Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudok ezzel kezdeni?

Mit tudok ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok általánosba volt egy lányosztálytársam aki megalázott és miatta mások is elkezdtek szemétkedni velem, páran azért hogy imponáljanak ennek a csajnak, fizikailag, és lelkileg is bántottak.

Ennek már lassan 5 éve, de még mindig nem bírom feldolgozni, nem bízok az emberekbe, közösségekbe nem nyitok senki felé, időnként zavarba vagyok, és szorongok. Ha meg ezzel a bizonyos lánnyal véletlenül az utcán egybe botlunk, kiver a víz, minden színben játszok félelem tőr rám, elkezd verni gyorsan a szívem, és az ájulás kerülget.


2014. nov. 29. 01:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy erre valaki válaszolni tudjon, tudni kellene, hogy mi is történt pontosan. Az pedig amit teszel, pont hogy nem segít. Nyitnod kell új emberek felé, ugyanis az új események minden "traumánál" segítenek felejteni, hiszen másra koncentrálsz aktuálisan. Amikor azt mondja valaki, hogy "majd az idő segít felejteni", akkor nem az eltelt időre gondolnak, hanem az adott idő alatt bekövetkező eseményekre. Viszont az is fontos, amit az első sorban írtam, azaz lehet van egyszerűbb megoldása is a dolognak, de így kisujjból csak ennyi megy... Szóval próbáld egy jó baráttal, vagy egy számodra közel álló emberrel megbeszélni azt, ami történt, de közben kezdj el élni is. Ismerj meg új dolgokat, melyek picit jobban leterhelnek fizikailag és szellemileg is, és ha így teszel, nem lesz gondod.
2014. nov. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg barátkozni, nyitni mások felé. Én édesanyám jóvoltából már ötévesen is magától értetődőnek vettem, hogy senkiben se bízzak, viszont pár éve rájöttem arra, hogy ez így rohadtul nem jó. Barátaim addig is voltak, de nem gondoltam rájuk úgy, hogy tűzbe tenném értük a kezemet. Azóta változott a dolog, lassan felépült a bizalom. Így nyolcadikban már el tudnám mondani pár személyről, hogy tűzbe mennék érte. Bár az is igaz, hogy édesanyám nem művelt velem semmi komolyat anno, csak elérte, hogy az ő társaságára vágyjak a legkevésbé és semmit se mondjak el neki a magánéletemről.

Ha gondolod, írj privátban. Szívesen meghallgatom, mi történt és megpróbálok segíteni. :)

2014. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!