállítottág kérdése...nem sok nő szeret programozni, vagy ilyesmi.. Annal több diplomás laboros, orvos van, pl én is mérnökként végeztem, egyébként bejártam halgatni pár órát a bme-re is..persze egyből kiszúrtak nőkent...érdekes órák voltak,

Egyébként állst nem kaptam a szakmámban, bár tény, hogy nem végeztem kiemelkedően, csak4-essel/ akik plusz dolokat tettek le az asztalra nőként, azokért "kapkodtak"( tudom jobban kellett volna teperni)

Így mas vonalon indultam el, átképeztem magam, pénzügyi tanácsadó cégem van, ahol nőként sok előnyöm van.

Jobban bíznak az emberek bennem, min emberbe, és telefonon is könnyebb dolgom van. A fiúknak eljutni addig nehezebb, utána a szakmai tudásukban jobban bíznak , mint bennünk nőkben.

Így vannak összerakva az emberek.

Egy ideig egy számítőgép szaküzletben dolgoztam kisegítőként, jött a hímsoviniszta barom, és a köszönés után elutasítóan felém tartotta a kezét, hogy műszaki kérdése van...és megvárja a kollégát/ várt rá 20percet, és feltett egy banális kérdést, és. A kollega lealázta, hogy felémfordult, és mondta, ogy magyarázzam el én az ügyfélnek, mert jobban tudom.. Azt az arcot....:):):)


( bocs az elütések miatt, telefonon nem nagyon tudom javítani)

2014. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bátor vagy kérdező, ezt próbálnád meg feltenni a családi kapcsolatok kategóriában, monitoron keresztül megenne valami matróna, az fix.

Mindenki olyan szakmát választ, amihez ért, amiből meg tud élni, jó eséllyel egy nőt nem vennének fel gépésztechnikusnak, bármilyen "tökösnek" is látszik, meg próbálna bizonyítani, nem rizikózna egy cég sem.

Én azon akadok ki néha, hogy a mai "modern" gondolkodású nők képtelenek megérteni, hogy egy férfit marhára nem érdekel a porszívózás, takarítás, lakásrendezgetés, ellenben egy igazi nő így érzi jól magát, ha ezeket megteheti.

Leginkább olyanok hangoztatják ezt, akik sosem voltak NŐK, ezáltal is nevetségessé válnak a férfiak szemében, hogy még hangoztatják is véleményüket...ha tudnák...

2014. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!