Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, ha két idegen...

Assassins creed kérdése:

Miért van az, ha két idegen ember tekintete találkozik álltalában egyből elnéznek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert kínos, mert ha valakinek a szemébe nézel hosszabb ideig, az azt jelenti, hogy valamit akarsz tőle: hozzá szólni, hozzáérni, bántani, vagy tetszik… Leginkább az utóbbi jelentést akarják elkerülni az emberek, mert vagy valójában nem erről van szó, vagy ha mégis: nem tudnak/mernek/akarnak közeledni, hozzászólni egymáshoz. Szerintem.
2014. okt. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy jóképű pasi, csaj biztos szívesen szemeznek egymással, ezzel jelezve hogy nyitottak az ismerkedésre.


Én nem vagyok jóképű, így a csajok gyorsan félre is néznek, erősen kerülik a kontaktust, jelezve hogy nem akarnak ismerkedni még véletlenül sem. Én meg szintén kerülöm, azért hogy nehogy azt érezze hogy "na ez a ronda itt bámul engem". :D

2014. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert nem akarják, hogy a másik azt higgye, direkt bámulja, vagy hogy akar tőle valamit.
2014. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ember társas lény, tehát szüksége van a többi emberre (család, barátok, munkahelyi csoportok) ahhoz, hogy kiegyensúlyozott életet éljen. Ennek öröklött, biológiai okai vannak.


Ez mellett viszont azoktól az egyedektől, akik nem tartoznak bele a szoros, mindennapi kapcsolatrendszereibe, az ember alapvetően távolságot tart (ez egy érdekes kettősség). Ezért van az, hogy a villamoson is csak ülsz magadban és kerülöd a szemkontaktust, mert nem akarod, hogy idegen ember belenyomuljon a szférádba.

2014. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!