Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire volt jó ez? Miért érte...

Paperfolder kérdése:

Mire volt jó ez? Miért érte meg nekik?

Figyelt kérdés

Kiskoromban olyan gyerek voltam, aki a békét kereste, jóindulatú voltam, és kész voltam barátkozni bárkivel, csak már óvodában nagyon visszahúzódó voltam, és így nehéz is volt. Általános iskolától egyenesen rettegtem, hogy mi lesz, sok kisgyerek fog körül venni, de nagynehezen megbékéltem a gondolattal, és jól is éreztem magam, amíg:

Nem vették észre, hogy gyenge vagyok és ártalmatlan. Mindenki rámszállt, nem hagytak békén, nagyon sokszor megvertek, piszkáltak, elterjedt rólam hogy meleg vagyok, emiatt kiközösítettek, utáltak, nem akart velem senki szóba állni, amikor tudtak a lelkembe tiportak, (egyfolytában) de annyira, hogy már-már a halálra vágytam, és akkor, tényleg jobban esett volna nem létezni. Ez ment 8 évig, de az utolsó pár évben "felnőtt" mindenki a pénzmániás emberek szintjére, és azzal barátkoztak, akik szép, márkás ruhában jártak, és természetesen nekem se szép se márkás ruháim nem voltak, ezért én lettem a "csóró bu zi", akinek pénze sincs, "meleg" is, ezért utálni kell, és "gyenge mint a harmat" ezért meg kell őt verni. Az általános iskola után jött a középiskola (Milyen meglepő), ahol lettek barátaim, de nagyon csúnyán hátba szúrtak, és ott is teljesen a földbe tiportak. Megvolt az első barátnőm, aki szintén nem a társaságomat kereste, hanem a megszégyenítésemért volt velem, hogy majd jól koppanjak. Természetesen itt is megvertek, az arcomra köptek, és még sorolhatnám... De viszont igaz barátokra leltem, és most olyan barátnőm van, aki tényleg szeret, és elfogad olyannak amilyen vagyok.(Gyanús a dolog, de ha egyszer szeretem őt.) De most is itt van ez a pénzhiány, és ugyanolyan sz@r maradt a világ, mindenki a márkát nézi, és nem azt, aki hordja a márkát. Mondhatnám hogy viszonylag boldog az életem, de nagyon gyakran feltör bennem egy nagyon szar érzés, rosszkedv tölt el, és az oka a fent említettek...

Tehát a kérdés, már aki elolvasta a szorimat:

Ezeknek az embereknek, akik csak bántottak, miért érte meg? Nekik miért volt jó, hogy elcseszték egy ember életét? 17/f


2014. okt. 10. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan, hogy megéri vagy nem.

Az emberek (főleg a gyerekek) nagy többsége rosszindulatú és egyszerűen csak élvezték. Ezzel a viselkedéssel ők azt érezték, hogy jobbak nálad és nem az ő tulajdonságaival foglalkoznak hanem valaki máséval. Ha egy valakit kinéznek páran a többiek is ugyanazt az embert fogják bántani, mert azt könnyű, azt elkezdték. Nehogy azt hidd, hogy bármelyikük azt hitte meleg vagy. Valakinek ez jutott eszébe, bevált, mert rosszul érezted magad tőle, gondolom láthatóan és akkor a már jól bevált szóval vagy tettel érték el ugyanazt nálad újra és újra.

Ezzel az emberek, bár ezt sokszor még maguknak sem vallják be csakis a saját megélt vagy gondolt rossz dolgaikat fedik el. Minél többen vannak annál erősebb az az érzés bennük, hogy igen én jobb vagyok tőle, azaz tőled. Persze nem, biztos van aki tudja, érzi, de mivel ezt a többiek nem éreztetik vele, kis időre elfelejtheti.

Ott rontottad el, hogy hagytad nekik. Látták rajtad, hogy neked ez rossz. Nem vágtál vissza szóval úgy igazán, nem pergett le rólad. Ha azt látják nem érdekel ez téged, nem bánt, elég hamar abba hagyták volna. Veled. Kerestek volna mást. Nálunk mindenkivel bepróbálkoztak szép sorban. Volt olyan lány aki minden nap gyomorgörccsel jött iskolába, nem telt el nap, hogy ne zokogott volna többször és őt a végtelenségig nyúzták lelkileg.

Nálam nem vált be, 2 napig próbálkoztak. Kinevettem őket vagy abszolút nem figyeltem rájuk. Ha bántani akartak vagy bántottak akkor én is őket. Pedig lány voltam, ők fiúk. Meg tudtak volna verni, de mivel durván vágtam vissza, annyira meglepődtek, hogy egyszerűen nem tudtak mit kezdeni az egésszel és kerestek egy könnyű célpontot helyettem.

Nem sírtam még véletlenül sem, nem mutattam fájdalmat, pedig nagyon nagyon fájt, de tudtam, hogy ki kell bírni mert ha rájönnek, hogy fáj akkor nem lesz vége.

Sajnos akivel sokáig meg tudják csinálni, annak már nem fognak "hinni". Nem hiszik el, hogy egyszerre csak kemény lettél. Onnan már nagyon nehéz lehet kijönni.

Ne bízz meg igazán senkiben. Majd később ha már elkerültél teljesen más környezetbe, majd akkor. Már csak 1 év, azt már kibírod ;)

2014. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenhol van az osztályban egy-egy gyerek, akire mindenki rászáll. Érzik hogy gyengébb, hogy nem tudja magát megvédeni. Rajta élik ki erőszakos hajlamaikat, agresszivitásukat, mert úgy érzik hatalmuk van fölötte, és a hatalom meghülyíti az embert. A gyerekek többsége ráadásul alapból gonosz.


Legalábbis szerintem. De én is a te sorsodat éltem. Csak engem már óvodától kezdve utáltak, kiközösítettek. Pedig én sokszor próbáltam visszaütni, de ez sem zavarta őket, inkább még jobban élvezték. Én is voltam "leszbikus" is, csak mert nem volt pasim nyolcadikban, mint mindenki másnak. Meg főleg ronda voltam, meg kövér, meg stb (ha küldenék képet nem hinnéd el).

A gimit mostmár több mint tíz éve befejeztem, még diplomám is lett. Túléltem azokat az éveket. Van két nagyon jó barátnőm, még a gimiből, ők valószínű egy életre meg is maradnak. Pasik terén már nem vagyok ilyen szerencsés, pontosabban férjem, élettársam nincs még (meg jelenleg senkim), de volt több hosszabb-rövidebb kapcsolatom is. Az iskolai évekre már alig emlékszem, csak annyi maradt meg belőlük, hogy pokolian rossz volt.

Szóval fel lehet állni, túl lehet lépni ezen az egészen. Te is mondod, hogy mostmár helyre állt az életed. A pénzzel meg annyira ne foglalkozz, ma magyarországon sajnos keveseket vet fel a pénz, te meg még amúgy is túl fiatal vagy, gondolom nem is akarsz mingyárt dolgozni, inkább tanulsz még. Aki azt nézi, hogy milyen cuccokba jársz, azzal ne foglalkozz, az egy felszínes majom. Igaz én több mint tíz évvel vagyok nálad idősebb, de engem ez nem érdekel, én is csinosan, elegánsan öltözök - sokszor turiból, vagy max kínaiból. Esetleg örökségből vannak jó dolgaim, de sok pénzt nem szoktam ilyenekre adni. Pasiknál se nézem, exemmel volt hogy együtt válogattunk a tescoba tök jó ingeket, pólókat, amik elegánsak, férfiasak, pedig olcsók.


Szóval fel a fejjel, lépj túl rajtuk! :)

2014. okt. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pandas74 ***** válasza:

Hogy megerte -e nekik....nem tudom!Hogy milyen erzes lehetett neked.....csak sejtem,mert magam nem eltem ezt at(hasonlo megalaztatas,most felnott fejjel a hazassagomban,de ez itt most lenyegtelen)

Hogy miert csinalhattak....azt gondolom!Talan mert ilyen a vilag,benne ilyenek az emberek....?Jol irod,hogy a marka szamit es nem a viseloje...a csordaszellem,akkor is ha teljesen ertek nelkuli a csorda ahova tartozni "illik"!

Elt valaha,regen egy ember kozel 2000 eves tortenet mar...neki tulajdonitjak a kovetkezo szavakat:"Mikeppen akarjatok,hogy veletek banjanak,azonkeppen banjatok ti is masokkal!

Ugy tunik az ehhez hasonlo szavakat,es gondolatokat nemhogy nem fogadjak meg,hanem egyszeruen el is felejtik.....

2014. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pontosan ezért rühelltem a középsulit, mert a gyerekek nagy része egy szemét állat, leginkább akkor ha csapatban vannak, ha viszont nincs mellettük senki, akkor ők is sebezhetőek. Azt mondanám egy év alatt gyúrd ki magad rendesen, és ha nem kopnak le rólad, az egyiket vágdn szájba (nem vagyok híve a verekedésnk, nem is csináltam, nem is akarom, de ennyi idő után szavakkal nem fogod tudni lerázni őket)
2014. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!