Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolhat egy kuldoldi...

Mit gondolhat egy kuldoldi ember, aki a sajat nemzeterol nez filmet, amiben ok az ellenseg? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Vegyunk pl. Egy haborus filmet, amiben a nemetek az ellensegek. Mi jar a nemet nezok fejeben, mikozben azt latjak, hogy rossz szinben tuntetik fel oket? Amolyan "csunya gonoszokkent", de ezt mondhatnam az oroszokra is. Az amcsi filmekben ez nagyon jellemzo hozzaallas.
2014. nov. 15. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Ez nem éppen film, de mi is romboltunk már más országokban, pl Csehország (1900 valamikor). És Ők utálnak. Mesélt róla a nagybátyám, hogy tankokkal romboltunk Náluk. Én teljesen megértem őket, ha utálnak minket. De remélem megbocsátanak majd nekünk, hiszen egyszer minden egyes magyar katona aki részt vett ebben meghal, és mi az unokáik nem tehetünk róla, hogy velük így elbántak az őseink, mikor mi még nem is éltünk akkor.

Remélem érthetően fogalmaztam.

26/N

2014. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. :)
2014. nov. 15. 22:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ezen már én is gondolkoztam látva a sok amerikai háborús filmet,amiben hősként vannak bemutatva az inváziós megszállásaik,más országok agresszív elfoglalása és gyarmatosítása.

és ilyenkor mindig arra gondolok,hogy ugyan mi a ló-faszt keresnek ezek amerikán kívül?

pedig ők a megszállók az agresszorok.

a gonosz ellenállók,aki ellen meg harcolnak,a hazájukat és a nemzeti értékeiket védő hazafiak a legtöbb esetben.

egyébként a rambo 3 egy érdekes példa,mert ott az afgánok honvédő hazafinak,vendégszerető népnek vannak ábrázolva és nekik segít rambo az oroszok ellen.

most meg ha afgán van egy filmben az csak gonosz terrorista lehet.

2014. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2014. nov. 16. 14:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, konkrét történelmi eseményekről szól-e a film vagy csak egy fiktív történet bizonyos nemzetiségű szereplőkkel? Egy német, azt gondolom, a helyén tudja kezelni, ha a normandiai partraszállásról vagy éppen a koncentrációs táborokról szóló filmben a németeket negatív színben tüntetik fel, hiszen ezek megtörtént dolgok és a németek a világ szemében ott és akkor negatív dolgokat tettek. Ha viszont egy amerikai filmben halomra lövik a fiktív ukrán terroristákat, hogy megmutassák, hogy Uncle Sam még mindig a legjobb... na azt kissé szánalmasnak találom, mert öncélú és gyerekes.
2014. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!