Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van ennek az egész...

Mi értelme van ennek az egész életnek, ha csak a szívás van folyamatosan?

Figyelt kérdés
Hétköznap nem tudok eleget aludni, 5-kor kell kelnem, akkor megy a busz, egész nap azon agyalok, hogy milyen jó lenne végre aludni legalább 8 órát. Van, hogy a buszon oda-vissza és még 2-3 órán is bealszok. Emiatt a kedvem is rossz, persze még viseljem el az értelmileg csökkent osztálytársakat, hallgassam a 14-15 évesek szintjén lévő, sablonos, közönyös beszélgetéseiket, akkor pár tanárt, akiknek direkt ez a hobbija, hogy szívózzanak. Elviselem eddig, aztán hazamegyek, otthon legalább pár órát azt csinálhatok amit akarok, de még tanuljak is, hogy a zigóta miatt milyen hormon ürül a vizelettel terhesség alatt (valami ilyesmi ragadt meg múltkor bioszból, azért, mert annyira felidegesítettem rajta magam, hogy azért vagyok 3-as, mert ilyen felesleges, semmitmondó dolgokat kell tudni, amit a büdös életbe nem fogok használni.. milyen hormon ürül a szervezetből a vizelettel????...).. Jó, elviselem, lefekszem, alszok 5-6 órát ismét, vége a hétnek, és mindig kitalálnak valamit, hogy menjek dolgozni(segíteni), még, ha csak 2-3 órát is, ingyen. Pénteken végre azon gondolkodom, hogy aludhatok 10 óráig is akár, meg nem kell stresszelnem az iskola, meg érettségi miatt, erre mindig kitalál valaki valamit, miközben én a világon nem kérek senkitől semmi szívességet, mindig úgy vagyok vele, hogy a saját kezem munkája lesz az amit akarok.. Ezek mellett vannak az állítólagos "barátaim", akiknek már majdnem mindnek adtam kölcsön pénzt, hogy majd megadják, bízzak bennük. Aha, igen, nem nehéz kitalálni, hogy még mindig adják megfele. De ez legalább 10.000Ft. Ez a másik tényező, a pénz. Nincs sok pénzünk, van a kocsin hitel, igaz már nem sok, de van, havi 4000-et kapok KAJÁRA, tehát nem zsebpénz, hanem ha nincs reggel csak 2 szendvics, akkor vegyek kaját. Mit ne mondjak sok mindent lehet 4000-ből úgy elkölteni, vagy félrerakni, hogy még kaját is veszek belőle. Van egy osztálytársam, akinek az apjának van gyára, van 1 szállodája, étterme, meg valami cége, és egy mocsok a srác, egy szemét személyisége van, bunkó.. Én mindig próbálok úgy viselkedni, ahogy én akarom, hogy viselkedjenek velem, sosem akarok megbántani senkit, főleg nem lelkileg, meg ilyen kis semmitmondó dolgok, hogy én odaadom a füzetem, hogy leírják a házit, míg más van, hogy gondol egyet, és én most nem adom oda.. Ilyeneken is felhúzom magam, most ő milyen károkat szenvedett volna el, ha odaadja a házit?? Erre csak gondol egyet, és nem. Nem nagy dolog, semmitmondó, mégis leírja egy emberről, hogy rossz. Nem vagyok egy csúnya gyerek, semmi baj a külsőmmel, sportos vagyok, nem vagyok pattanásos, sem ecsetfejű, sosem volt párkapcsolatom, szűz vagyok 18,5 évesen, és ráadásul nem is csókolóztam, ha ez számít. Volt legalább 4-5 lehetőség, mikor összejöhetett volna, ebből én 2-3-at bénáztam el, 1-2 meg csak simán lelépett mással, vagy kijelentette, hogy már nem akar "kavarni". Már szinte nem is érdekel, évek óta ez van a fejemben, hogy tiszta szégyen vagyok, lassan 19 évesen, hogy itt tartok "nőügyben", míg a 17 éves haverom henceg azzal, hogy nem szűz a 100 kilós barátnőjével. Van, hogy csak arra vágyom, hogy megöleljek egy olyan lányt, akit tudnék szeretni és ő is engem. Ez is stresszel nap mint nap. A másik, hogy félárva vagyok. Amíg élt édesapám, addig nem tudtam értékelni, hogy jó ember volt, sosem azt figyeltem, de most, már tudom, mennyi mindent megtett értem, én meg nem viszonoztam. Tudom, jó esetben ez a dolga egy normális szülőnek, de ő tényleg jó ember volt, és én már nem tudom megölelni, vagy csak simán elbeszélgetni vele dolgokról. Azt is sajnálom, hogy egy ilyen jó ember, aki sosem ivott, nem is cigizett, mert tényleg jólelkű volt, ilyen fiatalon meghaljon és nem élhet tovább, főleg úgy, hogy az utolsó éveiben csak szenvedett, nem is kicsit. Általában a világgal is hatalmas gond van, hogy látjuk, hogy mi megy végbe, hogy nem lehet megélni rendes munkával, hogy mindjárt meghal a bolygó, úgy tönkrevágjuk, hogy az emberek egyszerűen nem normálisak, önzőek, semmi empátia, szeretet. Azt mondják éld ki magad fiatalon, mert utána csak a sok stressz meg a rossz dolgok jönnek. Ha még ezután csak rosszabb lesz, akkor mi értelme élni? Mi az egész értelme?
2014. nov. 8. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy még, az életedet pedig te irányítod nagyrészt, elvégzel iskolákat, lesz egy jó munkád, vagy saját vállalkozásod, ezáltal már az alapjaid meglesznek, lakás, pénz, stb. A nők miatt meg nem kell aggódni, az is eljön majd... van akinek hamar, van akinek későn... de ha ismerkedsz akkor neked is lesz valakid majd.

Az élet annak szar és szívás aki elcseszi magának.

Fura hogy 5-kor kelsz... ezek szerint messze a suli, miért nem mész koliba vagy valami? Sokkal könnyebb úgy. És foglald el magad, ne ilyen negatív dolgokon agyalj, helyette szórakozz vagy sportolj vagy valami.

2014. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még egyetem is hátra van, szóval a pénz legalább 4 év múlva lesz, ha lesz. Igen, azért kelek 5-kor. Volt, hogy beköltöztem rokonokhoz, de nem bírtam, miattuk, kolija nincs az iskolának, anyám pedig már utolsó évre minek engedné? Ismerkedni? Nem tudok sajnos, főleg nem lányokkal, nem megy egyszerűen, akárhogy szeretném.
2014. nov. 8. 18:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmi értelme, semmi sem fog változni, csak a tanulást felváltja a munka.


Ház meg kocsi munkából... ha ha ha max ha politikusnak mész vagy ahogy a gyk-n szajkózzák, mérnöknek. ha nem akkor nehéz lesz a boldogulás és örülhetsz ha itthon felvesznek valahova. Inkább nyelv és egy normális szakma azt irány külföld. Ott sincs kolbászból a kerítés, és ott is nehéz munkát találni, de legalább megélsz a fizetésedből és marad is!


"Mi az egész értelme?"


semmi, nincs semmi értelme az egésznek. Az emberi faj olyan mint a vírus, csak szaporodik és szaporodik, felél maga körül mindent, már csak össze kéne fogni +egy csipet agresszió és mehetünk az űrbe leigázni más népeket!

2014. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mérnökinfóra akarok menni tovább. Aztán külföldre, nyelvvizsgám, a közép megvan, addigra jó lenne egy felső.. Nem tudom itthon elképzelni az életet, 140.000Ft-ból (jobb esetben) stagnálni és szenvedni évekig, várva, hogy legyen valami csoda..
2014. nov. 8. 19:07
 5/9 Kurtz Bickle ***** válasza:

"Ki hordaná e terheket izzadva, nyögve élete fáradalmin, ha rettegésünk egy halál után valamitől - a nem ismert tartomány, melyből nem tér meg utazó - le nem lohasztja kedvünk; inkább tűrni a jelen gonoszt, mint ismeretlenek felé sietni?"


Látod, Hamlet is gondolkodott ezen, pedig ő királyfi volt. :-)

2014. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor legalább nem csak én érzem, hogy valami nincs rendben..
2014. nov. 9. 11:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha minden tökéletes lenne, akkor éreznéd csak igazán, hogy valami NAGYON nincs rendben.
2014. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kell, hogy minden tökéletes legyen. Most az van, hogy 80-90%-ban rossz, 10-20%-ban jó, ha fordítva lenne, mennyivel könnyebb lenne, nem? Vagy akkor ne legyünk telhetetlenek, 50-50%..
2014. nov. 9. 17:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12 éves korom óta voltak álmaim, és boldog vagyok, mert folyamatosan teljesítem be őket :)

Motorozni akartam, méghozzá chopper motort szerettem volna. Már egy éve megvan a Babym, és mindennél jobban élvezem a vele való száguldást.

12 éves korom óta terveztem, hogy lesz két kutyám. Egy belga és egy németjuhász kan. Koda és Sitka, és ők a mindeneim, az én gyerekeim.

Terveztem, hogy lesz tetoválásom a két alkaromra. Az egyiken egy faragott farkas, és a kutyáim nevei. A másik alkaromon egy faragott sas, mert a kedvenc állatom kiskorom óta, és a szabadságot, a szárnyalást jelképezi a számomra.

Álmom volt, hogy dolgozzak - tök mindegy, mit. Kitanultam a szakmám, és könnyen eltartom magam meg a srácokat.

Saját éppíttetésű, kicsi, praktikus házat akartam - és megoldottam, mert küzdöttem érte. ( amúgy a munka után ez volt az első, amit megszereztem )

Akartam egy négy személyes ( szóval aránylag kisebb ) autót, és képzeld, van is.

Rock és metál koncertekre akartam járni. És szoktam, ha a kedvenceim közül valaki idelátogat.

De a legnagyobb álmom akkor is a kutyáimmal teljesedett be, a srácaimat mindennél jobban szeretem. :)

Ne adjátok fel, hisz látjátok, mennyi minden lehetséges akár ilyen fiatalon is. Én pedig büszke vagyok magamra, mert mindent magamnak szereztem, 16 éves korom óta munkával gyűjtöttem a pénzem ( akár fizikaival is ).

Ne adjátok fel az álmaitokat!

25/L

2016. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!