Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet kitörni a szegénysé...

Hogy lehet kitörni a szegénységből? Irigykedem a gazdagokra, én is szeretnék az lenni!

Figyelt kérdés

Pl. nézem ezt a reklámot, és úúúúgy irigykedem: http://www.youtube.com/watch?v=mcbVomzq1Ig

Szeretnék én is IPhonet, márkás ruhákat, drága ruhákat, ehelyett a telefonom 10.000 Ft-ot sem ér, az utóbbi fél évben nem vásároltam ruhákat, azok is a turkálóból vannak, nincs 50.000 Ft-os fejhallgatóm, hanem egy olyan 1000-es fülhallgató, aminek csak az egyik fele szól.

Nem tehetek róla, de elfolyt a sárga irigység, és nagyon szeretnék én is ilyen drága dolgokat megengedni magamnak. Mit tegyek? 18 éves vagyok, érettségi előtt állok.


2014. nov. 30. 13:46
1 2
 1/14 Krisztian9400 válasza:
75%
Először is menekülj el az országból, vagy növessz hosszú nyelvet! :D
2014. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretnék gazdagabb lenni. Tudom, ez nem vigasztal téged, de amire áhítozol, mind csak külsőség. Tanulj, és ha majd dolgozni fogsz, és többet megengedhetsz magadnak, rá fogsz jönni, hogy nincs is minden olyasmire szükség, amiket hirdetnek/reklámoznak. Találd meg jót az emberi tulajdonságokban inkább, mint a tárgyakban.
2014. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom - akkor miért válaszolok? - de véleményem van, ha számít: Fogsz tovább tanulni? Mellette vállalj diákmunkát, ha végeztél a tanulmányaiddal, akkor már csak leleményesség kérdése. És hát igen, kell kezdőjövedelem, de az szerintem megszerezhető.
2014. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyszerűen szánalmasnak érzem magam, ahogy látom, hogy sokan milyen sikeresek, és egyidősek, esetleg még fiatalabbak is nálam.

Tudom, hogy külsőség, de abban a korban vagyok, hogy most erre vágyom.

2014. nov. 30. 14:00
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

nézd, amíg magyarországon 27%-os áfa érvényes az élelmiszerekre(!), addig nem csak rajtad múlik, hogy milyen az anyagi helyzetetek otthon. (előfordulhat, hogy lesz itt olyan válaszadó, aki azt mondja, menj ki külföldre. azt is meg tudom érteni, sőt.)


nnna, de mivel 18 vagy, és diák, diákmunkát tudnál vállalni. sajnos elég taplók az iskolaszövetkezetesek, nehéz találni valamit stb. de ha heti 1-2 napra már van legalább 4-4 órás munkád, az is pénz. aztán érettségi után is tudsz még diákként dolgozni, mert a tavaszi félévkor adott iskolalátogatási szeptember elejéig érvényes lesz. szóval a nyarad megpróbálhatod eltölteni valami ilyesmivel. próbálkozz az ismerősi körödben is, hátha szüleid ismerősei, barátai közül valaki be tud nyomni valahová. 18 fölött már sokkal többfélét lehet dolgozni. nyelveket beszélsz? az is jól jöhet.


gyűjtögess. az is valami, ha hetente félreteszel egy 200-ast. nem sok, de az is valami, hosszútávon.


egyébként ne felejtsd el, hogy nagyon sokszor az, hogy valami drága, még nem jelenti azt, hogy minőségi. főleg a fülhallgató esetében. például szomorúan tapasztalom, hogy az emberek a márkanévhez fordulnak, ott lóg ki a fejükből a Dr.DreBeats, miközben egy Sennheiser SOKKAL JOBB. ésatöbbi.

az adott vágyott dolgoknak a minőségét nézd, és ne az árát. lehet, hogy nem az a márka lesz rajtad, ami másokon, viszont olcsóbban is kijöhetsz és mégis sokkal jobban jársz, mint ők. például mennyivel jobb már egy egyedi szabású, speciálisan neked varrott ruha, mint valami tucat.


ami a márkás, drága ruhákat illleti... nézz körül egy outletben. megéri!

2014. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen szánalmasnak érzem magam, ahogy látom, hogy sokan milyen sikeresek, és egyidősek, esetleg még fiatalabbak is nálam."


Egy dolgot tisztázzunk. Az, hogy valakinek a te korosztályodban milyen cuccai vannak, egyáltalán nem azt mutatja, hogy ő mennyire sikeres, hanem hogy a szüleinek mekkora jövedelme van. Fiatal vagy, előtted még az egész élet, majd ha már dolgozol, és bőven lesz pénzed, rá fogsz jönni, hogy amit most a siker zálogának tartasz, azok teljesen lényegtelen dolgok.

2014. nov. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tűzzél ki magadnak konkrét célokat. És vizsgáld meg hogy teljesíthetőek e és valóban azokat szeretnéd e. És ha kírató vagy és reális célokat választottál elís érd őket. És javaslom hogy ne másokkal foglalkoz mindig lesz aki sokkal gazdagabb nálad a lényeg hogy te mítszeretnél valójában.
2014. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg olyan embert ismerek aki, a sikert kulcsát gyakorikérdéseken találta meg. Szóval szerintem jelenleg jó úton jársz.
2014. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó szakmát választasz, és specializálódsz valamire, amiben nagy tudásod van, és jól menedzseled magad, akkor lehetsz te is pénzes.
2014. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ha ennyire unatkozol, akkor ajándékozd a zsebpénzed olyannak, aki azokra irigykedik akik midnen nap tudnak rendsen enni. mint pl te.


beszippantott a fogyasztói agymosás.

inkább azon gondolkozz, hogy melyik külföldi egyetemre mész tanulni ha enm akarzs éhenhalni 4-10 év múlva.

2014. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!