Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A feministák miért nem tüntetn...

A feministák miért nem tüntetnek a női kvótákért az urán- szén- és egyéb bányászoknál, a kubikosoknál, betonvas-szerelőknél, az aszfaltozó, kövező, kazánkovács, ács-állványozó-tetőfedő, erősáramú elektrotechnikus nehézgépkezelő szakmákban?

Figyelt kérdés
A hajléktalanoknak is csak a 20%-a nő. Nem kéne itt is kvótát bevezetni?

2014. dec. 11. 00:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%

"Az ember a kisujját nyújtja és az egész keze kell, hihetetlen."


Úgy szeretem az ilyen érveléseket. Ha egy csoportja az embereknek az elmúlt időszakban már kapott néhány jogot, akkor fel kell háborodni, ha még többet szeretnének?


Egyébként pedig a feministák nem aszerint tüntetnek, hogy milyen szakmában mennyi a nő, hanem, hogy milyen beosztásban mennyi a nő.

2014. dec. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

1-es válaszolónak elgurultak a fogamzásgátlói...:D

A feministák ne tüntessenek semmit a nőkért, mert azok nem nők. Egyik sem. Elég megnézni a képeket azokról a tehenekről, akik annak vallják magukat.

Ezek ilyen hatalmas egoval rendelkező akárkik, akik ahelyett, hogy férfivé operáltatnák magukat, teljes mértékben nőnek hiszik magukat.

Ők a női társadalom legalja.

Semmi másra nem jók, csakhogy rengeteg ember általánosságban fikázza miattuk az igazi nőket.

2014. dec. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

nagyon egyszerű. régen a feminizmusnak volt értelme, de ma már semmi létjogosultsága. a mai feminizmus arról szól, hogy a nők a férfi lét előnyeit akarják, a hátrányaiból meg nem kérnek + arról, h a semmiért előnyöket kapjanak.


nézd meg a mai feministákat: olyanok, mint egy bunkó férfi és egy önértékelési zavaros kislány keveréke.

ez az egész mai feminizmus azt használja ki, h a nőket könnyű befolyásolni és nem szeretnek utánanézni a dolgoknak + jobbára érzelemből csinálnak mindent.


példa: a Tárki idei felmérése is bebizonyította, h a bérkülönbség az ÁTLAGnőt nem érint, mégis minden 2. ezzel jön, látszik, hogy 10 percet nem foglalkoztak azzal, h mondjuk megnézzenek statisztikákat.

2014. dec. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%

"példa: a Tárki idei felmérése is bebizonyította, h a bérkülönbség az ÁTLAGnőt nem érint, mégis minden 2. ezzel jön, látszik, hogy 10 percet nem foglalkoztak azzal, h mondjuk megnézzenek statisztikákat."


Persze, és készült olyan is, ami szerint létezik bérkülönbség.


Még azt hallottam ezen kívűl tőletek, hogy milyen hülyék a feministák, értelmes indokot viszont nem. Tényleg az a legegyszerűbb módja a vitának, hogy szidjuk azokat, akik nekünk nem tetsző dolgokat tesznek, csak nincs sok értelme.


Egyébként előttem írtak még, csak eltűnt, és arra is reagáltam.

2014. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

"Persze, és készült olyan is, ami szerint létezik bérkülönbség. "


:)

nem sikerült értelmezni, ami írtam? na itt kezdődnek a problémák.


nem írtam olyat, h nem létezik, csak azt, h az átlag nő nem érinti. a felsővezetők, topmenedzserek között előfordul, viszont ott meg átlagban többet dolgzonak a férfiak.

az index cikkeiben pont ez csúsztatás. leírják,h van bérkülönbség, ami igaz, azt viszont szándékosan nem teszik hozzá, hogy ez a nők 80%-át, azaz az átlagos nőket nem érinti.

de teljesen feleslegesen magyarázok neked, hiszen azt a mondatot sem érted, amit kiragadtál a szövegemből, te is csak érzelemből "vitázol".



"1-es válaszolónak elgurultak a fogamzásgátlói...:D

A feministák ne tüntessenek semmit a nőkért, mert azok nem nők. Egyik sem. Elég megnézni a képeket azokról a tehenekről, akik annak vallják magukat.

Ezek ilyen hatalmas egoval rendelkező akárkik, akik ahelyett, hogy férfivé operáltatnák magukat, teljes mértékben nőnek hiszik magukat.

Ők a női társadalom legalja.

Semmi másra nem jók, csakhogy rengeteg ember általánosságban fikázza miattuk az igazi nőket."


ebben van igazság. meg kell nézni a mai feministákat. többségük nem egy szépség, és az idegrendszerével is komoly gondok vannak. valójában megvezetett frusztrált nők, akik elhittek olyan dolgokat, amit sokat hallottak. a másik csoportjuk meg azok, akik tudják, h ezek mind hülyeségek, csak pénzért csinálják.

a baj, h az vmennyire szinte minden nőre hatással vannak, elvileg értelmes nőies nőkben i van már némi feminizmus.

2014. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Még azt hallottam ezen kívűl tőletek, hogy milyen hülyék a feministák, értelmes indokot viszont nem. Tényleg az a legegyszerűbb módja a vitának, hogy szidjuk azokat, akik nekünk nem tetsző dolgokat tesznek, csak nincs sok értelme."


Elsődlegesen az a probléma a feministákkal, hogy meg akarják mondani a férfiaknak és nőknek, hogy hogyan éljenek és ezt a jogrendszeren keresztül akarják elérni. Nyilván aki nem akar feminista értékrend szerint élni, az ez ellen lázadni fog. Én pl. masszívan antifeminista vagyok de nem akarom megmondani a feministáknak, hogy hogyan éljenek, csak azt akarom, hogy hagyják békén az embereket. Foglalkozzanak magukkal! Állítólag a nők függetlenedni akarnak, csak nem értem, hogy ez miért arról szól a gyakorlatban, hogy a férfiaknak éppen mit kell tenniük azért, hogy a nők boldogabbak legyenek. A női függetlenedést a férfiaknak észre sem szabadna venniük hiszen aki független, az nem a másikat cseszegeti folyton a bajaival. A patriarchátus meg férfi elnyomás egész egyszerűen baromság. A süllyedő hajókat minden korban a nők hagyhatták el először, ma meg minden nyugati országban a női jóléti mutatók magasan verik a férfiakét. Az amit ma a férfiak előjogainak tartanak, az általában nem jog, hanem kötelesség és azt a férfiak harcolják ki maguknak a mindennapi életben ... egy nő is képes lenne rá ugyanúgy. De könnyebb kimenni az utcára tüntetni, mint tanulni, meg küzdeni a túlélésért.

2014. dec. 11. 12:12
 7/19 anonim ***** válasza:

Valóban félreértelmeztem, amit írtál, elnézést kérek. Ettől még ugyanúgy csak egy felmérés marad, feltehetőleg létezik olyan felmérés is, ami szerint az átlagnőt is érinti a bérkülönbség.


Kérdezőnek:

Mikor látsz tüntető feministákat? Néha bemennek meztelenül egy templomba? Ez szerintem egy jogos megmozdulás, a keresztények nyíltan hangoztathatják a véleményüket, még akkor is, ha nőellenes, ezek után szerintem az a legkevesebb, hogy provokálják őket.

Mondtad, hogy a nők függetlenedni akarnak. Hogyan függetlenedjenek, ha egy házasságban teljesen természetes, hogy a nő végzi a házimunkát. Munkahelyeken meg sokszor akaratlanul is, de automatikusan a férfit veszik fel, mert úgy gondolják, hogy jobban el tudja végezni a munkát. Meg mi az, hogy ők is tanuljanak? Mert a nők nem járnak egyetemre?

2014. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Mikor látsz tüntető feministákat? Néha bemennek meztelenül egy templomba?"

Épp most volt slutwalk budapesten, meg minden nap anyáznak a rádióban/weboldalakon, hogy épp ki nyomja el őket.


"Hogyan függetlenedjenek, ha egy házasságban teljesen természetes, hogy a nő végzi a házimunkát."

Ez házasságonként változó. Az adott párra van bízva, hogy miben állapodnak meg. A nő meg el tudja dönteni, h akar-e házimunkát végezni vagy nem. Semmi sem kötelező így ez nem társadalmi kérdés.


"Munkahelyeken meg sokszor akaratlanul is, de automatikusan a férfit veszik fel, mert úgy gondolják, hogy jobban el tudja végezni a munkát."

Azt veszik fel, aki jobban el tudja végezni a munkáját nemtől függetlenül. Kapitalizmus van. Azt foglalkoztatjuk, akit jobban megéri foglalkoztatni. Az én munkahelyemen a legjobb programozó pl egy nő.

2014. dec. 11. 17:33
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

Ha minden nap hallod őket weboldalakon vagy rádióban, akkor bizonyára elmondják, hogy ki nyomja el őket. Tessék meghallgatni, és döntsd el mit gondolsz róla.

A slutwalkot meg ne hozzuk ide, mert nincs köze a feminizmushoz, tudom, hogy lassan sokak szerint a melegfelvonulást is a feministák miatt fogják megrendezni.

„Ez házasságonként változó. Az adott párra van bízva, hogy miben állapodnak meg. A nő meg el tudja dönteni, h akar-e házimunkát végezni vagy nem. Semmi sem kötelező így ez nem társadalmi kérdés.”

Szerintem meg társadalmi kérdés az, hogy a férfiak nagy része lusta elvégezni az ilyet és nem azért mert genetikailag kódolva van bennük, hanem mert megkapták a nagyszerű szexista nevelést.

„Azt veszik fel, aki jobban el tudja végezni a munkáját nemtől függetlenül. Kapitalizmus van. Azt foglalkoztatjuk, akit jobban megéri foglalkoztatni. Az én munkahelyemen a legjobb programozó pl egy nő.”

Nem azt mondtam, hogy mindenki hátrányosan megkülönbözteti a nőket, de vannak sokan, akik igen. És nem mindenki azért, mert utálja őket, hanem mert van egy hozzáállásuk, amiről sok esetben nem is tehetnek. Arról nem is szólva, hogy mi lett volna, ha eszükbe jut a munkaadóknak, hogy esetleg szülni fog egyszer az illető. Akkor is felvették volna?

2014. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Ha minden nap hallod őket weboldalakon vagy rádióban, akkor bizonyára elmondják, hogy ki nyomja el őket. Tessék meghallgatni, és döntsd el mit gondolsz róla."


Meghallgattam őket és eldöntöttem mit gondolok. A feministák többsége borzasztóan élhetetlen és egoista ember, akik a személyes sérelmeiket és kudarcaikat önmentegető módon a vélt nemi hátrányokkal magyarázzák. Túl lusták és gyávák ahhoz, hogy tükörbe nézzenek és vállalják a felelősséget az életükért. Minden problémájukat másoknak kell megoldaniuk. Persze nem minden feminista ilyen. A másik részük a megélhetési feministák, akik a naivabb női rétegeket hülyítik, meleg irodák mélyéről kakaót szürcsölgetve statisztikákat és tudományos eredményeket hamisítanak, gerjesztik a társadalmi feszültségeket, tüntetéseket szerveznek és telehazudják a világot. Amikor rájuk gondolok, akkor sajnálom, hogy ateista vagyok, mert ha hinnék a pokolban, legalább a lelkemet megnyugtatná a tudat, hogy az ilyen utolsó r...dékok mind oda kerülnek. Sajnos kevesen látják, hogy az ilyen szociális élősködők mennyi társadalmi kárt okoznak és hány ember életét teszik tönkre (nőkét és férfiakét egyaránt).


Művelődésre ajánlom Karen Straughan youtube csatornáját. Ő elég jól elmagyarázza mi a gond a feminizmussal és hogy miben állítanak valótlanságokat. Persze a Karen-hez hasonló antifeminista nőknek még a létét is letagadják a feministák.

2014. dec. 12. 01:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!