Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tud egy ember a saját...

Hogyan tud egy ember a saját lustaságán változtatni?

Figyelt kérdés
Tudom, ez is "kibúvó"-nak hangzik, de nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy valaki lustából szorgalmassá változzon és így segítsen saját magán.

2014. nov. 28. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha talál egy másik lustát, akit egy hasonló dolog érdekelne, és egymást ba[]ogathatják
2014. nov. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szusy2 ***** válasza:
Csinálj magadnak valamit ami motiválna
2014. nov. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon egyszerű kérdés, ne légy lusta!


De ha belemegyünk, akkor miért vagy lusta? Mert nincs motivációd. Miért nincs? Nem érdekel semmi? Nem találtad még meg azt, ami érdekel, amiben tehetséges vagy? Mik a céljaid? Semmi nem fog az öledbe hullani magától.


A nagyon nagy lustaság pedig sokszor a depresszió egyik jele, ami orvosi fogalom.

Ha ez nem vonatkozik rád, akkor is javasolt egy pszichológus felkeresése és/vagy önismereti csoport látogatása.


Ha kisvárosban vagy faluban laksz, akkor ez valóban nagyon nehéz.

DE próbálj meg valamit találni, egy hobbit, bármit, ami átlök a holtponton, és a akkor a "nem szeretem" feladatok is könnyebben mennek.


Sokszor azok "lusták", akiknek nagyjából minden meg van, nem kell semmiért erőfeszítést tenni.


Na, leírtam egy rakat közhelyet, amelyek igazak is, de mivel a kérdésed sem volt túl részletes, így mit vársz?


Egy varázs igét, egy imát? AMit naponta 3x elmondasz és minden megváltozik? Ilyen nincs! NEKED kell változnod!

2014. nov. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3: Látszik, hogy ku*vára nem érted miről beszélek, van akinek (mint pl. nekem (úgy veszem észre) nehezebben fejlődik az izma, több mint másfél éve ba*akodok az edzéssel heti 2x/3x 1 órát és 0... Minek lelkesedjek?
2014. nov. 28. 23:52
 5/7 anonim ***** válasza:

önkényzserítés, büntetés, nyilvános kihívás, szembesítés, segítségérés (ami valószínűleg esélytelen, max céltábla leszel).


testépítésben pl minden nap olvasni kell tudományos forrásokat, és akkor rájössz hogyan kell jól edzeni, enni, stb.

pl hiába edzel keményen ha nem jól pihensz és eszel. eleht ezt évekig csinálni. vnnak aki k 20 éve ugyanúgy rosszul cisnálják.

2014. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ilyen vagyok, már vagy 100x elszántam magam, hogy fogok edzeni az első hét ment szépen de aztán a második már ki-ki maradt és a harmadik meg már semmi edzés. Vagy megunom, hogy mindig ugyan azt kell csinálni csak többet vagy pedig csak simán nincs kedvem hozzá.
2014. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A felhasználó ***** válasza:
Találj egy barátot/riválist akivel motiváljátok egymást.
2014. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!