Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan miért gondolják azt,...

Sokan miért gondolják azt, hogy jobban tudják, mint a szakember, hogy mi a bajuk és mit kéne tenni, mikor orvoshoz fordulnak?

Figyelt kérdés
2014. dec. 5. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Mert megesik, hogy egy öndiagnózis pontosabb, mint amit a kedvesrendes doktor bácsi és néni össze tud rittyenteni. Nem egy ismerősömet diagnosztizálták félre ezek a "szakemberek".

Ráadásul hadd tudja már valaki, hogy saját magának mi a baja.

2014. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve a magyar állapotokat, sokszor előfordul, hogy valóban jobban tudja a beteg, hogy mi a baja. Illetve a kedvencem: ne nézd meg a neten, hogy mi a bajod, mert félreérted úgyis, hiszen nem vagy szakember. Ha pedig nem nézed meg, fogalmad sem lesz az egész témáról, mert futószalagon jönnek a betegek és nincs ideje senkinek velük foglalkozni. Én úgy csinálom, hogy utánanézek a neten és természetesen a dokihoz (akár többhöz is) fordulok és abból kiokoskodom a megoldást, bár néha nagyon nehéz. De az biztos, hogy volt már olyan, hogy az én utánaolvasgatásom miatt tudtam javasolni valami megoldást a dokinak, ami azért igencsak durva.
2014. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

talán kezdjük azzal, h a magyar egészségügy állapota katasztrofális. túlterhelt flegma orvosok stb.


aztán nézzük meg az átlag orvos hozzáértését. általában protokoll szerint végig tudnak nézni pár dolgot, aztán ha nem jön be, széttárják a karjukat.

ha vkinek vmi ritka betegsége van, akkor egy átlag magyar orvos valószínűleg sosem fog rájönni.

nézzük meg a képzésüket: nem a holisztikus szemléletre oktatják őket, hanem arra, h minden tünetet nyomjanak el és csak egy szervvel foglalkozzanak. képtelenek rá,h az egész embert vizsgálják, így legtöbbször még a kapcsolatot sem találják meg a szerteágazó tüneteket között.


sokan írnak hülyeséget a neten, viszont sokan írnak jót is. sokszor tényleg jobban tudhatják.

2014. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert meglepően sok esetben így van. :/ Ráadásul nekem az a tapasztalatom, hogy az orvosok nem annyira pontosan nézik meg az embert és hogy mi a baja, hanem ehelyett van egy szokásos diagnózis vagy egy szokásos gyógyszer.
2015. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!