Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapsag miert ilyen felkapott...

Manapsag miert ilyen felkapott a vampiros tema?

Figyelt kérdés

En ugy gondolom,vannak bizonyos nepcsoportok,akik tenyleg isznak vert stb. De a mostani filmekben szabalyosan jofejnek,szepnek allitjak be a vampirokat.

Az egyertelmu hogy azert keszult ennyi film/irodott ennyi konyv,mert felismertek hogy ez eladhato. De honnan indult a dolog? Kinek jut eszebe igy felkapni es nepszerusiteni egy (elvileg) kitalalt lenyt?



2014. dec. 27. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Na viccet félretéve, az emberek mindig is szerettek borzongani. A vámpírokkal pedig jól lehetett ijesztgetni. De aki nagyot akar kaszálni, annak minél nagyobb célcsoportot kell találnia. Vámpír = izgalmas, veszélyes, gyönyörű, titokzatos, és már dől is a lé.

2014. dec. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
A vámpírok már lejárt lemez, most a zombik és a szuperhősök tarolnak.
2014. dec. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

anne rice támasztotta fel a műfajt a vámpírkrónikák könyvsorozatával,aminek az első része az interjú a vámpírral volt.

nála kezdődött,hogy vonzó érzéki,szerelmes,romantikus teremtményeknek vannak bemutatva a vérszívó halhatatlanok.

és ezek a könyvek lettek kiemelkedően sikeresek a 80-90es években.

és a mai napig az ő könyveiből nyúlják szinte az összes alapmotívumot,vagy karaktert.

ami az érdekes az egészben,hogy anne rice könyveket nem filmesítenek meg,csak volt a nagyszerű interjú a vámpírral és a téka katyvasz film,de kiváló zenéjű kárhozottak királynője.

a többihez hozzá sem nyúlnak és tervben sincs a megfilmesítés,miközben ömlenek jobb és gyengébb vámpír filmek.

2014. dec. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a másodikkal! A vámpírok már lejárt lemez.
2014. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kárhozottak királynőjét én is láttam, az volt az első a témában amit megnéztem anno. Egyébként a zenéje tényleg üt. Static X ;)
2014. dec. 28. 18:24
 6/7 anonim ***** válasza:

jó,ha elvonatkoztatunk az interjútól,akkor mint önálló vámpíros film még így is a legjobbak között van a kárhozottak királynője,pedig tékába készült.

de ha az interjúhoz és a könyvhöz mérjük,akkor méltatlan folytatás.

amúgy én is rommá hallgattam a zenéjét:)

2014. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Rice rajongó vagyok, az összes vámpíros könyvét olvastam. Hihetetlenül jók. Az Interjú filmben is tökéletes, a KK meg gyengus, de tényleg jó a zenéje, amúgy is imádom a Korn-t, a filmbe írt számaik meg külön fantasztikusak.

Kb. 5 éve volt divat a vámpír kultusz, mostanra tényleg elég lejárt, már senkit nem érdekelnek annyira. A zombik jöttek utánuk, de azért nem futottak be annyira, mert nehéz egy szexi zombi karaktert megalkotni. Mármint a zombik konkrét halottak, nem úgy mint a vámpírok. A vámpír téma egyértelműen az Alkonyat széria miatt futott be annyira pár éve. Aztán jöttek a koppintások. Igazából ami ma a Szürke ötven árnyalata, azok pár éve a vámpíros-szerelmetes ponyvák voltak.

2014. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!