Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy ismerősömnek kölcsönadtam...

Egy ismerősömnek kölcsönadtam 5000 ftot és nem hajlandó visszaadni. Hogyan szerezhetném vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
Telefont nem veszi fel, üzenetekre nem válaszol, ez megy hetek óta, pedig szükségem,lenne most a,pénzre.
2014. nov. 30. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Van róla hivatalos papir hogy te kolcsonadtal neki egy osszeget amit koteles visszafizetni?
2014. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs, a kérdést inkább úgy kell érteni hogy hogyan birhatnám rá hogy vissza adja.
2014. nov. 30. 11:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne róla papír, akkor sem érne semmit. Mehetne pereskedni, aztán ha nem ő nyer, akkor fizetheti a több 100e-es perköltséget.


Hogy bírhatod rá?


A, szép szóval

B, fa testápolóval


Most legalább megtanultad, hogy pénz kölcsön nem adunk.

2014. nov. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 intrepid ***** válasza:
Ha telefonon nem áll szóba veled, személyesen nem tudod megkeresni? Esetleg az ő közösségében, osztálytársak, vagy kollégák előtt megkérdezni, hogy mikor adja már vissza a pénzed, rég lejárt a határidő? A megszégyenítés elég erős motiváló erő, ha már nála a becsület kevés.
2014. nov. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Személyesen nem mennél el hozzá? Valószínűleg szorult helyzetben van anyagilag. Esetleg ha meg tudnád zsarolni valamivel.. ha lenne valami infód róla, amit nem szeretne, hogy valaki megtudjon.. azt felhasználhatod most. Ha nem tudod visszaszerezni, tekintsd tanulópénzként. A jövőben majd jobban megválogatod, kinek adsz kölcsön.
2014. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.Tekintsd úgy,hogy 5000 ft-ért megszabadultál egy piócától.
2014. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
keresd meg személyesen..
2014. nov. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak ötezret? Ne sírj.

Én kétszázezerrel vagyok kijjebb. És most jött el az a pillanat, hogy fizetésig egy vasam sincs.

2014. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Rakj egy lófejet az ágyába. Ebből mindenki ért.
2014. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!